24/7 İletişim +905437872917

Belgrad: Kale Ziyaretiyle Mavi Tuna Nehri Tekne Gezisi

Efsanevi Mavi Tuna Nehri’nin akan sularını takip edin ve bir ortaçağ kalesi ve Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birini içeren en tarihi bölgeleri ziyaret edin.

Belgrad: Kale Ziyaretiyle Mavi Tuna Nehri Tekne Gezisi

Öne çıkanlar
 • Tekneden Djerdap Boğazı’nın güzelliğini keşfedin
 • Doğal bir Mavi Tuna Nehri’nde 1 saatlik tekne turunda rahatlayın
 • Avrupa’nın en eski kentsel yerleşim yerlerinden birini keşfedin ve öğrenin
 • Golubac’ta bir masal kalesini keşfedin
Tam açıklama
Tur, saat 8: 30’da Belgrad’daki konaklamanızdan başlar. 2 saatlik keyifli bir sürüş sizi Tuna’nın en geniş olduğu ve doğanın en yeşil olduğu Djerdap Boğazı’nın girişindeki ilk durak olan Golubac Kalesi’ne götürecektir. 14. yüzyılın başında stratejik öneme sahip bir sınır kalesi olarak inşa edilmiştir. Eskiden Kalenin iskelesi olarak kullanılan Hat Kulesi, bugünlerde Golubac Fort’un ana sembolü ve markasıdır.Pitoresk Djerdap Boğazı’nda 1 saatlik bir yolculukla, unutulmaz fotoğraflar çekmek için kısa duraklarla devam edin. Sürat teknenizin turu Tekija’dan başlayacak ve 1 saat sürecek. Tuna nehrinin en güzel kısmı boyunca yelken açarken, Roma İmparatoru Trajan’a adanmış bir anıt olan Trajan Plaketi (Tabula Traiana) gibi Romalılara dayanan kalıntıları görün. Bu eşsiz anıt sadece tekneden (sudan) görülebilir. Bunun yanı sıra, yelken turunuzda, Avrupa’daki en yüksek kaya heykelini (40 metre) temsil eden Dacia’nın son kralı Mrakonija Manastırı, Balon İstasyonları Pena ve Varnica ve Decebal Rex Taş Heykeli’ni görün.

Tekne maceranız bittiğinde, öğle yemeği molası verecek ve yerel lezzetleri denemek için harika bir fırsat bulacağınız Donji Milanovac şehrine gidin.

Lepenski vir – 8000 yıl önce nüfuslu olan ve tüm Avrupa’nın en eski kentsel yerleşim yerlerinden birini temsil eden yakınlarda bulunan arkeolojik bir alan rotanızda.

Belgrad’a geri dönerken, coğrafi koruma açısından önemli olan Boljetinska nehri kanyonunu görmek için bir durak daha durun; zira Sırbistan’ın Paleozoik’ten Cenozoic’e kadar olan tüm jeolojik tarihi içinde gözlemlenebiliyor.

Akşam saatlerinin erken saatlerinde Belgrad’a geri dönün, konaklamanızdan ayrılın.

Neler dahil?
 • Otelden alma ve bırakma
 • ingilizce konuşma rehberi
 • Lepesnki Vir için giriş ücreti
 • Şirketten hatıra
 • Tekija’dan sürat teknesi turu
Hariç olanlar
 • Öğle yemeği
 • Kişisel giderler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *