24/7 İletişim +905437872917

Orta Sırbistan: Belgrad’dan Royal Dynasty Half Günlük Tur

XIX ve XX yüzyılda Sırbistan’ın çalkantılı geçmişi ve özgürlük ve ilerleme için korkusuz mücadele hakkında bilgi edinme şansınızı arayın. Birinci ve İkinci Sırp Ayaklanmasının ünlü liderleri ve Sırp hanedanının tarihi hakkında hikayeler.

Orta Sırbistan: Belgrad’dan Royal Dynasty Half Günlük Tur

Öne çıkanlar
 • Orta Sırp eyaleti, Šumadija ya da “Sırp Toskana” nın güzel manzaralarının keyfini çıkarın
 • Birinci Sırp Ayaklanmasının başladığı yeri ziyaret edin
 • George kilisesine hayran kalacaksınız
 • Şarap kraliyet mahzenlerinden, iyi şaraplar üretmek için yaygın olarak bilinen bir alanda tadabilirsiniz.
 • Sırp tarihindeki en büyük karakterlerden birine saygı gösterin, Đorđe Petrović – Karađorđe
Tam açıklama
Turunuz Studentski Trg’den başlar. Orta Sırp Šumadija ilindeki küçük bir kasaba olan Topola’ya gidiyorsunuz. Bir buçuk saatlik sürüşün ardından güzel manzaraların keyfini çıkarırken geçireceksiniz ve 19. yüzyılın başında Sırpların Osmanlı’dan bağımsızlık mücadelesine ve Karadjordjević’in hanedanının tarihine dair hikayeler duyacaksınız.

Sırbistan tarihinin en büyük karakterlerinden biri olan Djordje Petrović-Karadjordje’nin yaşadığı ve nerede İlk Sırp Ayaklanması’nın yapıldığı, Karadjordje’nin Konak’ını ve eski kilisesini ziyaret edecek Topola’ya ulaşın, Osmanlı istilâlarına karşı bir savaş. Oplenac tepesine, ahşap kaplı güzel yeşil bir alana tırmanın, en üst noktada St. George Kilisesinin bulunduğu Kraliyet verasetinin olduğu yer.

20. yüzyılın başında kilise, dua evi ve türbe olarak inşa edildi – Sırp (daha sonra Yugoslav) Kraliyet Karadjordjevic ailesinin tüm üyelerine dinlenme yeri. Uzun boylu ve şık bir Bizans tarzı beş kubbe kilise, Topola’nın yakınında bulunan bir maden olan Venčac’tan tamamen beyaz mermerle kaplıdır. Ancak sizi nefes nefese bırakan şey, kilisenin görünüşü değil iç kısmıdır. Renklerin ve ışıkların, cömertçe dekore edilmiş mermer zeminlerin ve duvarlarda altın plakalı renkli cam mozaiklerin bir görüntüsü. Sırbistan’ın ortaçağ fresk resimlerinin en büyük galerisini tek bir yerde sergileyen 1500 tonlu farklı renkte, 3 500 m2’lik bir yüzey 40 milyondan fazla mozaik barındırıyor. Kilisenin sol ve sağ kanadında Kraliyet ailesinin en tanınmış üyelerinden ikisi gömüldü: Ailenin kurucuları olan Karadjordje ve ilk taçlandırılmış hükümdar olan I. Petrus.

Kilisenin altında, aynı şekilde süslü bir crypt’de, Karadjordjevic Kraliyet hanedanının 40 mezarı bulunmaktadır.

Sonra, kilisenin yanındaki küçük müzeyi ziyaret edin; Royal ailenin üyelerinin Royal regalias ve kişisel eşyalarının çok değerli bir koleksiyonunu gösterir. Kilisenin çevresindeki parkta yürümek için bir süre boş vakit geçtikten sonra, şarap üretiminin eskiden nasıl yapıldığını göreceğiniz Royal bağlarını ve eski mahzeni ziyaret edeceksiniz ve bazı eski ekipmanı görmek için bir şansınız olacak. Bu süreçte kullanılmıştır.

Gözlerinize ve ruhlarınıza güzellik kazandıktan sonra, Belgrad’a geri dönün.

Neler dahil?
 • Küçük grup turu (8 kişiye kadar)
 • Otel toplama ve bırakma
 • Klimalı minivan veya özel araç ile nakliye
 • Profesyonel rehber
 • Aziz George Kilisesi’ne giriş ücreti
 • Kral Peter’in evine giriş ücreti
 • Karađorđe’nin evine giriş ücreti
 • Royal Winery’de giriş ücreti ve şarap tadımı
Hariç olanlar
 • Geleneksel Sırp öğle yemeği

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *