24/7 İletişim +905437872917

Tarihi Tuna Turu

Sırbistan’ın tarihçi bulmacasını tamamlamak ve kültürel mirasın daha iyi bir resim elde etmek için, güçlü Tuna’nın aşağısında bir tura katılın ve tarihini farklı çağlardan keşfedebilirsiniz. Tarih öncesi çağlardan Roma dönemlerine kadar seyahat edin.…

Tarihi Tuna Turu

Öne çıkanlar
  • Kudretli Tuna kıyılarında kültürel mirasla tanışın
  • Viminasium’a girip Romalılar hakkında bilgi edinin
  • Mamarlarınızla gücünüzü ölçün
  • Güçlü bir Golubac kale fethetmek
  • Tarih öncesi insanların yaratıcılığını ve sanatını keşfedin
Tam açıklama
Tuna, birçok medeniyetin ve kültürün beşiğidir. Batı ile doğu arasındaki ana bağ ve güçlü Roma İmparatorluğu’nun sınırı olan Tuna, önemini yitirmemiştir ve günümüzde Avrupa kıtasının doğu ve batı kısımlarını birbirine bağlayan yoldur. Tuna, Avrupa’nın en uzun ikinci nehridir ve 2860 km akışı ile 588 km’si belki de en ilginç olanları Sırbistan’a aittir. Geniş ve huzurlu bir nehrin hızlı dağlık nehirlere dönüştüğü Sırp topraklarında Tuna.

Kahvaltıdan sonra Viminacium’a – bir Roma kasabası ve II. Yüzyıla ait bir sur ve bir zamanlar Roma Eyaleti Moesia Superior’un başkenti olmuştur. Yüzyıllar boyunca bir kavşak olmuştu. II. Yüzyılda Hadrian’ın saltanatı sırasında Viminosium bir belediyenin statüsünü aldı ve daha sonra III. Yüzyılda – bir koloninin statüsü, bir şehrin sahip olabileceği Roma İmparatorluğu’nun en üst düzey bağımsızlığı. Birçok Roma imparatoru Viminacium tarafından geçti ve burada askeri planlar hazırladı. Bu arkeolojik parkta Roma İmparatorluğu’nun mükemmel bir şekilde korunmuş geç antik fresklerini, bir mozole, spa, bir Roma amfi tiyatrosu vb.

Daha sonra Golubac Kalesi’ne devam edin. Tuna’nın en geniş kesimine (yaklaşık 6 km) erişilemeyen uçurumlarda inşa edildi ve bugünlerde Sırbistan’daki en iyi korunmuş kalelerden biri. Golubac, eski Roma tahkimatının yerine taştan inşa edilmiş ve yüzyıllardır Đerdap kanyonunu kontrol eden yer olmuştur.

Bir sonraki ve son durak Lepenski Vir’tir – bu bölgedeki en büyük ve en önemli arkeolojik alanlardan biridir. 8000 yıl öncesine tarihlenen tarihöncesi kent yerleşimlerini, Lepenski Vir kültürünün kültürel mirasını ve yaşam biçimlerini görün. Son olarak Belgrad’a git.

Neler dahil?
  • Giriş bedeli
  • Ulaşım
  • Yerel rehber
Hariç olanlar
  • Yemekler ve içecekler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *