24/7 İletişim +905437872917

Belgrade City Yarım Gün Şehir Turu Highlights

Belgrad Sırbistan başkenti Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan, iki nehir üzerinde bırakır olağanüstü bir geçmişi olan kent günümüzde görülmeye değer çok sayıda manzaraları ile modern bir şehir. yarım gün yürüyüş turuna Belgrad’ı keşfedin.

Belgrade City Yarım Gün Şehir Turu Highlights

Öne çıkanlar
  • Profesyonel bir rehber ile Belgrad zengin kültürel tarihini ve mirasını çözülmeye
  • bir tur Belgrad bütün manzaraları görmek
  • St.Sava Temple Kalemegdan kentin Traverse
Tam açıklama
Tur Belgrade en önemli yerlerinden biri göreceksiniz Vracar Yaylası ile başlar. Tapınak da sözde küçük Aziz Sava Kilisesi yanında kare, Aziz Sava Tapınağı, Balkanların en büyük Ortodoks tapınaklarından biri hakimdir. önünde plato Aziz Sava, ilk Sırp başpiskoposu adanmış bronzlaşmış anıt üzerinde, anıt Rus heykeltıraş Klikov tarafından yapıldı. Tapınağı’nın önünde park Karadjordje Petroviç, Birinci Sırp Ayaklanması lideri adanmış bir anıt var. Çevresinde de Milli Sırp Kütüphanesi.

Tur günümüzde, bu konumu bir bataklık oldu 19. yüzyılın ikinci yarısında 1888 yılında inşa aynı adla Otel sonra çağrılır şehir ve Slavija Meydanı, merkezi, devam ediyor – Belgrad en büyük meydanlarından biri nerede 7 sokaklar geçiyor. Bu caddelerinden biri 1947 yılında kurulan Yugoslav Dram Tiyatrosu, Belgrad’daki en önemli kültür kurumlarından biri barındıran Kral Milan Sokağı. yolun karşısında son zamanlarda Cvetni Trg veya Çiçek Meydanı, eski Çiçek pazarı bugünlerde çok sayıda otantik Belgrad kafeler için ünlü olduğunu yeniden.

merkezine doğru, SKC, Öğrenci Kültür Merkezi ve popüler “Beograđanka”, Balkanların en büyük mağazası olarak kullanılan şehir merkezinde ilk gökdelen geçmek. Resavska Sokak Tsar Dusan, Sırbistan en büyük hükümdarı küllerini korumaktır Sırpça Bizans tarzında St Mark Kilisesi götürecektir.

St Mark Kilisesi, gerçekten yakın Sırp Parlamentosu Eski ve Yeni Saray bulunmaktadır hangi karşısında yer almaktadır. Eski Saray günümüzde Şehir Meclis olduğunu Kral Milan Obrenoviç en ikamet olması için kullanılır. Yeni Saray, eski Kral Petar I Karacorceviç en ikamet, şimdi Sırp Cumhurbaşkanının ikamet olduğunu.

Sonraki, Terazije Meydanı, Belgrad en güzel meydanlarından birine gidin. 19. ve çok sayıda yeniden sonrasında 20. yüzyılın 1 bölümünde, Terazije sosyal hayatın merkezi haline gelir. Aynı zamanda otel üçgenin ünlüdür.

Daha sonra, merkezde Prens Mihail Anıtı ile şehir, Cumhuriyet Meydanı merkez üssü varıyoruz. Bu meydanda en önemli iki kültür, sanat kurumları, Ulusal Tiyatro ve Ulusal Müze de vardır. her zaman canlı Knez Mihailo Caddesi üzerinden bir yürüyüş, ana yürüyüş ve alışveriş bölgesi, Kalemegdan yolda, teravihi Kilisesi’ni ziyaret. Belgrad sermaye kilise, en önemli insanların bazıları mezarları Sırp tarihini oluşturur yalan. Cemaat Kilisesi’nin karşısında Sırp Ortodoks Kilisesi Müzesi ile Patriği binadır.

Tur Kalemegdan, kentin en önemli kültürel-tarihsel kompleksi sona erecektir. Kalemegdan Park, nehirler Sava ve Tuna izdiham üzerine, Belgrad Kalesi gururla yükseltir ve bu antik kentin fırtınalı tarihinin tanığı. Kalenin dış kısımda Victor, şehirler simgelerinden biri, ünlü heykeltıraş Ivan Meštrović bir parça adanmış anıtı yükseltir.

Neler dahil?
  • Yürüyüş ve panoramik tur
  • Lisanslı kılavuzu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *