24/7 İletişim +905437872917

Turdan Enroute ile Porto’dan Lizbon Transferine

Yolculuk sırasında Porto’dan Lizbon’a transfer. Portekiz’deki en sembolik şehirlerden bazılarını ziyaret edin ve zamanınızı optimize edin.

Turdan Enroute ile Porto’dan Lizbon Transferine

Öne çıkanlar
  • Dünyanın en güzel kütüphanelerinden biri olarak kabul edilen Joanne Kütüphanesini ziyaret edin
  • Coimbra’yı ve en eski Avrupa Üniversitesini keşfedin
  • Obidos’taki ortaçağ köyünü veya tarihi Fatima’yı keşfedin
Tam açıklama
Avrupa’nın en eski Coimbra Üniversitesi’ni ziyaret ederek başlayın. Joanine Kütüphanesi, 18. yüzyılda eski cezaevinde inşa edilmiştir. Dekorasyonu 18. yüzyılda bitmiştir ve tadilatta Mestre António Ribeiro ve Vicente Nunes’nun tavan freskleri bulunmaktadır. Dom Joao V’in portresi İtalyan Domenico Dupra tarafından yapıldı. Saint Michel Şapeli, Sala dos Capelos ve cabra ( çan ) kulesi dahil, Üniversitedeki diğer ilginç yerleri ziyaret edin. Ardından, Mondego nehri ve Üniversite arasında şehir merkezine gidin ve büyüleyici şehirde kaybolabileceğiniz bir caddeye gidin. Sayısız kafe, pastane ve restoran bulacaksınız. Kültür açısından zengin ve unutulmaz gastronomi ile bu alan, binlerce yıl olmasa da, gerçek atmosferini ve eşsiz kişiliğini koruyarak yüzlerce yıldır şehrin ticari merkezi olmuştur.

Lizbon’dan önceki son durağınız için Fatima ya da Obidos’u ziyaret etmeyi seçin. Bir UNESCO Dünya Mirası olan Obidos’ta geleneksel dükkanlarla dolu güzel dar sokaklarda yürürken zamanda geriye yolculuk. Eski beyaz evlere hayran kalın ve orta çağ döneminin nasıl görüneceğini ve hissettiğini hayal edin. Obidos D. Dinis’ten karısına D. Isabel’in düğün hediyesiydi ve köy, 1834’e kadar Casa das Rainhas’ın bir parçası oldu. Fatima Kutsal Alanı’nda, üç ilgi çekici yeri ziyaret edin. Apparitions Şapeli’ndeki bir kitleye katılmayı seçin; Sanctuary merkezinde pratik olarak belirgin bir yer kaplar. 1928’de Neo-Barok tarzında inşa edilmiş, Tespih Çeken Meryem Ana Bazilikası’nı ziyaret edin. 2005 yılında vefat eden Rahibe Lucia’nın mezarına ev sahipliği yapmaktadır. 2007’de 8.000’den fazla sandalyesi ve 40.000 metre karelik bir alanı olan Santissima Trindade Bazilikası’nı görün. Yunan mimar Alexandros Tombazis tarafından tasarlandı ve heybetli bir kilisedir.

Neler dahil?
  • Sertifikalı sürücü rehberi
  • Şişelenmiş su
  • Bedava internet
  • Kişisel kaza sigortası
Hariç olanlar
  • Giriş bedeli
  • Gıda

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *