24/7 İletişim +905437872917

Peleş ve Bran: İki Transilvanya Kalesinde Küçük Grup Turu

Bükreş’ten tam günlük bir turda, kırsal manzaraları ve 2 efsanevi Transilvanya kalesini keşfedin. Drakula’nın şatosunu ziyaret edin ve uzman bir rehber eşliğinde bölgedeki Sakson, Türk, Macar ve Rumen etkileri hakkında bilgi edinin.

Peleş ve Bran: İki Transilvanya Kalesinde Küçük Grup Turu

Öne çıkanlar
  • Eski bir kraliyet yerleşimi olan Peleş Kalesi’ni ziyaret edin
  • Bran Kalesi olarak bilinen, Drakula’nın Şatosu’nu keşfedin
  • Braşov’un Orta Çağ sokaklarında dolaşın
Tam açıklama
Edebiyat tarihinin en ünlü kontlarından birine ev sahipliği yapan Transilvanya, Romanya ziyaretinde mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Bükreş’ten çıkacağınız bu tam günlük turda, tarihi bölgeyi ziyaret edin ve Rumen, Sakson, Türk ve Macar da dahil olmak üzere farklı kültürlerin etkisini keşfedin.

Devrim Meydanı’ndaki Rumen Ateneumu’ndan saat 08:00’de hareket ederek, doğudan ve güneyden çarpıcı Karpat Dağları ile çevrelenmiş tarihi bölgeye gidin.

Transilvanya Alpleri’nden Sinaia ve Braşov’a doğru bir yolculuk yapın. Sinaia, adını İncil’deki Sina Dağı’ndan almıştır ve 17. yüzyıldan kalma güzel Bizans manastırı ile bilinir. Transilvanya’yı Wallachia’ya bağlayan bir Orta Çağ rotası üzerinde inşa edilen neo-klasik Peleș Kalesi’ni ziyaret edeceksiniz.

Kültürel gezinin bir diğer önemli parçası, Orta Çağdan kalma Bran Kalesi’ne bir öğleden sonra ziyareti olacak. Drakula’nın Şatosu olarak bilinen bu yapı, Bram Stoker’ın yarattığı ünlü vampir Kont Drakula’ya ilham kaynağı olan Vlad Tepeş’in yaşadığı yerdi.

Ayrıca, turun öğleden sonraki bölümünde Romanya’nın en büyük Orta Çağ şehirlerinden biri olan Braşov’da kısa bir yürüyüş de yer alıyor. Özgün bir eski Transilvanya kentinin neye benzediğine dair bir fikir edinmek için tarihi sokaklarda bir gezintiye çıkın ve Konsey Meydanı, Kara Kule ve Kara Kilise gibi turistik yerleri görün.

Günün sonunda, Bükreş’e dönüş yolculuğu sırasında muhteşem dağ manzarasının keyfini çıkarın ve yaklaşık saat 20:00’de Devrim Meydanı’na geri dönün.

Neler dahil?
  • Modern, klimalı bir minivan veya otobüsle ulaşım
  • İngilizce konuşan rehber hizmetleri
  • Peleş Kalesi (Standart Tur – Zemin Kat) ve Drakula’nın Şatosu için giriş ücretleri
  • İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca dillerinde mevcut, mobil telefonunuz üzerinde kullanabileceğiniz sesli rehber
Hariç olanlar
  • Öğle yemeği
Kimler için uygun değil
  • Hareket engeline sahip kişiler

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *