24/7 İletişim +905437872917

Lizbon’dan En İyi Kuzey Portekiz 6 Günlük Paket Turu

Kapsamlı 6 günlük paket turunda Kuzey Portekiz’in en iyilerini görün. Obidos gibi doğal köyleri ziyaret edin, Fatima Kutsal Alanı’ndaki hacıları takip edin, Guimarães’deki 2012 Avrupa Kültür Başkentini keşfedin ve daha fazlasını yapın.

Lizbon’dan En İyi Kuzey Portekiz 6 Günlük Paket Turu

Öne çıkanlar
 • 2. Porto şehri de dahil olmak üzere, Kuzey Portekiz’in önemli noktalarını keşfedin
 • Alcobaça’da Portekiz’deki en büyük Gotik kiliseyi görün
 • Fátima Marian Shrine’deki Katolik hacıların izini takip et
 • Coimbra’daki dünyanın en eski üniversitesinin Barok kütüphanesine hayran kalın
 • Aveiro’daki “Portekizli Venedik” i keşfedin
 • Guimarães’deki “Portekiz Beşiği” ne gidin
 • Douro Vadisi’nin nefes kesici manzaralarını keşfedin
 • Tapınakçıların Nişanı ve Hıristiyanların yeniden fethinde oynadıkları kısım hakkında bilgi edinin.
 • Santiago Yolu’nun sonuna gelin
Tam açıklama
Kapsamlı 6 günlük turla Kuzey Portekiz’in en iyisini keşfedin. Tarihi kaleleri ve katedralleri ziyaret edin, Fatima ve Santiago de Compostela’daki hacıları takip edin, Portekiz’in en verimli manzaralarından bazılarının şaraplarını ve yerel ürünlerini tadın.

1. Gün: Lizbon – Óbidos – Alcobaça – Nazaré – Batalha – Fátima
Mimarinin uyumunu ve el sanatlarının çeşitliliğini hayranlıkla izleyebileceğiniz, ortaçağ duvarlarıyla çevrili doğal bir köy olan idosbidos’ta yel değirmenleri ve meyve ağaçları ile zengin bir manzara keşfedin ve ünlü diş etinin (acı kiraz likörü) tadına bakın . Portekiz’deki en büyük Gotik kiliseyi görmek için Alcobaça’ya devam edin. Sonra, tipik Nazaré balıkçı köyünde durun ve efsanelerini öğrenin. Portekiz denizcilik keşiflerinin organizatörü olan Navigator Henry’nin türbesini bulabileceğiniz Batalha’daki Santa Maria de Victoria Manastırı’na devam edin. Fátima Marian Tapınağı’na giderken Katolik hacıların ayak izlerini takip edin. Fátima’da mum ışığında geçirilen alayı görme şansınız olabilir.

2. Gün: Fátima – Coimbra – Aveiro – Porto
Otelinizde kahvaltının ardından Coimbra’ya doğru yolculuğunuza devam edin. Görkemli Barok kütüphanesi ve öğrencilerin siyah pelerinleri ve melankolik fado müziği gibi eski geleneklerle karakterize eşsiz atmosferi ile dünyanın en eski üniversitesini keşfedin. “Güllerin Mucizesi” nin kahramanı Kraliçe St. Isabel’in mezarını görmek için St. Clara Kilisesi’nde durun. “Portekizli Venedik” olarak bilinen Aveiro kanal kentine gitmeden önce ünlü Coimbra seramiklerine hayran kalın. “ Moliceiros” olarak bilinen zarif tekneleri izleyin ve tatlı, yerel ovos mollerinin tadına bakın . Otelinize gece check-in yapmak için Porto’ya devam edin.

3. Gün: Porto – Guimarães – Braga – Porto
Bugün Portekiz’in en büyük 2. şehrini ve nehir kıyısındaki evlerin, sarayların, kiliselerin ve Port şarap barlarının canlı bir amfitiyatrosunu keşfedeceksiniz. Daha sonra Minho’nun ışıldayan “yeşil şarap” bölgesine gidin. Guimarães’deki ulusun beşiğini (ve Portekiz’in 1. kralının doğduğu yeri) keşfedin. Tarihi merkezde dolaşın ve orta çağa geri dönün. Kale tarafından taçlandırılan Sacred Hill’e ve Bragança Dükleri Sarayı’na gidin. Ardından “Portekizce Roma’yı” keşfetmek için Braga’ya gidin. Portekiz’deki en eski katedrali görün ve Bom Jesus ünlü Barok merdivenleri ve bahçeleri ile Monte Korunağı yapın. Porto’ya dön.

4. Gün: Porto – Santiago de Compostela – Porto
Galiçya’nın başkenti ve Santiago Yolu’nun bitimindeki hac merkezi olan Santiago de Compostela’ya gitmeden önce otelinizde kahvaltının tadını çıkarın. 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edilen Santiago de Compostela büyüleyici bir şehirdir ve tüm günü keşfetmek için ücretsiz olacaksınız. Tarihi sokaklarda dolaşın ve bazı geleneksel yerel yemeklerin tadına bakmadan önce en olağanüstü anıtlarını öğrenin. Gecenizi kontrol etmek için Porto’ya dönün.

5. Gün: Porto – Amarante – Vila Real – Vale do Douro – Lamego – Urgeiriça
Kahvaltıdan sonra Porto’dan ayrılın ve güzel Amarante kasabasında yola çıkarak Douro Vadisi’ne gidin. São Gonçalo Manastırı’nı görün ve nehre bakan evlerde, meyve, sebzeler, tavuklar, kıyafetler ve daha fazlasını bulabileceğiniz hareketli pazarın tadını çıkarın. Daha sonra, Portekiz rosé şarabı şişeleri üzerinde göstermesiyle ünlü Mateus bahçelerini görmek için Vila Real’e gidin. Portekiz’in Porto şarabı bölgesine girin, üzüm bağları ve Douro Vadisi’nin nefes kesici manzaralarını seyredin. Muhteşem Barok tarzı merdivenleri ile Portekiz’in en önemli tapınaklarından biri olan NS Remédios’un göz ardı ettiği Lamego’da durun. Tipik jambon veya ünlü Bola de Lamego (jambonlu fırında pişmiş bir somun) gibi yerel lezzetlerden bazılarını deneyin. Dão Üzüm Bağları’nın merkezi olan ve Portekiz’in en eski kahramanı Lusitanian şefi Viriato ile bağlantılı olan dağlık kışlık bölgeye devam edin. Granit oyulmuş kol katları ile kapıları görmek için dar sokaklarda dolaşın. Gecenizi kontrol etmek için Urgeiriça’ya devam edin.

6. Gün: Urgeiriça – Bussaco – Tomar – Lizbon
Portekiz’in kalbinden Bussaco’nun bereketli ormanlarına doğru yol alın. “Tapınakçıların Nişanı” şehrini keşfetmek için Tomar’a devam edin. Hristiyan fetihinde Dom Afonso Henriques’e (Portekiz’in 1. Kralı) verdikleri yardımın bir parçası olarak 1159’da toprakları nasıl aldıklarını dinleyin. Portekiz’deki ilk Büyük Usta Dom Gualdim Pais tarafından yapılan muhteşem kaleye ve Mesih Manastırı’na bakın. Turunuzun bitiminden önce, Tagus Nehri üzerindeki köprüyü geçerek Lizbon’a devam edin.

Neler dahil?
 • Lizbon’daki herhangi bir otelden alma
 • Aşağıdaki 4 yıldızlı otellerde (veya benzerlerinde) açık büfe kahvaltı konaklama.: Fátima’da Hotel Santa Maria; Oporto’daki Ipanema Porto; Canas do Senhorim şehrindeki Hotel da Urgeiriça
 • Klimalı minibüs veya otobüs ile ulaşım
 • Kılavuz
 • Batalha Manastırı, Coimbra Üniversitesi, “Palácio da Bolsa” ve S. Francisco Kilisesi (Oporto), Palácio Mateus Bahçeleri ve “Convento do Cristo” (Tomar) için giriş ücretleri
Hariç olanlar
 • Neler dahil” de belirtilmeyen giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • İpuçları ve kişisel harcamalar
 • Estoril Kıyısı, Sintra, Cascais ve Costa da Caparica ve Sesimbra’dan alma hizmeti (ek bir ücrete tabidir)

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *