24/7 İletişim +905437872917

Belgrad ile Oplenac & Avala Dağı – Yarım Gün Gezisi

St. George, Karacorceviç hanedanının Türbesi Kilisesi ünlü mozaikleri görürsünüz Topola ve Oplenac Sırbistan’ın başkenti ve eski kraliyet ikamet bir geziye çıkabilirsiniz.

Belgrad ile Oplenac & Avala Dağı – Yarım Gün Gezisi

Öne çıkanlar
  • Şarap üretimi ile ünlü Sırp şehri Topola’yı ziyaret edin
  • Oplenac tepesinin üzerinde oturan St. George Kilisesi’ndeki muhteşem mozaikleri hayranlıkla izleyebilirsiniz.
  • Bakınız Karadjordje Kalesi ve Anıt Mezarı
  • Avala Dağı ve Kulesi’ni ziyaret et
Tam açıklama
Bu yarım gün turunda Гumadiya üzüm bağlarının kalbine İngilizce konuşan bir rehber ile başlayıp Topola kasabasında duracaksınız. Şarap üretimi ile ünlü olan kasaba, 18., 19. ve 20. yüzyıllardaki birçok tarihi olayların merkeziydi.

Kent, İlk İsyanlar sırasında Sırpların lideri olan Djordje Petrovic Karadjordje tarafından kuruldu. Onuruna bir anıt kompleksi var. 1811-1813 yıllarında inşa edilen 3 katlı kule ile Karadjordje kalesinin kalıntılarıyla çevrili yaylada Karadjordje’ye ait bir anıt göreceksiniz. Sitede ayrıca müzelerde 2 eski konutlar ve Meryem’in Doğuş Kilisesi bulunmaktadır. Kilise, duvarlarını süsleyen fresklerle tanınmaktadır.

Oplenac tepesinde, Topola’nın üzerinde, Aziz George Kilisesi, Karadjordjevic Hanedanı Türbesi ve Kraliyet Ailesi Karadjordjevic tarafından yaptırılan bir evden oluşan bir kompleksi ziyaret edeceksiniz. Kilisenin içi tamamlamak için 6 milyondan fazla parça gereken mozaiklerle kaplıdır!

Kripto, Karadjordjevic hanedanının kalıntılarını içeriyor. Kral Petar tarafından yaptırılan türbe, yakınlardaki Vencac Dağı’ndan ve İtalya’daki Carrara’dan beyaz mermerle kaplıdır.

Petar Karadjordjevic’in evi, kilisenin karşısında duruyor ve 1912’de inşa edilmiştir. Kralın yazlık ikametgahı olarak hizmet vermekteydi. Dağ başında (deniz seviyesinden 511 metre yükseklikte) kurulmuş olan Bilinmeyen Kahraman Mozolesi (Birinci Dünya Savaşı’ndan) ile ünlü Avala Dağı’nı ziyaret edeceksiniz. Sonunda Belgrad’ın Avala TV kulesinin simgelerinden birine giriş yapın. 204 metre yükseklikte, tüm Balkanlardaki en yüksek yapı.

Neler dahil?
  • Ulaşım
  • İngilizce konuşan rehber
  • Açıklamada bahsedilen cazibe merkezlerine giriş
  • Avala Kulesi’ne giriş
  • Refreshments

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *