24/7 İletişim +905437872917

Belgrad’dan: Novi Sad ve Karlofça Turu

Belgrad’dan günübirlik bir geziye çıkarak, bir zamanlar Avusturya-Osmanlı savaşının yaşandığı ve bugün kültürel, ekonomik ve ticari merkez olan Novi Sad’a gidin. Petrovaradin Kalesi’ni, Karlofça’daki tarihi ve sanatsal anıtları ve Fruska Gora’yı görün.

Belgrad’dan: Novi Sad ve Karlofça Turu

Öne çıkanlar
  • Sırbistan’ın ikinci büyük kenti Novi Sad’ı gezin
  • Şimdilerde bir müzeye ev sahipliği yapan, tarihi Petrovaradin Kalesi’ni görün
  • Uzun yıllara dayanan şarap üretimi geçmişine sahip, büyüleyici Karlofça kasabasını keşfedin
Tam açıklama
Belgrad’ın kuzeyinde 1 saatlik mesafedeki Novi Sad’a gidin ve Belgrad çevresini keşfederek keyifli bir gün geçirin. Bir zamanlar büyük Avusturya-Osmanlı savaşı sırasında sınır bölgesi olan Sırbistan’ın en büyük ikinci şehri, şimdilerde kültürel, ekonomik ve ticari merkez niteliğindedir. Yunan okulunun yanı sıra, Eski Matica Srpska Kütüphanesi ve Galerisi’ni ziyaret edin. Ardından, Ortodoks Katedrali içindeki girift ve ikonik sanata hayran kalın.

Tuna’da durun ve şehir müzesine dönüştürülen Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret edin. Daha sonra, şarap mahzenlerinin yanı sıra birçok kilise ve müzenin bulunduğu Karlofça’ya giderek, tarihi ve sanatsal bir geziye çıkın. Ayrıca, Tuna Nehri’nin yanında yemyeşil tepelerle kaplı bir dağ olan Fruska Gora’ya gidecek ve doğanın kalbinde biraz zaman geçireceksiniz. Üzüm bağları ve 15 – 16. yüzyıllardan kalma 17 manastırın bulunduğu Fruska Gora, Sırp ulusunun manevi merkezi olarka kabul ediliyor. Dilerseniz, buradaki manastırlardan birini ziyaret edebilirsiniz.

Neler dahil?
  • Klimalı araçla ulaşım
  • Giriş ücretleri
  • İngilizce bilen rehberler
  • Su
  • Hoşgeldin hediyesi

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *