24/7 İletişim +905437872917

Budapeşte: 3 Saatlik Buda Kalesi Yürüyüşü

Bu tur, tarih, büyüleyici öyküler ve büyüleyici mimarinin yanı sıra düzinelerce kuşatma ve savaştan kaynaklanan izlerin bulunduğu Budapeşte’nin en eski bölümlerinden birinin keşfedilmesidir.

Budapeşte: 3 Saatlik Buda Kalesi Yürüyüşü

Öne çıkanlar
 • Sessiz Arnavut kaldırımlı sokakları, Barok ve Gotik cepheleri ve renkli eski sıva evlerini sakin otomobilsiz mahalleyi tecrübe edin
 • Bu mahallenin, Macaristan tarihini pratik olarak kapsayan genişleyen geçmişi hakkında bilgi edinin
 • Panoramik nehir ve şehir manzaralarını görmek için en iyi noktaları keşfedin.
 • Kraliyet Sarayı, II. Dünya Savaşı’ndaki bir bunker, Ulusal Széchényi Kütüphanesi, Matthias Kilisesi ve Balıkçı Baştankurtunu ziyaret edin.
 • Macar tarihinin uzmanı olan uzman bir rehber yardımıyla mahalleyi yerel gibi keşfedin
Tam açıklama
Bu tur, yalnızca renkli kiremitli çatısıyla aydınlık iç mekanlar, Kraliyet Sarayı kompleksi ve Balıkçı Kalesi gibi eklektik Matthias Kilisesi gibi önemli mekanları değil aynı zamanda kaçılmaması gereken yan sokaklarda gizlenmiş gizli noktaları sergileyecek. . Sokaklar tepenin şeklini izliyor ve burada ilk kraliyet ikametgahı inşa edildiği 13. yüzyılın ortalarından bu yana bol miktarda eylemler gördü.

Rehberiniz, bir zamanlar burada yaşayan Yahudi nüfusuna, Macar telif hakkı ve Habsburg imparatorluğuna özel bir vurgu yapılarak bu mahalleyi etkileyen tarihin dönemlerini tartışacaktır. İkinci Dünya Savaşı’nın kahraman ve kötücülüğünü burada damgalayan ve Alman ve Rus orduları bu sokaklarda bir araya geldiğinde mahalleyi yıkan Budapeşte’nin acımasız kuşatışı hakkında bilgi edineceksiniz. Buda, 15. yüzyılda önemli bir Avrupa kenti haline geldi, ulusların erimesi. Kraliyet mahkemesinin kurulmasının, burada hiçbir kraliyet kasabası kalmamış olmasına rağmen, uzun bir altın çağın başlamasını nasıl sağladığını duyacaksınız.

Saray ve mahalle, tarihinin gidişatı boyunca, özellikle de II. Dünya Savaşı’ndan sonraki yeniden yapılanma ile birlikte her dönem boyunca birçok kez tahrip edildi ve yeniden inşa edildi (mevcut geniş kapsamlı hasar olduğu zaman) yerin. Bu günlerde Macar cumhurbaşkanı, bu mahalleye ev aramak için yeterince şanslı ve yüzlerce yıllık binada yaşayan birkaç yüz vatandaşla birlikte. Bu kadar çok tarihe tanık olan bu alan hakkında bilgi almak için bu tura katılın.

Neler dahil?
 • İngilizce konuşan, deneyimli yerel rehber
 • Tur sırasında kahve molası (bir kahve / içecek dahildir)
 • Matthias Kilisesi’ne giriş
 • Fotoğraflar ve sorular için birçok durak
Hariç olanlar
 • Şükran Günleri (isteğe bağlı)
 • Müzelerin girişi

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *