24/7 İletişim +905437872917

Stirling Kalesi Biletleri

İskoç bağımsızlık simgesi Stirling Kalesi’ne bilet öncelikli giriş yapın ve bir ulusal gurur kaynağını keşfedin. Kraliyet mensupları olan şövalyeler, asiller ve elçilerin ihtişamlı kaledeki eğlenceleri hakkında bilgi edinin.

Stirling Kalesi Biletleri

Öne çıkanlar
  • İskoçya’nın Rönesans dönemi kral ve kraliçelerinin dünyasına girin
  • Stirling Kalesi’nde kraliyet mensuplarının şaşaalı dünyasına yolculuk yapın
  • Regimental Müzesi’ndeki sergileri ve dünyanın dört bir yanından gelen hatıra koleksiyonlarını görün
  • İskoç Kraliçesi Mary’nin nerede taç giydiğini keşfedin
  • Büyük Britanya’daki en iyi korunmuş Rönesans dönemine ait yapıya hayranlıkla bakın
Tam açıklama
Ovalık ve dağlık bölgeler arasındaki bir tepenin sırtında yer alan Stirling Kalesi, İskoçya’nın en etkileyici kalelerinden biridir. İskoçya bağımsızlık savaşlarıyla yakından bağlantılıdır ve ulusal gururun simgesidir.

Bu tam günlük giriş biletiyle, bilet satış ofisindeki sıralarda beklemeden kalenin muhteşem hazinelerini kendi hızınızda keşfedin. Öne çıkan yerler arasında, muhteşem Büyük Salon, sakin atmosferiyle Kraliçe Anne Bahçeleri ve geçmişi 1594 yılına kadar uzanan huzurlu Kraliyet Şapeli bulunuyor.

Komplo, tutku, entrika ve lüks modayla yüklü bir dünyaya adım atın ve sarayda yaşamış V. James, İskoç Kraliçesi Mary ile Kral Vekili Arran gibi soylular hakkında bilgi edinin. Kalenin Rönesans Sarayı’nda yer alan ve 12 milyon sterlin değerindeki proje kapsamında geri kazandırılan 6 daire, kraliyetin gösterişli dünyasını ve 16. yüzyıl ortalarındaki yaşam tarzını yansıtmaktadır.

Arkeologlar, tarihçiler ve diğer bilginlerin her detayı ortaya çıkarabilmek için yıllarca yaptıkları araştırmalar sayesinde, sayvanlı karyolalardan duvar ve tavandaki hanedan armalarına kadar her şey olabildiğince aslına uygundur. Soylu, gardiyan, kraliçe nedimesi ve Mary of Guise (Mary’nin annesi, İskoç Kraliçesi) rollerindeki kostüm giymiş oyuncular da bu deneyime hayat vermeye yardımcı oluyorlar.

Neler dahil?
  • Stirling Kalesi’ne giriş
  • Rehberli tur

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *