24/7 İletişim +905437872917

Belgrad’dan: Budapeşte’ye Tam Gün Özel Gezi

Belgrad’lı bu tam günlük özel turda pasaportunuzu alın ve Budapeşte sınırını geçin. 13. yüzyıldan kalma Buda Şatosu, görkemli St. Stephen Bazilikası ve ikonik Zincir Köprü gibi turistik yerleri görün ve Kahramanlar Meydanı çevresinde yürüyün.

Belgrad’dan: Budapeşte’ye Tam Gün Özel Gezi

Öne çıkanlar
 • Belgrad’dayken Budapeşte’ye tam gün seyahat ederken Macaristan’ın tadına bakın
 • Pitoresk kırsal alanda Macaristan’ın başkentine seyahat edin
 • Tuna Nehri üzerindeki Parlamento binası ve Zincir Köprü gibi yerlerin görülmesi için panoramik bir tura katılın.
 • Kentin ortaçağ doğum yeri olan UNESCO listesindeki Buda Kalesi bölgesini görün
 • Şehirde dolaşmak, alışveriş yapmak ve öğle yemeği yemek (kendi masrafları) için serbest zamanınız olsun
 • Matthias Kilisesi, Balıkçı Tabanı ve Kahramanlar Meydanı’nı görün
Tam açıklama
Şoförünüzle Belgrad’daki konaklama yerinizle tanışın ve Budapeşte’ye 3,5 saatlik yolculuk için özel aracınıza yerleşin (sadece 365 kilometre, otoyolda). Varışta, yerel rehberinizi selamlayın ve Gellert Tepesi manzarasından başlayarak Budapeşte’nin 3 saatlik kapsamlı şehir turuna başlayın. Rehberiniz sizi şehrin iki yarısında doldururken yenilmez bir panoramanın tadını çıkarın: Macar krallarının antik koltuğu Buda ve modern şehrin kalbi olan Pest.

Keşiflerinize Orta Çağ’dan bir kale turu ile Buda’da başlayın ve Trinity Meydanı, Fisherman’s Bastion ve Matthias Kilisesi çevresindeki rehberinizi takip edin. 13. yüzyıldan kalma görkemli Buda Şatosu’nun fotoğraflarını çektikten sonra, ikonik Zincir Köprü’den Zararlıya geçerek, deniz kenarındaki görkemli Macar Parlamento binasına hayran kalmayı bıraktı. Canlı Vaci Caddesi boyunca bulunan mağazalara göz atın, ardından yıldız cazibe merkezinin tuhaf bir şekilde adaşı King Stephen’ın sağ eli olduğu zengin St. Stephen Bazilikası’na bir göz atın.

Daha sonra, lüks Macar Devlet Opera Binası’na ev sahipliği yapan zarif Andrassy Bulvarı’na doğru yürüyün ve Kahramanlar Meydanı anıtlarına hayran kalın. Öğle yemeği için (kendi masrafı), rehberinizin tavsiyelerine uyun ve yerel bir restoranda geleneksel Macar mutfağının yemeklerine katılın. Gulyas yahnisi iyi bir seçim olacaktır. Öğleden sonra, bağımsız olarak dolaşmak, mağazalara gitmek veya ünlü Gellert banyosunda ısınmak için yaklaşık 3 saatlik boş zamanın tadını çıkarın (giriş dahil değildir). Saat 17:00 civarında, Belgrad’a dönüş gezisi için rehberinizle buluşun ve turunuzu otelinizde bırakarak tamamlayın.

Neler dahil?
 • Özel tur
 • Dost, profesyonel şoför eşliğinde
 • Yerel uzman rehber ile Budapeşte şehir turunu vurgulayın
 • Özel araçla taşıma
 • Otelden alma ve bırakma
Hariç olanlar
 • Yiyecek ve içecekler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *