24/7 İletişim +905437872917

Belgrad: Giriş Ücretli 8 Saatlik Büyük Tur

Bütün bir gün, Belgrad deneyimini tamamla. Belgrad’ın hem şehir merkezinde hem de çevresinde sunabileceği her şeyi keşfedin. Bir yürüyüş turu ve panoramik araba turu birleştirin ve tüm şehrin tadını çıkarın.

Belgrad: Giriş Ücretli 8 Saatlik Büyük Tur

Öne çıkanlar
  • Şehrin en kapsamlı turuna çıkın ve Sava ve Tuna nehirlerinin her iki tarafındaki en önemli yerleri görün
  • Avala Tower’dan Belgrad’ın muhteşem manzarasına hayran kalın
  • Aziz Sava Tapınağı’na neden “Doğu Avrupa’nın Sagrada Familia’sı” dendiğini öğrenin.
  • Komünist tarzı Yeni Belgrad’dan eski Avusturya-Macaristan kenti Zemun’a kadar Belgrad’ın farklı yüzleriyle tanışın
  • Ünlü Belgrad Kalesi’ni dolaşın ve geçtiğimiz yüzyıllarda Belgrad’ı yöneten birçok farklı medeniyetle ilgili hikayeler duyun
Tam açıklama
Turun ilk durağı, Sava Nehri’nin diğer tarafında, aşağıdakiler de dahil olmak üzere pek çok ilginç yapının bulunduğu Yeni Belgrad: • Federasyon Sarayı, Genex Kulesi veya Belgrad’ın Batı Kapısı olarak bilinen Federal Yürütme Konseyi, Sava Center, Avrupa’nın bu bölgesindeki en büyük kongre salonları ve Komünist Parti Eski Merkez Komitesinin inşası,
Bir sonraki durak Zemun. Burada göreceksiniz: Avijatičarski Trg ve Hava Kuvvetleri Bakanlığı, Postane, Otel Merkezi, Şehir Müzesi, Güneş Saati olan Ev ve daha fazlası. Sonra yürüyüş turunuza eski Zemun’un kalbine başlayın, Tuna Nehri’nin kıyısına gidin, Zemun Gezinti’sini ve 17. yüzyıldan kalma en eski Ortodoks kilisesi St. Nicholas’ı görün. Ayrıca, Eski Zemun’un kalbi Gardos Tepesi’ni, Millennium Kulesi ile Zemun Kalesi’ni, Ana Şehir Meydanı’nı, Piskopos Ofisini ve şehir idare binalarının bulunduğu merkezi Meryem Ana Katolik Kilisesi Magistarski Trg’yi göreceksiniz. 19. yüzyıldan beri.
Zemun’dan sonra, ikinci Yugoslavya’nın lideri Josip Broz Tito’nun dinlenme yeri olan Yugoslav Tarihi ve Çiçek Evi Müzesi’ni görebileceğiniz Dedinje’ye gideceksiniz. Üç mekanı da ziyaret edeceksiniz: 25 Mayıs Müzesi, Çiçekler Evi ve eski Yugoslavya ülkesinin kültürel mirasını tanıyabileceğiniz Eski Müze.
Ondan sonra şehirden ayrılacak ve Sırbistan’ın en büyük anıtı olan Avala’ya doğru ilerleyeceksiniz – Meçhul Kahraman ve ünlü Avala kulesi için bir anıt, nefes kesen bir bakış açısı. Burada, bölgedeki en eski restoranlardan birinde, geleneksel bir Sırp öğle yemeği için mola vereceksiniz.
Bir sonraki durağınız, Belgrad’ın en ünlü yerlerinden biridir – St. Sava Kilisesi (aynı zamanda dünyanın en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olan St. Sava Tapınağı olarak da bilinir).
Tur boyunca panoramik manzaralar göreceksiniz: Hükümet Binası, Dışişleri Bakanlığı, Sırp Ordusu Genelkurmay Başkanlığı, Demiryolları Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Devlet Mahkemesi vb. İle Kralja Milana Caddesi: Eski ve Yeni. Kraliyet Sarayları, Parlamento Binası (fotoğraf durağı),
Kral Aleksandar Bulvarı: Ana Postane, San Marco Kilisesi, Tašmajdan Parkı, Metropol Palace Hotel, Üniversite Kütüphanesi ve Nikola Tesla ve Vuk Karadzic, Terazije Meydanı, Moskva Hotel, Ulusal Müze ve Ulusal Tiyatro ile Cumhuriyet Meydanı anıtları ile Üniversite ve opera binaları.
Kalemegdan: Leopold Kapısı, Zindan Kapısı, Despot Kapısı, Jakšića Kulesi, St Petka Şapeli ve Ružica Kilisesi (Meryem Ana Kilisesi), Mehmed-Paşa Sokolović Çeşmesi, Defterdar Kapısı, Ana Barut Deposu, Karl VI Kapısı ve Nebojsha Kulesi, Victor anıt, Roma Kuyusu, Kral Kapısı ve Sava mesire, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kapısı (Sahatkapija) Saat Kulesi (Sahatkula), Askeri Müze ve İstanbul’un kapısı (Stambol kapısı), Fransa’ya şükran Anıtı.
Neler dahil?
  • Tito Müzesi için ücretsiz otelden alma ve otele bırakma giriş ücreti
  • Zemun Kulesi’ne giriş ücreti
  • Avala Kulesi’ne giriş ücreti
  • Profesyonel rehber Klimalı minibüs veya özel araçla ulaşım
Hariç olanlar
  • Geleneksel öğle yemeği (menüye bağlı olarak isteğe bağlı, 10-13 EUR)

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *