24/7 İletişim +905437872917

Porto: Serralves Vakfı Giriş Bilet

Porto’nun Parque e Jardim da Fundação Serralves’in güzel ortamında bulunan Porto Serralves Müzesi’nde modern sanat eserlerini görün. 18 hektarlık düzenlenmiş parka doğru yürüyün ve 20. yüzyıl sanat eserlerine hayran kalın.

Porto: Serralves Vakfı Giriş Bilet

Öne çıkanlar
  • Serralves Müzesi’nde Porto’nun en gözde turistik mekanlarından birini keşfedin
  • Álvaro Siza Vieira’nın modern mimarisine hayran kalın
  • Süs bitkileri, egzotik çalılar ve dış mekan heykelleri arasında dolaşın
Tam açıklama
Parque e Jardim da Fundação Serralves’in güzelce düzenlenmiş parkında yer alan Porto’daki Serralves Müzesi’ne giriş bileti ile dünyanın son sanat tarihine yolculuk edin.

Portekiz’deki çağdaş sanat için en önde gelen müzeyi keşfedin ve kendi koleksiyonundan eserler ile diğer ulusal ve uluslararası kamu ve özel koleksiyonlarından eserleri ile uluslararası kabul görmüş geçici sergilerine hayran kalın. Müzenin, ödüllü mimar Álvaro Siza Vieira tarafından yaratılan olağanüstü tasarımına hayran kalacaksınız. 1991 yılında ödüllü mimar olan Vieira, Serralves Park’taki Serralves bölgesinde yeni bir müze tasarlamak üzere görevlendirildi. Müze binası Serralves Villa ve çevresindeki bahçelerle doğrudan diyalog halinde. Müze ve park seçeneğini tercih ediyorsanız, 3 kattaki 14 sergi galerisine erişin ve müze size birçok güzergah ve bakış açısı sunduğu için yerlerin akışkan düzeninin keyfini çıkarın.

1930’larda inşa edilmiş eşsiz bir Art Deco mimarisinin örneğini görün. Büyük dekoratif titizlik ve kaliteli malzemelerle Serralves Villa, Marques da Silva, Charles Siclis, Jacques Émile Ruhlmann, René Lalique ve Edgar Brandt gibi önde gelen figürlerin müdahalesinden faydalandı. Kont Carlos Alberto Cabral’a ait olan villanın tarihini derinlemesine anlayın.

Ardından, farklı rotalardan biriyle parkta yürüyüşe çıkın ve geniş ağaç ve çalılık çeşitliliğini takdir etmek için doğayla temas kurun. Otokort ve süs egzotik bitki çeşitlerine hayran kalın ve açık hava müzesindeki Serralves Koleksiyonundan heykellerle karşılaşın.

Neler dahil?
  • Serralves Vakfı’na giriş bileti
Hariç olanlar
  • Rehberli tur

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *