24/7 İletişim +905437872917

Glendalough, Wicklow, Kilkenny ve Koyun Köpeği Parkuru

Güneye doğru Kilkenny’ye gidin, sonra Wicklow Dağları’ndaki güzel kırsal alanlardan geçerek Glendalough’a doğru yola çıkın.

Glendalough, Wicklow, Kilkenny ve Koyun Köpeği Parkuru

Öne çıkanlar
  • Bir zamanlar İrlanda’nın başkenti olan ortaçağ Kilkenny’yi keşfedin
  • “PS I Love You” ve “Braveheart” gibi filmlerden konum sitelerine bakın
  • Glendalough ve Wicklow Dağları’nın güzel manzarasının tadını çıkarın
  • Bir çoban köpeği çiftliğini ziyaret et ve efendisiyle bir çoban sürüsü izle
Tam açıklama
İlk önce, fantastik Kilkenny şehrine doğru yol alın. Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken 2 saatin keyfini çıkarın ve 11. yüzyılda İrlanda’nın ortaçağ başkenti olan bir kasabada kaleleri ziyaret edin. Görkemli yuvarlak kulesiyle Black Abbey ve Saint Canice Katedrali’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Kilkenny’den ayrıldıktan sonra, Wicklow Dağları’ndan geçerek Glendalough’un Monastik sitesinde bir sonraki durağınıza gidin. Bu gerçekten gözler görebildiği kadar uzanan muhteşem manzaralara sahip doğal bir sürüş. ‘PS I Love You’ ve ‘Braveheart’ gibi Hollywood Blockbusters burada çekildi. Bu olağanüstü manzaraya birkaç fotoğraf çekmek için 10 dakikalık bir fotoğraf durağı da var.

Glendalough’a vardığınızda, İrlanda’daki en güzel yerlerden birini keşfetmek için yaklaşık 2 saatiniz olacak. Muhteşem manzarası ve 10. yüzyıla tarihlenen manastır kalıntıları ile ünlü bir bölge. Ama hepsi bu kadar değil, burada muhteşem gölleri, şelaleleri vb. Bulacaksınız. “Braveheart” filminin düğün sahnesi Glendalough’da da çekildi.

Sonunda bir çoban köpeğine gidin ve efendisiyle bir çoban sürüsünü izleyin. Bir çoban köpeği denemesinin ne olduğunu bilmeyenler için, bir Border Collie’nin koyun üzerinde “Göz” adlı bir taktiği kullandığı zamandır. Bu, koyun sürülerinde onları korkutmak için kullanılan doğrudan bir bakış açısıdır. Bir çoban köpeği deneyi, aynı zamanda, sürü köpeklerinin sürülerinin yönlendirdiği şekilde bir tarla, kapıları veya mahfazaları koyunları hareket ettirdiği rekabetçi bir köpek sporudur. Çoban ve köpeğine işte tanık olun ve nasıl bir sürü koyun sürdüklerini izleyin.

Tur, 18:00 – 18:30 arasında sona erecek.

* Tüm zamanların yaklaşık olduğunu lütfen unutmayın. Trafik ve hava durumuna bağlı olarak, yerler farklı bir sırada ziyaret edilebilir.

Neler dahil?
  • Ulaşım
  • Rehberli tur
Hariç olanlar
  • Öğle yemeği
  • Otelden alma / bırakma

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *