24/7 İletişim +905437872917

Belgrad: Küçük Grup Eşliğinde 2,5 Saatlik Yürüyüş Turu

Lisanslı bir rehber eşliğinde Belgrad’da bir yürüyüş turuna çıkarak Sırbistan ve başkentinin fırtınalı tarihi hakkında bilgi edinin. Cumhurbaşkanının yaşadığı ulusal parlamentoyu ve Kalemegdan Park’ta eski bir hisar olan Belgrad Kalesi’ni görün.

Belgrad: Küçük Grup Eşliğinde 2,5 Saatlik Yürüyüş Turu

Öne çıkanlar
  • Lisanslı bir rehberle beraber Belgrad’ın manzaralarını keşfedin
  • Sırbistan’ın başkentinin çalkantılı tarihini öğrenin
  • Kalemegdan Park’a giriş yaparak, Sava ve Tuna nehirleri kıyısındaki görkemli kaleyi seyredin
Tam açıklama
Lisanslı bir rehber eşliğinde yürüyüş turuna çıkarak Belgrad’ın tarihi öğrenin. Başkentin çalkantılı hikayesindeki yolculuğunuza başlarken, ilk olarak Sırp parlamentosunun yer aldığı anıtsal Ulusal Meclis binasını görün.

Eski Obrenović hanedanının ikamet yerinin yanı sıra, Karađorđević hanedanı için inşa edilen ve şu anda Sırbistan Cumhurbaşkanının yerleşim yeri olan Yeni Saray’ı görün. Belgrad’ın eski bir belediye başkanına adanmış anıtın bulunduğu Nikola Pašić Meydanı’na doğru yürüyüşe devam edin ve ardından Sendikalar Evi’nden geçerek Terazije Meydanı’na varın. Etkileyici Hotel Moskva’nın mimarisiyle büyülenin ve Cumhuriyet Meydanı’na geçerek Ulusal Tiyatro’yu ve Ulusal Müze’yi görün.

Canlı alışveriş caddesi Kneza Mihaila’da dolaşın ve Kalemegdan’ın tarihi çekirdeğine doğru tura devam edin. En önemli Sırp kişiliklerin gömülü olduğu Congregational Kilisesi’ni ziyaret edin. Patrikhane Binası ve Sırp Ortodoks Kilisesi Müzesi’ne hayran kalın.

Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktadan Kalemegdan Parkı’na girin ve tarihi Belgrad Kalesi ile Ivan Meštrović’in çarpıcı bir heykelini görün.

Neler dahil?
  • Lisanslı rehber
  • Yürüyüş turu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *