24/7 İletişim +905437872917
Amsterdam seyahatimi bilhassa lale vaktine denk getirdiğim için bol çiçekli ve mis kokuluydu. Hayatımda görmediğim kadar çok bisiklet vardı. Sokaklarda kedi ve köpeğe rastlamadım lakin ünlü kanallarda bol bol yabanördeğiyle kuğuya denk geldim. Deniz düzeyinin altında ve Konya’dan bile küçük olan bu ülkede çok hoş anılar biriktirdim. En sevdiğim yerlerden biri haline geldi, artık size biraz bu kenti öveceğim.
Karadeniz’in içlerinde kalmış 8 bin 500 yıllık yerleşim ünitesi, geçmişten günümüze çok farklı medeniyetlerin izlerini müdafaayı başarmış. Kendinizi Amasya sokaklarına bırakın ve tarihin kültür galerisinde seyahate başlayın. Evvel Kral Kaya Mezarları’nı gezin, sonra Osmanlı’nın izlerini takip edin. ‘Şehzadeler Şehri’nde Yeşilırmak boyunca ilerleyip bu açık hava müzesinin tadını çıkarmaya bakın.
Güney Amerika gezegenimizdeki ömrün ne kadar varlıklı olduğunu ve de olabileceğini gösteren bir müze üzere. Birçok ülkeyi ve bölgeyi görmüş biri olarak Ibera Ulusal Parkı’nda yaşadığım tecrübesi rahatlıkla en üst sıralara koyabilirim. Bölgenin ikonik canlısı natürel ki jaguar. Kendiyle birlikte birçok tipi ve elbette eşsiz Ibera Deltası’nı tekrar var etmiş. Yolunuz oralara düşerse mahallî halkın ortasına karışmayı ve köylerde vakit geçirmeyi de ihmal etmeyin.
Yemyeşil coğrafyasında çok sayıda hoşluk barındırıyor Mersin. Toros Dağları’nın yaylalarında serinleyip birebir gün içinde Akdeniz’in berrak sularında yüzebileceğiniz bir yer burası. Varlıklı mutfağını, tarihi duraklarını, tabiat mükemmellerini ve masmavi koylarını keşfettikçe daha çok hayran kalıyorum bu hoş Akdeniz kentine. Mersin’i güzelleştirenlerden biri de pek az bilinen şifalı suları…
Burdur’un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti’nde onarım sonucu ayağa kaldırılan yuvarlak planlı 2 bin yıllık anıtsal çeşmeye, antik kaynağın suyu verildi.
Çocuklu aile kampları düzenleyen Küçük Filozoflar Kampta’nın gelecek iki aylık programı açıklandı. Ailece kaliteli vakit geçirilecek kampların tarihleri şöyle: