24/7 İletişim +905437872917

Budapeşte: Canlı Rehber Eşliğinde 3 Saatlik Şehir Turu

Budapeşte’de 3 saatlik bir rehberli turda, 3 ayrı durak ile bin yıllık Macaristan tarihinin simgelerini tanıyın. Kale Bölgesi’ni ziyaret edin, Gellért Tepesi’nden manzarayı seyredin, Budapeşte Merkez Hali ile Kahramanlar Meydanı’nı görün ve daha fazlası!

Budapeşte: Canlı Rehber Eşliğinde 3 Saatlik Şehir Turu

Öne çıkanlar
  • Buda Kalesi bölgesinde bir yürüyüşün keyfini çıkarın
  • Gellért Tepesi’ni ziyaret ederek şehirden muhteşem manzaralar seyredin
  • Peşte merkezindeki ünlü Kahramanlar Meydanı’nı ziyaret ederek, Macar kralları ve düklerinin heykellerini görün
Tam açıklama
Şehrin en önemli yerlerini keşfederken, yaklaşık 1.000 yıllık Macar tarihi hakkında bilgi edinin. Bu 3 saatlik şehir turu Zincir Köprü’den başlar. Tuna’nın Buda tarafında bir yolculuğa çıkarak, görkemli Macaristan Parlamento Binası’nı görün ve Margaret Köprüsü üzerinden nehri geçin.

İlk durağınız, bölgenin başlıca simgelerini görmek için kısa bir yürüyüşe çıkacağınız Kale Bölgesi olacak. Matthias Kilisesi’ni
ve çevreden muhteşem manzaraları seyretmek için mükemmel bir yer olan Balıkçı Tabyası’nı ziyaret edin.

Kale Bölgesi ziyaretinin ardından, tur Gellért Tepesi üstündeki Citadella’ya yolculukla devam ediyor. Buradan şehrin panoramik manzaralarına hayran kalın. Daha sonra, ünlü Budapeşte Merkez Hali’ni ve Avrupa’nın en büyük sinagogunu görmek için Elizabeth Köprüsü üzerinden Peşte tarafına geçecek ve ardından şehir parkına doğru bir yolculuk yapacaksınız.

Yol boyunca, Avrupa’daki en büyük termal spa’dan ve Budapeşte Hayvanat Bahçesi’nden geçerek, ünlü Macar krallarının ve düklerinin heykellerini bulacağınız Kahramanlar Meydanı’na ulaşın. Ardından tur, Andrássy Bulvarı’ndan Peşte merkezine doğru ilerleyerek, Opera Binası ve Aziz Stephen Bazilikası’ndan geçer.

Neler dahil?
  • Ulaşım
  • Canlı tur rehberi
Hariç olanlar
  • Giriş ücretleri
  • Bahşişler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *