24/7 İletişim +905437872917

Edinburgh: İtalyanca 3 Saatlik Tarihi Yürüyüş Turu

Edinburg’daki görülmesi gereken başlıca yerlerin üstünü örtün ve bu 3 saatlik rehberli yürüyüş turunda antik kenti öğrenin. Rehberiniz İskoç başkentiyle ilgili büyüleyici tarihi gerçekleri, mitleri ve efsaneleri paylaşırken dinleyin.

Edinburgh: İtalyanca 3 Saatlik Tarihi Yürüyüş Turu

Öne çıkanlar
  • İyi korunmuş Edinburgh Old Town’ın atmosferik ana yolu olan Royal Mile’de dolaşın
  • Edinburgh Kalesi’nin tarihi kalesini görün, Höyük’e doğru yürüyün ve Greyfriars Kirkyard mezarlığını ziyaret edin
  • Edinburgh hakkında tarihi gerçekleri rehberinizden öğrenin
Tam açıklama
Rehberinizle Edinburgh şehir merkezinde Şehir Odaları ile tanışın. Daha sonra Edinburgh Old Town’ı keşfetmek için yürüyerek yola çıkın. Yürüme, kompakt boyutu ve yerel olarak kapandığı bilinen dar geçitler nedeniyle bölgeyi tecrübe etmenin en iyi yollarından biridir. Edinburg’un en ikonik yerlerinden uzman rehberinizi takip edin.

Gezinirken, şehir tarihini anlatan bilgili rehberinizi dinleyin. İskoçya’da Presbiteryenliğin yükselişi hakkında bilgi edinin ve gri ortaçağ kulesi görkemli binalarla kaplı kentin merkezinde ünlü bir yol olan Royal Mile üzerinde yükselen St Giles Katedrali ile ilgili öyküler okuyun. Tartışmalı 15. yüzyıl hükümdarı Mary, İskoç Kraliçesi ve İskoç Aydınlanması’ndan önemli şahsiyetler hakkında hikayeler duyurken geçmişin Edinburgh’u hayal edin. Görkemli Edinburgh Kalesi’ni görün ve yükseliş ve düşüş masalları ve içinde tutulan efsanevi Taş Taşı ile ilgili merak uyandırın.

Daha sonra, Edinburgh Eski Kentini Yeni Şehir’le birleştiren yapay bir tepe olan Höyük’e gidin. Grassmarket Meydanı’nda atıştırmalık bir şeyler bekleyin, ardından Greyfriars Kirkyard mezarlığında şehrin karanlık tarafına geçin. Siteyle ilişkili infazlar ve unutulmazlıklar hakkındaki hikayeleri dinlerken ürkütücü atmosferi yakalayın. Mezarlığın ünlü Harry Potter kitaplarına nasıl bağlandığını öğrenin. Ardından Royal Mile’e geri yürüyün, İskoçya Ulusal Müzesi koleksiyonları hakkında daha fazla bilgi edinin ve Royal Mile’ın altında yatan bir ortaçağ caddesi olan Mary King’s Close’un sırlarını açığa çıkarın. Turunuz Kraliyet Milinin başında sona ermektedir.

Neler dahil?
  • İtalyanca konuşan profesyonel rehber
Hariç olanlar
  • Yiyecek ve içecekler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *