24/7 İletişim +905437872917

İrlanda: 9 Günlük Kapsamlı Tur

İrlanda’nın değişken manzaraları eşliğinde 9 günlük rahatlatıcı ve hesaplı bir tura çıkın. Enerjik şehirler Killarney ve Belfast’ı deneyimleyin, Devler Kaldırımı’nda kayalar arasında dolaşın, Moher Falezleri’ni hayretle seyredin ve çok daha fazlası.

İrlanda: 9 Günlük Kapsamlı Tur

Öne çıkanlar
 • İnsanlarını, yerlerini ve efsanelerini deneyimlemek için İrlanda boyunca bir yolculuğa çıkın
 • Moher Falezleri’nin uçurumlu yollarında yürürken Atlantik Okyanusu’ndan çarpıcı manzaralara hayran kalın
 • Burren’ın ay yüzeyine benzeyen atmosferini keşfedin
 • Blarney Şatosu’nda Blarney Taşı’nı öpün
 • Ünlü “Ring of Kerry”de dolaşın
 • Geleneksel bir İrlanda pub’ında Murphy’nin siyah birasını deneyin
 • Belfast’taki “Golden Mile”da keyifli bir gece geçirin
 • Turlough Park’taki Country Life Müzesi’ni ziyaret edin
 • İrlanda’nın en popüler yerlerinden biri Slea Head’de manzaralı bir tura çıkın
Tam açıklama
“Ring of Kerry” Dingle Yarımadası’nın ve efsanevi Devler Kaldırımı’nın doğal manzaralarını içeren 9 günlük bir İrlanda turunun keyfini çıkarın. Slea Head boyunca manzaralı bir sahil yolculuğuna çıkın, Cork’daki geleneksel bir pub’da bir bira için ve Moher Falezleri’nin uçurumlu yollarında dolaşın. Burren’in ay ortamına benzeyen atmosferine hayret edin, İrlanda’nın ulusal müzesi Country Life’ı ziyaret edin, Donegal Dağları’nı keşfedin ve Carrick a Rede halat köprüsünden karşıya geçin.

Dublin’den gidiş dönüş transferlerinin de dahil olduğu bu tur yavaş bir tempoda gerçekleşir ve Belfast’taki Golden Mile’da bir gece geçirme de dahil olmak üzere eğlence için bolca zaman sunar. Dağlarda yürüyüş yapın ve yerel halkla birlikte içki içmenin tadını çıkarın.

1. Gün: Dublin – Glendalough – Kilkenny Kalesi – Waterford City
Bu 9 günlük kapsamlı İrlanda turu saat 09:00’da Dublin merkezinden başlıyor. Kenti arkanızda bırakın ve İrlanda kırsalı boyunca Wicklow Dağları’na doğru bir yolculuğa çıkın. İlk durak, manastır kalıntılarının bulunduğu Glendalough, yani diğer adıyla Valley of Two Lakes. Bu doğal güzellik alanında yürüyüş yapmanın keyfini çıkarın ve antik kelt haçlarından, silindir kulelerden eşsiz fotoğraf kareleri yakalayın. Daha sonra, Arnavut kaldırımlı sokakları ve ünlü kırmızı ale ile bilinen Orta Çağ kenti Kilkenny’e doğru devam edin. Keşfedilebilecek potansiyel yerler arasında, tümü 12. yüzyıldaki Normanlar işgali döneminden kalma kale, katedral, manastırlar ve kiliseler bulunuyor. Öğleden sonra, güneydeki Viking yerleşimi Waterford’a doğru devam edin. Güneydoğu sahilindeki Waterford Limanı’ndan çok uzakta olmayan Waterford City, akşamı bir avuç pub ve harika deniz ürünleri restoranları ile geçirmek için rahatlatıcı bir yerdir.

2. Gün: Waterford City – Waterford Crystal – Blarney Şatosu – Dingle Yarımadası
2. güne dünyaca ünlü Waterford Crystal fabrikasını ziyaretle başlayın. Dilerseniz fabrika mağazasından ince işçiliğe sahip cam eşyalar satın alın veya cam ustalarını iş üzerinde seyredin. Daha sonra, Waterford Kontluğu ve Cork şehri boyunca çarpıcı manzaralar seyredeceğiniz panoramik bir yolculuk yapın. Bugünkü birçok yer arasından öne çıkan yapı, dünyaca ünlü Blarney Şatosu’dur. 2 saat boyunca bu güzel şatoyu keşfedin ve öpünce güzel ve etkili konuşma yeteneği verdiğine inanılan Blarney Taşı’nı öpme fırsatı yakalayın. Güzel ve görkemli bahçelerle çevrili olan dünyanın en büyük İrlanda mağazası Blarney Woollen Mills’de alışveriş yapabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından, geceyi geçireceğiniz Dingle Yarımadası’na gidin.

3. gün: Dingle Yarımadası – Slea Head – Killarney
Bu güzel sabah, Gaelce konuşulan büyüleyici balıkçı köyü Dingle’a kısa bir yolculukla başlıyor. Far and Away ve Ryan’s Daughter gibi birçok filmle tanınan Dingle, 2000 kişilik nüfusu ile büyüklüğüne oranla İrlanda’da en fazla pub barındıran kasaba olma unvanına sahip. Öğleden sonra erken saatlerde, Dingle’ın en ünlü sakini olan yunus Fungie’yi ziyaret etme fırsatını kaçırmayın. Ardından, Sleeping Giant Island, Blasket Islands ve tarihi MÖ 2000’li yıllara kadar uzanan Beehive Huts’ın muhteşem manzaralarına sahip Slea Head çevresinde keyifli bir geziye çıkın. Birçok fotoğraf dergisince dünyadaki en güzel yarımada olarak kabul edilen Slea Head, İrlanda’nın en muhteşem kimi plajlarına sahiptir ve bu bölgenin kuşkusuz en dikkat çekici yeri ünlü Vahşi Atlantik Yolu’dur. Bu bölgede tamamen Gaelce konuşuluyor ve hatta buranın bazı sakinlerini bu antik dilde konuşurken duyabilirsiniz. Daha sonra Dingle’a geri dönerek, geleneksel zanaat ve el sanatları dükkanlarında bolca serbest zamanın keyfini çıkarın. Öğle yemeği için, mistik ezgiler sunan yerel müzisyenlerin çaldığı çok sayıdaki renkli pub’lardan birine uğrayın. Dingle Yarımadası’nı Ring of Kerry’e bağlayan, Inch kentindeki İrlanda’nın en uzun plajını ziyaret ederek gününüzü tamamlayın. Sonraki 2 günlük durağınız: Killarney.

4. Gün: Killarney – Ring of Kerry – Killarney
Dünyaca ünlü Ring of Kerry’i keşfedin. Killarney Ulusal Parkı’nda atlı arabayla bir gezintiye çıkarak güne başlayın (isteğe bağlıdır) veya enerjik ve macera dolu bir seçenek olarak park boyunca ata binebilirsiniz (isteğe bağlıdır). Daha sonra, zümrüt yeşili meraları ve köyleri, nefes kesen uçurumlarla, dağlarla ve antik pagan kaleleriyle birleştiren bir yolculuk sizi bekliyor. Öne çıkan yerler arasında, etkileyici manzarasıyla Skellig kayaları ve bir zamanlar Charlie Chaplin’in yaşadığı güzel Waterville kasabası bulunuyor. Öğle yemeğinden sonra, ulusun babası olarak bilinen ve 19. yüzyılın başlarındaki Katolik kurtuluşunun öncüsü olan Daniel O’Conell’in anayurduna gideceksiniz. Öğleden sonra programınız, Moll’s Gap, Ladies View, Leprechaun Crossing, Killarney Ulusal Parkı, Lakes of Killarney, Torc Şelalesi ve çok daha fazlası dahil, görülecek birçok hazine barındırıyor.

5. Gün: Killarney – Moher Falezleri ve Burren – Doolin – Galway
Killarney’den ayrıldıktan sonra ilk durak, güzel Bunratty Kalesi olacak. Burada çarpıcı fotoğraflar çekebilir ve bir şeyler atıştırabilirsiniz. Bugünün odak noktası, Vahşi Atlantik Yolu ve Moher Falezleri ziyareti olacak. Bu falezler Avrupa’nın en muhteşem kayalıkları ve İrlanda’daki en popüler doğal turizm durağı. 200 metreyi aşkın yüksekliğe sahip bu kayalıklar; martılar, sümsük kuşları ve daha birçok görkemli kuş türüne ev sahipliği yapıyor. İrlanda geleneksel müziğinin yuvası olan Doolin’de bir öğle yemeği molası verin. Yemekten sonra, yeraltı nehirleri ve şelaleler gibi eşsiz özelliklere sahip, ay yüzeyine benzeyen 300 milyon yıllık manzarasıyla Burren’ı keşfedin. Oradan, yolculuk sizi Clare’in batı kıyısına ve Galway Körfezi’ne doğru götürecek. Aran Adaları’nın göz alıcı manzaralarını seyredin ve İrlanda’nın Azizler ve Bilginler Adası’ndaki en güzel örneklerden biri olan Corcomroe Manastırı’nda durun. Geceyi, kabilelerin şehri denilen ve İrlanda’nın kültürel başkenti olan Galway’de geçirin. Burada birçok harika deniz ürünü restoranı ve sonsuz bir yelpazeye sahip geleneksel İrlanda müziğini bulacaksınız. Ünlü kaşif Kristof Kolomb da bir zamanlar Galway’de yaşıyordu.

6. Gün: Galway – Cong – Country Life Müzesi (Castlebar) – Letterkenny
Galway’de geçirdiğiniz harika bir gecenin ardından bugünün ilk durağı, John Wayne ve Maureen O’Hara’nın oynadığı Quiet Man filmiyle ünlenen Cong köyü olacak. Köy, zenginler ve ünlüler için uğrak bir yer olan ve uluslararası yıldızların düğünlerine sahne olan Ashford Kalesi’ni barındırıyor. Country Life Müzesi’ni ziyaret etmek için Connemara’ya gitmeden önce Cong Manastırı’nı görmek için yeterli zamanınız olacak. Ülkenin engebeli ve güzel bir bölgesi olan Connemara’da, 1800’lerden bu yana var olan İrlandalı yaşam tarzını keşfedin. Atlantik kıyılarına karşı İrlanda’nın en etkileyici dalgalarını seyredin ve William Butler Yeats’in yurdu İrlanda’nın şiirsel kalbine doğru bir yolculuğa çıkın. Ünlü şairin Drumcliff Manastırı’ndaki ebedi istirahat yerini ziyaret edin ve birçok şiirinde bahsettiği güzel Benbulben’e hayran kalın. Daha sonra, rahat bir gece geçirmek üzere kırsal bölge Donegal’e gidin.

7. Gün: Letterkenny – Glenveagh Ulusal Parkı – Derry – Letterkenny
İrlanda’nın önde gelen ulusal parkı Glenveagh’da bir turla güne başlangıç yapın. Göl kenarında bir yürüyüşle doğanın tadını çıkarın ve Glenveagh Kalesi’ni ziyaret etme imkanını yakalayın. Bir tepenin üzerindeki 3.000 yıllık bir kale olan Grianan Of Aileach’a doğru devam edin. Kale, Ulster’in 5 ilçesinden ve İrlanda tarihinin her dönemine ait efsanevi hikayelerden muhteşem manzaralar sunar. Ardından, Derry’nin 17. yüzyıldan kalma şehir duvarlarını görmek ve Ocak 1971’deki trajik olayların ardından U2 şarkısı “Bloody Sunday” ile tanınan Bogside semtinde kapsamlı bir yürüyüş turu için Derry / Londonderry’ye gidin. Dinlendirici bir akşam için Letterkenny’e dönmeden önce, öğleden sonra Derry’yi keşfetmek için serbest zamanın keyfini çıkarın.

8. Gün: Letterkenny – Devler Kaldırımı – Halat Köprü – Glens of Antrim – Belfast
Tekne ile Kuzey Antrim kıyısından dünyaca ünlü Devler Kaldırımı’na gidin. 37.000 bazalt sütunu İrlanda’yı İskoçya’ya bağlayan basamak taşlarıdır ve Kelt efsanesi Fionn MacCool’da geçer. Whitepark Bay’den nefes kesen manzaralarla kıyı boyunca yola devam edin ve Glens of Antrim’den geçin. Geceyi Belfast’ta konaklayarak geçirin.
9. Gün: Belfast – Dublin
Son gününüze Belfast’ta bir şehir turuyla başlayın ve Belediye Binası, Queen’s Üniversitesi, Botanik Bahçeleri ve çok daha fazlası dahil şehrin öne çıkan yerlerini görün. Efsanevi geminin trajik ilk seferine çıkmadan önce inşa edildiği liman bölgesinde büyüleyici bir sergi olan Titanic Belfast’ı ziyaret edin. Biraz serbest zamanın keyfini çıkarın ve politik duvar resimlerinin yanı sıra, Katolik Cumhuriyetçiler ve Sadakatçi Protestanları birbirinden ayıran Barış Duvarı’nı görebileceğiniz bir Siyah Taksi turuna çıkın (isteğe bağlıdır). Şehir merkezinde bir öğle yemeğinin tadını çıkarın ve alışveriş yapın.

Tur, Belfast’tan yaklaşık 14:00-14:30’da kalkış yaparak 16:30 civarı Dublin Havaalanı’nda duracak ve yaklaşık saat 17:00’de Dublin’de sona erecek

Neler dahil?
 • 9 günlük tur
 • Kahvaltı
 • Tercih edilen seçeneğe bağlı olarak konaklama
Hariç olanlar
 • Belirli aktiviteler: Killarney’de ata binme & at arabası sürme ve Belfast’ta Black Taxi turu isteğe bağlıdır ve tur sırasında sürücünüz/rehberiniz tarafından organize edilecektir.
Kimler için uygun değil
 • Tekerlekli sandalye kullananlar

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *