24/7 İletişim +905437872917

Marsilya’dan: Marsilya, Aix-en-Provence ve Cassis Turu

Fransız Rivierası’nın önemli noktalarını tam günlük bir tura katın. Ortaçağ kenti Aix-en-Provence’e gidin, Marsilya’nın başlıca anıtlarını keşfedin ve nefes kesici Calanques Ulusal Parkı manzarasına hayran kalın.

Marsilya’dan: Marsilya, Aix-en-Provence ve Cassis Turu

Öne çıkanlar
  • Aix-en-Provence ortaçağının lezzet tadımı turunu deneyimleyin
  • Cassis’in doğal güzelliğini ve Calanques Ulusal Parkı’nın ünlü girişlerini keşfedin
  • Ana anıtları ve Marsilya’nın Eski Limanını keşfedin
Tam açıklama
Güne, Aix-en-Provence’in tarihi merkezinde rehberli bir yürüyüş turu ile başlayın. Aix Katedrali’ni ziyaret edin ve ortaçağ kentinin dar sokaklarının, meydanlarının, çeşmelerinin ve özel konaklarının atmosferini içinize çekin. Yol boyunca bölgenin yiyeceklerini tadın.

Daha sonra uçurumlarıyla ünlü Cassis’e ve “calanque” olarak bilinen korunaklı girişlere gidin. Pek çok kişi tarafından Provence’ın “Küçük Saint Tropez “‘i olarak kabul edilen pitoresk yerleşim, deniz ürünleri restoranları, küçük limanı ve küçük şehir merkezi ile ünlüdür. Plajda rahatlayın veya turkuaz suları ve beyaz kayalıkları için genellikle Norveç fiyortları ile karşılaştırıldığında, doğal kanyonlarda (dahil değildir) küçük bir gezinti yapın.

Öğle yemeği için boş zamanlarında biraz boş zamanın tadını çıkarın ve ardından Avrupa’nın en yüksek deniz kenarı olan Cap Canaille’in zirvesinde kısa bir yürüyüşe çıkın. Marsilya’ya gitmeden önce, Cassis Körfezi ve Akdeniz’in panoramik manzarasını izleyin. Marsilya’ya varışta, Phocaea’dan gelen kolonistler tarafından M.Ö. 600 yıllarında kurulan antik kentin ana anıtlarını keşfedin.

Notre Dame de la Garde Bazilikası’nı ziyaret edin ve 360 derece panoramik manzaraya sahip olun. Eski Liman (Vieux-Port) etrafında yürüyün ve şu anda yeni Avrupa ve Akdeniz Medeniyetleri Müzesi’nin (MuCEM) bir parçası olan 17. yüzyıldan kalma Fort Saint-Jean tahkimiyetine gidin.

Neler dahil?
  • Ulaştırma
  • Sürücü / rehber
  • Rehberli Aix-en-Provence turu
  • Yemek tadımı
Hariç olanlar
  • Cassis’te mini-cruise (kişi başı 16 €)
  • Öğle yemeği ve içecekler
  • Müze giriş ücreti

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *