24/7 İletişim +905437872917

Belgrad: 3 Saatlik Gezi Şehir Turu

Belgrad’ın 3 saatlik rehberli turunun keyfini çıkarın ve yüzlerce yıllık Sırp tarihinin önemli noktalarını öğrenin. Yeni Belgrad’ı ziyaret edecek, Belgrad Kalesi’nin manzarasının keyfini çıkaracak, ünlü Aziz Sava Tapınağı’nı ve daha pek çok şeyi…

Belgrad: 3 Saatlik Gezi Şehir Turu

Öne çıkanlar
 • Şöförlü araçla ve yürüyerek yürüyerek Belgrad’ı keşfedin
 • Uzman tarihçi rehberi ile Belgrad tarihinin birçok katmanı hakkında bilgi edinin
 • Belgrad’ın en önemli yerlerini kısa sürede görün
 • Balkanlar’daki en büyük Ortodoks Kilisesi olan muhteşem Aziz Sava Tapınağı’na hayran kalacaksınız.
 • Belgrad Kalesi’ni dolaşın ve en iyi fotoğraf fırsatlarını yakalayın
 • Şehrin komünist yüzü Yeni Belgrad’ı görün
Tam açıklama
Turu konaklama yerinden başlatın ve Sava Nehri’nin diğer tarafında Yeni Belgrad’a doğru ilerleyin. II. Dünya Savaşı’ndan sonra ve sosyalist rejim sırasında kentin yeni bir parçası olarak inşa edilen çok ilginç binalar var. Avrupa Parlamentosu’nun en büyük kongre salonlarından biri olan Federasyon Sarayı, Genex Kulesi veya Belgrad Batı Kapısı ve Sava Center olarak da bilinen Komünist Parti Merkez Yürütme Kurulu, Federal Yürütme Konseyi’ni ziyaret edin. Gazela Köprüsünü geçip, ikinci Yugoslavya lideri Josip Broz Tito’nun dinlenme yeri olan Yugoslavya Tarihi Müzesi’ni ve Çiçekler Evi’ni görebileceğiniz Belgrad’ın en zengin yerleşim bölgesi olan Dedinje’ye gidin. Belgrad’ın en önemli yerlerinden biri olan Aziz Sava Kilisesi’ni (dünyanın en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olan Aziz Sava Tapınağı olarak da bilinir) göreceğiniz Vračar bölgesine devam edin. Bazı fotoğraf çekmek için kısa bir durak yapın.

Slavija Meydanı’nı geçerek Nemanjina Caddesi’ne gireceksiniz. Hükümet Binası, Dışişleri Bakanlığı, Sırp Ordusu Genelkurmay Başkanlığı, Demiryolları Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Devlet Mahkemesi’ne bakınız. Daha sonra eski ve yeni kraliyet saraylarıyla Kralja Milana Caddesi’ne gidin. Eski ve yeni kraliyet sarayları arasında resim çekmek ve yürüyüş yapmak için kısa bir mola verecek olan Parlamento Binası’nın önünde durun ve 19. ve 20. yüzyıllarda Sırbistan’ı yöneten iki hanedanın hikayelerini dinleyin. Kral Aleksandar Bulvarı üzerinde, ana postanesi, St. Mark Kilisesi, Tašmajdan Parkı, Metropol Palace Hotel, Üniversite Kütüphanesi ve Teknik Üniversitesi’ni, 19. yüzyıldan kalma beyaz taş çeşme ve Vezu Karadzic.Terazije Meydanı’na ait anıtlarla göreceksiniz. Şehirdeki en güzel binalardan biri olan Moskva Hotel. Cumhuriyet Meydanı’nda Ulusal Müze, Ulusal Tiyatro ve opera binalarına bakın.

Şehir merkezindeki en eski ve en büyük park olan Kalemegdan’da yürüyün. Leopold Kapısı’ndan başlayarak Roma kazanı – Singidunum ve üzerine inşa edilen ortaçağ duvarlarının kalıntıları – Zindan Kapısı, Despot Kapısı, Jakšića Kulesi, Aziz Petka Şapeli ve Ružica Kilisesi (Meryem Ana Kilisesi). Yukarı kentte (Gornji grad), iki ırmağın birleştiği muhteşem manzarayı görün: Sava ve Tuna. Dünyaca ünlü heykeltıraş Ivan Meshtroviç, Roma kuyusu, Kral Kapısı, Sava Gezinti Yolu, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kapısı (Sahatkapıja) Saat Kulesi (Sahatkula), Askeri Müze, İstanbul Kapısı (Stambol Kapısı) ve Fransa’ya Şükran Anıtı. Yaya caddesi Knez Mihajlova ile, Cumhuriyet Meydanı’na, Sırp Bilim ve Sanat Akademisi gibi 19. ve 20. yüzyıldan kalma ilginç mimarlık örneklerinden bir kez daha geçeceksiniz.

Neler dahil?
 • Profesyonel rehber
 • klimalı araç
 • Kalemegdan’da rehberli yürüyüş
 • Otelden alma
Hariç olanlar
 • Otelden ayrılacak olan özel tur haricinde otelden çıkış (Cumhuriyet Meydanı’nda biter)

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *