24/7 İletişim +905437872917

Belgrad’dan: 2 Günlük Batı Sırbistan’a Tur

En iyi sitelerin bu 2 günlük rehberli turunda Batı Sırbistan’ın hazinelerini keşfedin. Kırsal kesimde doğal bir geleneksel trene binin ve yol boyunca büyüleyici manzaraları hayranlıkla izleyerek birçok büyüleyici yeri ziyaret edin.

Belgrad’dan: 2 Günlük Batı Sırbistan’a Tur

Öne çıkanlar
  • Çarpıcı doğası ile Zlatibor ve Tara dağlarını keşfedin
  • Nefes kesen manzaralar eşliğinde geleneksel bir trene binin
  • Batı Sırbistan’ın ünlü mutfağını tadın
  • Dünyaca ünlü ‘Drina’daki Evi’ keşfedin ve inanılmaz ‘Ahşap Şehri’ ziyaret edin
Tam açıklama
Tur, Belgrad’daki otelinizden alınmaya başlayacaktır. Vahşi ve el değmemiş doğası, lezzetli mutfağı ve güler yüzlü ve misafirperver insanlarıyla tanınan Western Serbia’e giden klimalı bir otobüse bineceksiniz.

İlk durak, Sirogojno ‘Eski Köyü’, Açık Hava Müzesi, Stopića Mağarası ve Gostilje Şelalesi’ni ziyaret etmek için duracağınız Zlatibor dağı olacak. Geleneksel bir öğle yemeğinden sonra, öğleden sonrayı tesisi keşfetmek ya da yüzmek veya masaj yapmak için serbest bırakacağınız Zlatibor dağının turizm merkezi olan Kraljeve Vode’ye geri döneceksiniz. Gece tatil beldesinde kalacaksınız.

İkinci gün, benzersiz bir dar hatlı demiryolu olan ünlü ‘Sargan Sekiz’i gezeceğiniz’ Tara Dağı’na gideceksiniz. Sürüş sırasında Mokra Gora’nın muhteşem manzarasını seyretmek için çeşitli bakış açıları geçeceksiniz. Bir sonraki durak, ünlü yönetmen Emir Kusturica tarafından yaptırılan ‘Ahşap Şehir’ olarak bilinen yakındaki ‘Drvengrad’ olacak. Daha sonra, küçük bir kasaba olan Bajina Bašta’ya ‘Drina’daki Ev’i’ bir nehir taşındaki kütüklerden yapılmış yalıtılmış bir ev olarak göreceksiniz. Lezzetli bir öğle yemeğinden sonra, öğleden sonra geç saatlerde gelen Belgrad’a geri döneceksiniz.

Neler dahil?
  • Klimalı minibüs ya da özel bir araba ile otelden alma ve otele bırakma
  • Profesyonel, İngilizce konuşan rehber
Hariç olanlar
  • Aşağıdaki cazibe merkezlerine giriş ücretleri: Gostilje Şelalesi, Stopica Mağarası, Sirogojno Açık Hava Müzesi ve Kusturica’nın Ahşap Köyü. Bu kişi başı 7 € maliyeti
  • Sargan Sekiz doğal tren bileti, kişi başı 7 €
  • Yiyecek ve içecek
  • Konaklama dahil değildir. Operatör sizin için önceden rezervasyon yapabilir. Bir stüdyoya 40 € ya da 3 yıldızlı bir otele 35 € karşılığında rezervasyon yaptırma seçeneği vardır.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *