24/7 İletişim +905437872917

Budapeşte: 1956 Devrimi Anıtı Özel Turu

1956’daki Macar Devrimi’nin yalnızca komünist Doğu Bloku’nu sarsan, aynı zamanda dünya siyaseti üzerinde kalıcı bir etkisi olan olaylarını öğrenin.

Budapeşte: 1956 Devrimi Anıtı Özel Turu

Öne çıkanlar
  • Kanlı Perşembe günü Kossuth Lajos Meydanı’nda ziyaret edin
  • İkonik Bambi kafede kahve içebilirsiniz.
  • 1956 Devrimi’nin odak noktası olan Bem Meydanı’nı ziyaret edin
Tam açıklama
1956 Devrimi’ni öğrenerek Macar tarihinin en önemli dönemlerinden birini keşfedin. Rehberinizle, tarihi öneme sahip siteleri keşfedin ve Macaristan’ın komünist dönemini öğrenin. Tarihçiler hala, Macar öğrencilerinin 23 Ekim 1956’da Polonyalılarla barışçıl bir dayanışma rallisi tarafından tetiklenen olaylara ne denebileceklerini tartışıyorlar. 23 isyan, isyan, isyan, halk isyanı, devrim, karşı devrim olarak tanımlandı. veya Kurtuluş Savaşı.

Kanlı Perşembe gününü Budapeşte, Kossuth Lajos Meydanı’nda ziyaret edin. Öldürülen devrimcilerin sayıları hakkında çok az şey biliniyor, ancak 22 ile 1000 arasında insan var. Macar komünist hükümetinin eski parti merkezini görün. Macaristan Başbakanı Imre Nagy ve 1958’de Sovyet kuvvetleri tarafından ihanete uğrayan Devrim’in liderine durun.

1956’da 200.000 Macar öğrencinin Sovyet yönetimine karşı protesto gösterileri yaptığı ve ardından ikonik Bambi kafesinde bir kahvenin yer aldığı Bem Meydanı’nı ziyaret edin. 1956’da siyasi toplantıların gerçekleştiği odak noktası olan devrimci Sándor Petöfi’nin heykeline gidin ve bu güne kadar devam edin. 1956’da savaşın merkez üslerinden biri olan Macar Radyosu’nun binasını görün – buradan gelen devrimciler dünyadan yardım istedi.

Neler dahil?
  • Bildiriler
  • Komünizmle ilgili bir hatıra
  • Ücretsiz içecek ve hafif bir aperatif.
  • Otelden Alma
Hariç olanlar
  • Toplu taşıma maliyetleri
Kimler için uygun değil
  • Hareket engeline sahip kişiler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *