24/7 İletişim +905437872917

Bükreş’ten 2 Günlük Yaban Hayatı Turu ve Tuna Deltası’na

Kırsal Romanya’da yapılan 2 günlük tur, size Tuna Deltası bölgesindeki vahşi yaşam tutkunlarının cennetini tatmak için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Bükreş’ten 2 Günlük Yaban Hayatı Turu ve Tuna Deltası’na

Öne çıkanlar
 • Tulça’daki Tuna Deltası Eko-Turistik Müze Kompleksi’ni ziyaret etmek için durun
 • Tuna Deltası’ndaki kuş kolonilerini ve zengin balık ve hayvan topluluğunu izleyin
 • Kayan nilüfer adalarına hayran kalın ve Delta göllerinde gezinirken eşsiz fotoğraflar çekin
 • Özel bir balık öğle yemeğinin tadını çıkarma seçeneğiniz olan tipik bir balıkçı köyü Letea’da durun
 • Musura körfezinden geçerek Tuna’nın Karadeniz’e boşaldığı noktada muhteşem bir gün batımına hayran kalın
Tam açıklama
Otelinizden 07: 30’da araba ya da minibüsle alındıktan sonra, saat 10: 30’da gelen Tulcea’ya yolculuğunuza başlayacaksınız. Geldikten sonra Tuna Deltası Eko-Turistik Müze Kompleksi’ni ziyaret etmeyi bırakacaksınız. Bunların arasında hem doğa hem de Avrupa düzeyinde korunan ender hayvan türleri olarak doğa anıtı ilan edilen kuşları görme fırsatı sunan kalıcı bir sergi yer alıyor. Ayrıca Tuna Deltası ve Karadeniz’den birkaç yerli balık türünün, resif balık türlerinin, deniz omurgasızlarının ve ayrıca Endonezya’daki bazı mercan türlerinin bir koleksiyonunu gösteren halka açık bir Akvaryum bulunmaktadır. Saat 13: 00’da, varış noktanız olan Tulcea’dan Sulina’ya transfer olmak için bir sürat teknesine bineceksiniz. Sulina’ya vardıktan sonra, bu yerin prenslerin, prenseslerin, korsanların ve farklı dinlerden insanların sonsuza kadar uyuduğu gizemli mezarlığında gömülü olan birçok efsaneye sahip olduğunu keşfedeceksiniz. Buraya geldikten sonra, Sulina’daki 3 yıldızlı bir konuk evi olan yüzen Saint Constantin oteli üzerinde konaklama sağlanacaktır. Ayrıca burada akşam yemeği yeme seçeneğinin yanı sıra karaoke, sosyal oyunlarda ve daha pek çoğunda yer alabileceksiniz.

Ertesi gün sabah 7.30’da, Letea Ormanı’na gitmeden önce yüzen otelde kahvaltı yapacaksınız. Burası, Avrupa’nın en kuzeydeki subtropikal ormanıdır; bu bölgelere özgü çöl bitki örtüsü şeritleri eski meşe ormanının şeritleri ve subtropikal orman bitki örtüsü ile çayırların arasında değişir.
Bu alandaki tipik bitki örtüsünün yanı sıra, aynı zamanda bu doğal rezervi çeken, çayırlarda otlayan yabani atların serbest sürülerini de görme şansınız olacak.

Ormana yaptığınız ziyaret sizi ormana sürükleyecek özel bir araçla sağlanacak, pitoresk Letea köyünden geçerek, yerel mimari tarzı kil, ahşap ve sazlık tarzında inşa edilmiş ve stillerle boyanmış ve dekore edilmiştir. Lipovan ve Haholi. Araçlar daha hassas alanlardan bazılarına giremeyecek, ancak onları kum tepelerine ve yaşlı meşe alanlarına oldukça kolay yürüyerek ulaşabileceğiniz belirli bir noktada bırakacaksınız. Saat 12: 00’de bir Letea köyünde öğle yemeği seçeneği mevcut olacak ve saat 16: 00’da sürat teknenizi tekrar Tulcea’ya götürmek için Sulina’ya döneceksiniz. Tulcea’ya gittikten sonra Bükreş’e geri döneceksiniz, kabaca 10: 00’da evinize bırakılmadan önce.

Neler dahil?
 • Bükreş’ten Tulcea’ye arabayla (1-3 kişi) veya minibüsle (4-8 kişi) ulaşım, Tulcea’dan Bükreş’e dönüş
 • Sürat teknesi Tulcea – Sulina (ilk gün) ve Sulina – Tulcea (ikinci gün) ile transfer
 • İkinci gün Letea köyüne tekne gezisi ve Tulcea’ya tekne ile dönüş
 • Saint Constantin Floating Hotel’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Mesleki İngilizce konuşan rehber (diğer diller için rehber istek üzerine teyit edilebilir)
 • Tulça’daki Tuna Deltası Eko-Turistik Müze Kompleksine giriş ücreti
Hariç olanlar
 • Tuna Deltası Biyosfer Rezervasyonunda turistlere giriş izni
 • Öğle ve akşam yemeği (kişi başı 12 €)
Kimler için uygun değil
 • Hamile kadınlar
 • Hareket engeline sahip kişiler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *