24/7 İletişim +905437872917

Sofya’nın Sırları, Gerçekleri ve Efsaneleri: Tam Gün Tur

Buna rağmen Sofya’nın bir ülkenin başkenti olarak çok genç olmasına rağmen, çok uzun ve dinamik bir geçmişi var. Yüksek eğitimli bir rehberden öğrenin ve şehri ziyaret ederken görmeniz gereken bazı gizli yerleri ziyaret edin.

Sofya’nın Sırları, Gerçekleri ve Efsaneleri: Tam Gün Tur

Öne çıkanlar
  • Vitosha dağından Sofya’nın çarpıcı manzarasının tadını çıkarın
  • “Çanların” mirası hakkında bilgi edinin.
  • Serdica Roma kentinin kalıntılarını keşfedin
  • İki müzeyi ziyaret edin – Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Sofya Tarih Müzesi
  • Şehir merkezinin önemli noktalarını görün
Tam açıklama
Sabah 9: 00’da otelinizden / konaklama yerinizden rehberiniz tarafından seçileceksiniz. Kısa bir yolculuktan sonra Vitosha Dağı’na ulaşacaksınız. Hedefiniz meteoroloji kulesidir, hangi bölgeden tüm şehri yukarıdan görme şansına sahip olacaksınız. Rehberiniz size Sofya, tarihçesi ve coğrafyası hakkında genel bilgi verecektir. Bir sonraki durağınız Sofya’daki en ilginç ve önemli yerlerden biri olacak – karmaşık “Çan”. 1979’da başlayan ve “Demir Perde” nin iki tarafından 135 ülkeden çocukları toplayan “Barış Bayrağı” adlı bir Bulgar girişimi ile ilgili. Her grubun ülkesinden eşsiz zilleri bu komplekse koyması gerekiyordu.

Bu deneyimden sonra yürüyüş turunuza başlayacağınız Sofya şehir merkezine geri döneceğiz. İlk durak, şaşırtıcı kültürel hazinelerinin bulunduğu Ulusal Arkeoloji Müzesi. Yolda, Sofya’daki en eski binayı göreceksiniz – 4. yüzyılda tarihlenen Roma erken Hıristiyan kilisesi St. George. Müzeden sonra, bir ortaçağ camii olan aynı binada bulunan bir restoranda öğle yemeği yiyebilir ve masanızın yanındaki arkeolojik kalıntıların tadını çıkarabilirsiniz.

Bir sonraki varış noktanız, 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başları için çok şey öğreneceğiniz “Ladies Market” adıyla tanınan Sofya pazar alanı. Neredeyse aktif bir caminin ve Katolik Kilisesi’nin önünde bulunan ve kare adını veren bir Sinagogun yanından geçeceksiniz – “Hoşgörü Meydanı. Sofya Tarih Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra, turunuzun sona erdiği Komünist idari merkez, St. Sofia kilisesi, Sofya Üniversitesi ve Alexander Nevski Katedrali’ne yürüyeceksiniz. Son bir soru yöneltmenizi isteyebilirsiniz ve ihtiyaç duyarsanız, merkezden uzaktaysa otelinize geri dönmenizi sağlayabilirler.

Neler dahil?
  • Giriş bedeli
  • Profesyonel rehber
  • Otelden alma ve bırakma
  • Modern araçla ulaşım
Hariç olanlar
  • Yiyecek ve içecekler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *