24/7 İletişim +905437872917

Edinburgh Kalesi Bileti

Bu bilet ile Edinburgh Kalesi’ni ziyaret edin. Kalede yaşanan savaşlar ve kuşatmalar içinde yaşamış olan kraliyet ailesi hakkında bilgi edinin. Yukarıdan Edinburgh’un panoramik manzaralarını seyredin, kraliyet mücevherlerini ve daha fazlasını görün.

Edinburgh Kalesi Bileti

Öne çıkanlar
  • İskoç krallarının tarihini öğrenin
  • Kader Taşı, kraliyet mücevherleri ve daha fazlasını görün
  • Saat 1 Top Atışı’nı dinleyin
  • İskoçya’nın en sembolik kalesinde ücretsiz rehber (İngilizce) eşliğinde bir turun tadını çıkarın
Tam açıklama
Edinburgh Kalesi içindeki tüm etkinliklere girişin keyfini çıkarın ve şehrin en sembolik anıtlarını keşfedin. Kalenin içine girdikten sonra, ilk gelene ilk hizmet esasına göre yapılacak olan ücretsiz rehberli turlar (İngilizce) sizi bekliyor olacak.

Edinburgh Kalesi, inşa edildiği büyük volkanik zirveden İskoçya’nın başkentine hükmeder ve hikayesi, halkının hikayesinin de şekillenmesine yardımcı olmuştur: uğruna yapılan savaşlar ve kuşatmalar, duvarlarının arasında bir ömür geçirmiş olan kraliyet ailesi ve ondan ilham alan sayısız nesiller.

1093 yılında burada ölen Kraliçe Margaret (daha sonra Azize Margaret diye anılır) ve 1566 yılında Kraliyet Sarayı’nda VI. James’i doğuran İskoçların Kraliçesi Mary de dahil olmak üzere, burada ikamet eden İskoç hükümdarları hakkında bilgi edinin.

1600’lerde, kale bir askeri üsse dönüştürüldü. Yeni binalar, devasa bir garnizonu barındıracak evler ve savaş esirleri için hapishane olabilecek yapılar şeklinde yapılandırılırken, bazı binalar da yeniden inşa edilmiştir. Kale, askeri mevcudiyet bozulmamış bir şekilde kalmış, fakat 200 yılı aşkın bir süre içinde simgeleşmiş milli bir anıt halini alarak şu an İskoçya’nın başta gelen turist çekim merkezi olmuştur.

Neler dahil?
  • Ulusal Savaş Müzesi dahil, Edinburgh Kalesi içindeki tüm etkinliklere giriş
  • Kısa anlatımlı rehberli tur (Yalnızca İngilizce ve ilk gelene ilk hizmet esasıyla)
Hariç olanlar
  • Sesli rehber
  • Güvenlik kuyruğunda beklemeden giriş

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *