24/7 İletişim +905437872917

Pena Sarayı ve Parkı: Hızlı Giriş Bileti

Pena Sarayı, Sintra tepelerindeki ikinci en yüksek nokta olan kayalık bir tepenin üzerinde durmaktadır (sarayın kendisinden daha yüksekteki tek yer olan Cruz Alta, deniz seviyesinden 528 metre yukarıdadır).

Pena Sarayı ve Parkı: Hızlı Giriş Bileti

Öne çıkanlar
  • Muhteşem Pena Sarayı’nı ziyaret edin
  • Sintra’nın güzelliğinin keyfini çıkarın
  • Pena Parkı’nın doğal güzelliğine hayran kalın
  • Kuyruklarda beklemeyin ve zamandan tasarruf edin
Tam açıklama
Saray, Pena Parkı’nın doğu bölümünde yer alıyor ve kale-benzeri yapıya erişim için, Eschwege Baronu tarafından inşa edilen dik bir rampanın tırmanılması gerekiyor. Saray iki kanattan oluşuyor: Aziz Jerome Tarikatı’nın Manuelin stili eski manastırı ve 19. yüzyılda Kral II. Ferdinand tarafından inşa edilen diğer kanat. Bu iki kanat; surlar, gözetleme kuleleri, bir giriş tüneli ve hatta bir asma köprüyle birlikte hayali bir kaleyi andıran üçüncü bir mimari yapıyla çevrilidir.

1838’de Kral II. Ferdinand, Our Lady of Pena’nın eski Hieronymite manastırını satın aldı. Portekiz’deki dini emirlerin baskısı nedeniyle 1834’ten beri boş bırakılan yapı, Kral I. Manuel tarafından 1511’de Sintra’nın üzerindeki tepeye inşa edilmişti. Manastırda, bugün eski Saray olarak da adlandırılan Pena Sarayı’nın kuzey bölümünü oluşturan bir şapel, kutsal emanetler odası ve çan kulesi bulunuyor. Kral Ferdinand, zamanın tarihi kaynaklarına göre çok kötü durumda olan eski manastırı onarmaya başladı. Tüm üst katlar yenilendi, rahiplerin kullandığı on dört hücreyi büyük odalarla değiştirildi ve bugün hala hayranlıkla görülebilecek tonozlu tavanlar eklendi. Yaklaşık 1843’te kral, yeni mutfakların yanındaki dairesel kuleye kadar uzanan, daha büyük odalara sahip (Büyük Salon bunun iyi bir örneğidir) yeni bir kanat (Yeni Saray) inşa ederek sarayı büyütmeye karar verdi. İnşa işi doğrudan Eschwege Baronu tarafından yönetildi.

1994’teki onarım çalışmaları, sarayın dış cephesinin orijinal renklerini geri getirdi: eski manastır için pembe ve Yeni Saray için toprak rengi.  Eski manastırı kale benzeri bir konut haline dönüştüren Kral Ferdinand, Alman romantizminden fazlasıyla etkilendi ve muhtemelen Ren kıyısındaki Stolzenfels ve Rheinstein kalelerinin yanı sıra, Potsdam’daki Babelsberg Sarayı’ndan ilham aldı. Pena Sarayı’ndaki bu inşa süreci 1860’ların ortalarında sona erdi, ancak daha sonraları, iç mekanların dekorasyonuna yönelik daha ileri çalışmalar da yapıldı. Kral Ferdinand’ın emriyle, sarayın çevresindeki bölgelere o zamanın romantik bahçeleri tarzında dolambaçlı yollar, köşkler ve taş banklar eklenmesinin yanı sıra, yol boyunca farklı noktalara ağaçlar ve dünyanın dört bir yanından getirilen diğer bitkiler dikilerek Pena Parkı oluşturuldu. Bu sayede kral, Sintra tepelerinin hafif ve nemli ikliminden faydalanarak beş yüzden fazla farklı ağaç türüyle tamamen yeni ve egzotik bir park yarattı. Pena Sarayı, 1910’da Ulusal Anıt olarak belirlendi ve 1995’ten beri UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak sınıflandırılan Sintra Kültürel Peyzajı’nın bir parçasını oluşturuyor.

Neler dahil?
  • Pena Sarayı ve Parkı’na giriş bileti
  • Çevrimiçi rezervasyon ücreti
Hariç olanlar
  • Otelden alma ve otele bırakma hizmeti
  • Yiyecek ve içecekler
  • Rehberli Tur

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *