24/7 İletişim +905437872917

Bükreş: Gizli Mücevherler 3 Saatlik Yürüyüş Turu

Bir zamanlar Doğu Paris olarak adlandırılan Bükreş, neo-klasik mimarinin, yüksek kiliselerin, güzel kiliselerin ve muhteşem halka açık parkların smorgasbordudur. Bu muhteşem şehir hakkında bilgi sahibi olmak için bu sabah yerel turlara katılın.

Bükreş: Gizli Mücevherler 3 Saatlik Yürüyüş Turu

Öne çıkanlar
  • Batistei semtinde yürüyüşe çıkın ve büyüleyici eski kilisesine hayran kalın
  • Şehirdeki en eski evi ziyaret et ve merak uyandırıcı sırlarını al.
  • Bükreş’in en güzel caddesi ve Romanya’nın en parlak yazarı Mircea Eliade’nin eski durduğu yer boyunca yürüyün
  • Bir covrig, lezzetli bir Romanya sokak yemeği atıştırması deneyin
Tam açıklama
Turumuza kentin en ünlü mahalaslarından (mahalleler) Batistei’den birine hafif bir yürüyüşle başlayacağız. Mahalas, genellikle dini bir binanın etrafında yükseldi ve aynı etnik, sosyal veya dini gruplardan insan gruplarının yaşadığı yerlerdi. Şehir büyüdükçe, bu bölgeler de modernleşme dalgaları, depremler, savaşlar ve Nicolae Ceausescu’nun sayısız yıkım projesi yüzünden acı çekti. Batistei hala keşfetmek için canlı ve heyecan verici bir mahalle; Romanya Kültür ve Din İşleri Bakanlığı tarafından tarihi bir anıt olarak adlandırılan 18. yüzyıl taş kilisesini ziyaret edin ve Komünist rejim devralmadan önce burada yaşamanın nasıl bir şey olduğu hakkında hikayeler duyun. Ermeni mahallesi, şehirdeki en iyi korunmuş Ortodoks kiliselerinden birine ev sahipliği yapıyor ve orası daha sonra gideceğimiz yer. 20. yüzyılın başlarında bir kez gelişen (şimdi azalan) Ermeni nüfusu için inşa edilen kilise, Ermeni kenti Ecmiazin’deki bir katedralin tam bir kopyası.

Gündemde, kentin en eski evi, yüksek mahzeni ve cam kaplı verandasına sahip geleneksel bir Wallachian köylü evinin büyüleyici bir örneği. Casa Melik, bilindiği gibi, çarpıcı bir sanat koleksiyonunu içeren bir yığın sır saklıyor. Efsaneye göre, bir dizi yeraltı tüneli evi yerel mason zâviye ile birbirine bağlar. Atıştırma zamanı! Romanya’nın en sevilen tarihi sokak yemeği atıştırmalıklarından biri olan covrig’ü denemek için bir çukur duracağız. İlk olarak, Yunan tüccarlarının, 19. yüzyılda şaraplarının tüketimini arttırmak için tuzlu kraker benzeri tuzlu bir atıştırmalık olan covrig’i sundukları düşünülüyordu, ancak Alman tuzlu krakerleri ile dikkat çeken benzerliği, Rumen’lerin bundan önce çoktan yemiş olduklarını gösteriyor.

Bir sonraki durağımız Bükreş’in en güzel bölgelerinden biri: Mantuleasa caddesi. Başlangıçta zengin tüccarlar için bir mahala idi. Neoklasik, Romen ve modernist stilleri birleştiren zarif mimariyi burada bulabilirsiniz. Bu aynı zamanda Mircea Eliade’nin şehrin en sevdiği yanıydı. Burada, 1986 yılında ölümüne kadar Chicago Üniversitesi’nde profesör olan Romanya’nın en saygın yazarı ve filozofunun hayatı ve eserleri hakkında daha fazla şey öğrenmeyi bırakacağız. Turunuz nefes kesici güzellikteki Ioanid bloğu ve Icoanei mahalla ziyareti ile sona erecek ancak yerel rehberlerinizden, güzel Bükreş’te başka nerede ziyaret edilebilecekleri ve en iyi yiyecek ve içecek yerlerinin bulunduğu yerler hakkında ipuçlarını sormayı unutmayın.

Neler dahil?
  • İngilizce konuşan yerel rehber
  • Covrig Sokak Aperatif
Hariç olanlar
  • Ek yiyecek ve içecekler
  • Hatıra Eşyası ve kişisel alışveriş
  • Rehberiniz için ipuçları / teşekkürler.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *