24/7 İletişim +905437872917

Sofya: Muhteşem Vitoşa

Maceraların ve hatıraların seni özel kılan şeyler. Vitosha dağı, Bulgaristan’ın dördüncü en yüksek dağıdır ve eşsiz vahşi yaşamı ile Balkan yarımadasındaki ilk milli parktır.

Sofya: Muhteşem Vitoşa

Öne çıkanlar
  • Çam ve köknar ormanları arasında güzel doğanın tadını çıkarın
  • 1.876 metrede Kamen del zirvesine tırmanın
  • Boyana Şelalesi, Göl ve Kilisesi’ni keşfedin
Tam açıklama
Vitosha, Sofya vatandaşlarının en büyük hazinesidir, çünkü başkentin ciğerleridir. Konaklamanızdan 30 dakika seyahat edin ve dağın eteklerinde olun. Şehrin gürültüsünden kaçın ve çam ve köknar ormanları arasında güzel doğanın tadını çıkarın.

Turunuz, teleferiklerden birinin bulunduğu Dragalevtsi bölgesinden başlıyor. Tur, dağ zirvelerinden biri olan Kamen del’i (1.876 metre) içeriyor. Bu başarı için size Bulgar başkentinin muhteşem bir panoraması verilecektir.

Ormanda kısa bir yürüyüşten sonra, burada en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Boyana Şelalesi’ni görebilirsiniz. Turun son atraksiyonu Boyana Gölü olacak. Yürüyüşün sonu, Bulgar ortaçağının en iyi anıtlarından biri olan Boyna Kilisesi’nin önünde.

Neler dahil?
  • Almak ve bırakmak
  • Profesyonel rehber
Hariç olanlar
  • Yiyecek ya da içecek

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *