24/7 İletişim +905437872917

Trakya Kralları Vadisi: Gizli Hazineler

Bu günlük tur boyunca, gizemli Trakyalılar hakkında daha fazla bilgi edinme şansınız olacak. Biri UNESCO’nun yer aldığı Trakya mezar mimarisinin başyapıtlarından 3 tanesini ziyaret edeceksiniz.

Trakya Kralları Vadisi: Gizli Hazineler

Öne çıkanlar
  • Antik Trakya kültürü hakkında daha fazla bilgi edinin
  • Bir UNESCO sitesini ziyaret edin
  • Pitoresk manzaraya hayran kalın
  • Bir gül fabrikasında mola verin – Vadi gül üretimi ile de ünlüdür
Tam açıklama
Bu günlük tur boyunca en iyi efsanevi kahraman Orpheus (eski müzisyen ve düşünür), Spartacus (Roma kölesi ve gladyatör ve ünlü köle isyanının lideri) olarak bilinen gizemli Trakyalılar hakkında daha fazla bilgi edinme şansınız olacak. dünyadaki en eski altın hazine için.

Kazanlak’taki Tarih Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz. Trakya mirası keşif günümüzde, Trakyalılar tarafından da oldukça değer verilen pitoresk manzaraya hayran olma şansınız olacak. Vadi gül üretimi için de ünlü olduğu için bir gül içki fabrikasında duracaksınız.

Trakya soyluları için tercih edilen mezarlık alanı olan Gül Vadisi (gül yağı üretim merkezi) olarak da bilinen Trakya Kralları Vadisi bölgesi. En ünlü zemin, Trakya sanatının şaheseri olarak tanınan Kazanlak Trakya Türbesi’dir. Türbe, MÖ 4. yy’ın sonlarına kadar uzanır ve iyi korunmuş ve orijinal freskleri nedeniyle UNESCO dünya mirası listesine alınmıştır.

Ziyaret edeceğiniz bir diğer site ise Golyama Kosmatka höyüğü olarak da bilinen Seuthes III’ün Mezarı (Trakya kralı). Türbe MÖ 5. yy’a aittir. Üç oda ve bir koridordan oluşmaktadır. Sitede birçok değerli eser ve sanat eseri bulunmuştur. Şimdiye kadar bulunan en zengin Trakya cenazelerinden biri.

Son durak, 4. yüzyıla kadar uzanan Ostrusha mezarı olacak. Farklı tavanları, rengarenk figürleri ve çiçek süslemeleri ile eşsiz tavanı ile ünlüdür.

Neler dahil?
  • Otelden alma ve bırakma
  • Giriş bedeli
  • Profesyonel rehber
  • Özel araçla taşıma
Hariç olanlar
  • Yiyecek ve içecekler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *