24/7 İletişim +905437872917

Belgrad: Bir Kadeh Şarapla 2 Saatlik Yeraltı Turu

Belgrad yeraltı kentin en gizli sırlarını ortaya koyuyor. Zengin tarih mağaralarda, zindanlarda, duvarlı nehirlerde, tünellerde, bunkerlerde ve zaman içinde oraya yerleşen uluslar tarafından yıkılan ve yapılan birçok yapıda bulunabilir.

Belgrad: Bir Kadeh Şarapla 2 Saatlik Yeraltı Turu

Öne çıkanlar
  • 2. yüzyıldan kalma, Roma kalesinin ana kapısının temelini içeren Roma salonunu keşfedin
  • Bir barut deposunu ziyaret edin ve Hristiyan Avrupanın Türk İmparatorluğu’ndan savunmasıyla ilgili hikayeleri keşfedin.
  • Bir yeraltı şarap mahzeninde şarap tadımının tadını çıkarın
Tam açıklama
Yeraltı Belgrad efsanesini Roma, Avusturya, Türk ve Sırp dönemlerine anlatıyor. Bu dönemlerin her biri özgün bir çekicilik taşır. Turdaki ilk durak, 2. yüzyıldan kalma Roma kalesinin ana kapısının temelini içeren Roma salonu. Sonra, Roma kuyularını ve Informbiro döneminden kalma askeri sığınağı ziyaret edin. II. Dünya Savaşı sonrası casus sırları ve Cumhurbaşkanı Tito’nun büyük güçler arasındaki siyasi oyunları hakkında bilgi edinin.

Güzergah büyük bir barut deposuna devam ediyor, burada duvarlar Hristiyan Avrupa’nın Türk İmparatorluğu’nun savunması hakkında hikayeler anlatıyor. Bu depo şimdi lahit, mezar ve sunakları Sırbistan’dan tutan bir Roman sergisi. Turdaki son nokta, biraz şarap tadabileceğiniz bir şarap mahzeni. Bu turistik yerlere yapılan ziyaretler, çeşitli insan kaderleri ve efsaneleri de dahil olmak üzere alışılmadık Belgrad tarihi hakkındaki hikayeleri ve tarihin ve kültür spekistlerinin merakını uyandıran gizemleri anlatıyor.

Neler dahil?
  • Tanımda belirtilen tüm girişler
  • Bir kadeh şarap
Hariç olanlar
  • Ek içecekler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *