24/7 İletişim +905437872917

Bükreş’ten: Transilvanya’nın Peles & Bran Kaleleri

Romanya’daki en ünlü kaleleri ziyaret etmek için günlük bir gezintiye çıkın. İlk önce, Avrupa’nın en güzellerinden biri olan Peles Kalesi’ni ziyaret edin ve ardından Drakula’nın efsanesi hakkında bilgi edinmek için Drakula’nın Şatosunu (Bran Şatosu)…

Bükreş’ten: Transilvanya’nın Peles & Bran Kaleleri

Öne çıkanlar
  • Drakula’nın Şatosu olarak da bilinen Bran Şatosunu ziyaret edin
  • Romanya tarihi hakkında daha fazla bilgi edinin
  • Avrupa’nın en güzel kalelerinden birini ziyaret edin: Peles Kalesi
Tam açıklama
Sabah Bükreş’te rehberle tanışın. Sinaia’ya giden yolda şehri terk et. Romanya krallarının eski yazlık evi olan Peles Kalesi’ni ziyaret edin. Peles Kalesi, tanınmış bir dağ beldesi olan Sinaia’daki Brasov’a 44 kilometre uzaklıktadır. Kale, Transilvanya’nın 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar olan mobilya ve süs eşyalarına, halılara, goblenlere, heykellere, resimlere ve silah koleksiyonlarına hayran kalabileceği en önemli müzelerden biri.

Bran yolculuğuna ünlü Bran kalesiyle devam edin. Ayrıca Drakula’nın Şatosu olarak da adlandırılan mekan, Bran – Rucar geçidindeki girişinde Brasov’dan (25 kilometre) uzakta değildir. Bran Şatosu ile ilgili ilk dökümantasyon 1377’de ortaya çıktı. Tarih boyunca, Kale Transilvanya ve Wallachia arasında sınır olarak görev yapma stratejik misyonuna sahipti. İlk önce Lüksemburg Kralı Luxembourg Sigismund Kralı, daha sonra Romen seferleri Mircea cel Batran ve Vlad Tepes, daha sonra da Brasov şehrinin yetkisi altına girdi. 1912 yılında, Brasov belediyesi tarafından Romanya kraliyet ailesine bağışlandı ve böylece onların ikametgahı oldu. Son durak Rasnov Kalesi. 1331 yılında inşa edilen kale, düşman saldırıları durumunda Rasnov sakinleri için bir sığınak görevi gördü. Avlunun ortasında 146 metre derinliğinde bir kuyu vardır. Burada 11. – 12. yüzyılda bir Ortodoks kilisesinin kalıntıları keşfedildi. Günümüzde kale ilginç bir müzeye ev sahipliği yapmaktadır.

Neler dahil?
  • Klimalı araç veya minibüsle taşıma
  • İngilizce ve İtalyanca uzman şoför rehberi
Hariç olanlar
  • Kalelere giriş biletleri (40 RON Bran Şatosu, 30 RON Peles Şatosu)
  • Bankacılık veya e-ödeme ücretleri
  • Öğle yemeği
Kimler için uygun değil
  • 8 yaşın altındaki çocuklar

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *