24/7 İletişim +905437872917

Bükreş’in En İyisi Özel Yürüyüş Turu

Bükreş’in tarihini, mimarisini, kültürünü, dinini ve güncel meseleleri kolay bir rehberle keşfedin. Gerçek hayat hikayelerini dinleyin ve şehri şekillendiren gerçek karakterleri öğrenin. Hem ana cazibe merkezlerini hem de gizli mücevherleri keşfedin.

Bükreş’in En İyisi Özel Yürüyüş Turu

Öne çıkanlar
  • “Rumen Vatikan” ı ziyaret edin ve dinin insanların yaşamındaki rolünü tartışın
  • Canlı Eski Şehir’de dolaşın
  • Pitoresk Zafer Caddesi’ne bakın
  • Eski Borsa Sarayındaki bit pazarını keşfedin
  • Romanya’nın monarşisinin ve komünist rejiminin çöküşleri hakkında bilgi edinin
Tam açıklama
Turunuza “Romen Vatikan” in kalbindeki bozulmamış Patrik Katedrali yakınında başlayın ve dinin insanların günlük yaşamlarındaki rolünü tartışın. Ardından, kentin ticaret merkezi olan meşgul Unirii Meydanı’na gidin ve farklı siyasi rejimler altındaki evrimini anlayın. Muhteşem su çeşmelerinde merak ediyorum.

Manuc’s Inn: Son mimari eserlerinden birini ziyaret ederek Osmanlı Devleti’nin heyecanı için bir adım atın. Old Town’a girdikten sonra, Old Princely Court’un ortaçağ kalıntılarını keşfedin ve Drakula’nın neden bir efsaneden daha fazlası olduğunu öğrenin. Bir zamanlar ticari bir merkez olan ve şimdi popüler bir eğlence bölgesi olan canlı Eski Şehir’de dolaşın.

Bükreş’te hayatta kalan en eski manastırlardan biri olan şirin Stavropoleos Manastırı’nı keşfedin. Belle Epoque döneminden muhteşem bir şekilde dekore edilmiş binaların sıralandığı Calea Victoriei’de yürüyün ve Bükreş’in neden “Küçük Paris” olarak adlandırıldığını tartışın. Yerel el yapımı hediyelik eşya satın alma şansına sahip olacağınız eski Borsa Sarayı’ndaki bit pazarını keşfedin.

Daha sonra, kentin kültürel merkezi ve Bükreş’teki en eski üniversitenin evi, Mimarlık Üniversitesi ve Ulusal Tiyatro’ya gelen Üniversite Meydanı’na gelin. Birkaç gizli geçidi kapattıktan ve karanlık hikayelerini dinledikten sonra, Romanya’nın monarşisinin sonunun yanı sıra komünist rejimin şiddetli çöküşünü öğreneceğiniz Devrim Meydanı’na gelin. Bükreş’in en ünlü konser salonu olan görkemli Romanya Athenaeum’un önünde bitirin.

Neler dahil?
  • Yerel bir kafede kısa mola
  • Rehberli yürüyüş turu
Hariç olanlar
  • Yiyecek ve içecekler

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *