24/7 İletişim +905437872917

Resava Vadisi Turu

Zamanla bir gezi için yola çıkın ve milyonlarca yıl boyunca seyahat edin! Ana Tabiatın gizli hazinesini ve Sırp ortaçağ devrinin anıtsal taşlarını keşfedin.

Resava Vadisi Turu

Öne çıkanlar
  • Manasija’nın duvarları içinde 15. yüzyıla kadar yolculuk
  • Resava Mağarası’nda labirentte yürümek
  • Lisine şelalesinin serinletici sıçramalarını hissedin
Tam açıklama
Gelişen Resava vadisinde, Ana Tabiat taşlarını ve ortaçağ kültürünü keşfedin. Sabah 09.00’da Belgrad’daki konaklamanızın önünde kalkışa hazır olun. Alınacak ve konforlu bir minibüste transfer edilecek. İlk durak, rehberinizin ilginç bir hikayesi eşliğinde 1.5 saatlik bir sürüşün ardından olacak. Ortaçağ Sırp Devleti hakkında güzel Šumadija yolunda gidin ve Ortaçağ Manasija Manastırı’nın bulunduğu canlı Resava Nehri vadisinin yeşil tepeleri arasında bir yere gelin.

Büyüleyici atmosferi ile bu kompleksi keşfedin. Kutsal Üçlü Kilisesi’ni Osmanlılardan korumak için kule ve duvarlarla gerçek bir askeri tahkimatı olarak inşa edilmiştir. 15. yüzyılın başlarında Despot Stefan Lazarević’in egemenliğinde yaptırılmıştır. Türkler 15. yüzyılda Manastırı, daha sonra 18. yüzyılda Avusturyalıları fethetti. Böylece 19. yüzyılda Manastır iki kez restore edildi. Manasija’nın mimari objeleriyle birlikte zemin mozaikleri ve duvar freskoları, Sırp ortaçağ mimarisi ve eski Sırp boyama için gerçek bir az rastlantıyı temsil ediyor.

Resava Mağarası’nı çok önce keşfedilmemiş olarak ziyaret edin. Sırbistan’daki en ilginç mağaralardan birinin unvanını taşıyor ve doğal güzelliği eyalet yasalarıyla korunuyor. Bir sonraki görme güzel Lisine Şelalesi, dağlık yeşil bir bölgede yer almaktadır. Kristal berraklığında su ve doğanın huzur dolu sesi manzarasının tadını çıkaracaksınız.

Neler dahil?
  • Otel toplama ve bırakma
  • Lisanslı rehber
  • Klimalı araç
Hariç olanlar
  • Öğle yemeği
  • Manastır hatıra

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *