24/7 İletişim +905437872917

Porto Riverside Turu

Porto’da 2.5 saat yürüyüş yapın ve en güzel mahallelerinden bazılarını keşfedin. Portekiz Keşif Çağı hakkında bilgi edinin ve 1996 yılında şehrin UNESCO Dünya Mirası statüsüne neden sahip olduğunu araştırın!

Porto Riverside Turu

Öne çıkanlar
  • Portekiz Keşif Çağı ve Portekiz Donanması’nın yaratılması hakkında bilgi edinin.
  • Porto’nun neden “yenilmez şehir” olarak bildiğini keşfedin
  • Gaia’yı ve liman şarap mahzenlerini keşfedin
Tam açıklama
Bu 2,5 saatlik yürüyüş turu, Clérigos Kulesi’nin karşısında, Bishop António Ferreira Gomes heykelinin önünde başlar. Porto’nun bu doğal nehir kıyısındaki turunda, Douro Nehri kıyısındaki en güzel mahalleleri keşfedin!

Porto’nun bankaları, Portekiz’in sömürge genişlemesini sağlayan ve kriz dönemlerinde bile şehir için ekonomik refahı sağlayan Atlantik’e ilk seferlerin başladığını gördü. Porto’nun kaşifleri en eski Portekiz ticaret yollarını oluşturdu ve şehir de ilk Portekiz Donanması’na ev sahipliği yapıyor.

Uzaktaki topraklarda yer alan manzaraları bile olsa, Porto halkı evlerinde sahip oldukları şeyleri göz ardı etmedi. “Yenilmez şehir” olarak bilinen Porto, kıyılarını işgal etmeye çalışan herhangi bir krala, piskoposuna veya imparatoruna (sadece birkaç isim) karşı savaştı.

Bugünkü Porto, doğal nehir kenarı ve onun lezzetli liman şarabıyla ünlüdür – her ikisi de bu şehrin becerikliliğinin, cesaretinin ve gücünün ürünleridir. İkonik Dom Luis I köprüsünün hemen altında, liman şarabının saklandığı ve yaşandığı mahzenlerle çevrili Gaia yatıyor. Alanın nehir kıyısının en çok ziyaret edilen kısmına nasıl evrildiğini öğrenin.
Ünlü Dom Luis Köprüsü’nün iki yanındaki mahalleleri keşfetmek için bu tura katılın ve tüm şehrin neden 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası statüsüne girdiğini keşfedin! Bu büyüleyici şehrin muhteşem atmosferini çekerken keşif ve muzaffer savaş hikayelerini dinleyin.

Neler dahil?
  • 2,5 saatlik yürüyüş turu
  • Tur rehberi
Hariç olanlar
  • Konaklama yerinden alma veya bırakma

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *