24/7 İletişim +905437872917

Türk çiftin akılalmaz planı FBI’a takıldı

Türk çiftin Hollywood yapımlarını bile aratmayan dehşet planı FBI’a takıldı…

ABD’de yaşayan Aslı-Melih Dinçer çifti, 82 yaşındaki zengin komşularının mal varlığına konmak için Hollywood filmlerini andıran bir plan yaptı. Ancak işler yolunda gitmedi. Aslı Dinçer’in yaşlı adama ‘Evini üzerime yap, evlenelim’ dediği, dikkat çekmemek için çiftin boşandığı iddia ediliyor.

New York’un tatil bölgesi Hamptons’ta yaşayan 44 yaşındaki A.D. ile 31 yaşındaki eşi M.D., geçen yıl Temmuz ayında bölgedeki Yahudi merkezine isimsiz tehdit mesajları gönderdikleri gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. ‘Müslüman çiftten dini merkezi bombalama tehdidi’ şeklinde haberlere konu olan olayla ilgili davada yaşananların Hollywood filmlerini andıran perde arkası açığa çıktı. Vatan’da yer alan iddiaya göre Türk çift, emekli hava kuvvetleri subayı olan mahalle sakini Murray C. Frank’ı (82) kendilerine hedef seçmişti.
 
‘EVİNİ ÜZERİME YAP, EVLENELİM’
 
Hiç evlenmediği için çocuğu ve varisi olmayan yaşlı adamın 1.75 milyon dolar değerindeki evini ele geçirmek için A.D., Frank ile samimiyet kurmaya başladı. Yaşlı adama, ‘Evini üzerime yaparsan ya da mirasının tamamını bana bırakacağına ilişkin bir belgeyi imzalarsan seninle evlenirim’ diye baskı yaptı. Çift foyaları açığa çıkmasın diye aynı gün boşandı. Buna rağmen aynı evde yaşamaya devam ediyorlardı. Mahalle sakinleri de durumun farkındaydı. Yaşlı adamı uyaran bölgedeki Yahudi Merkezi’nin hahamı Marc Schneier oldu. Bunun üzerine emekli subay da polise ‘Aslı adında bir kadın mal varlığıma konmak için bana musallat oldu’ dedi. 
 
İSTANBUL’DAN DÖNÜŞTE ŞOK
 
Planları suya düşen çift kendilerini kötüleyen kişinin Haham Schneier olduğunu öğrenmişti. Yahudi din adamından intikam almak için tatil için Türkiye’de bulundukları sırada bir internet cafe’den 28 Mayıs, 3 ve 8 Haziran tarihlerinde isimsiz e-mailler göndererek Yahudi Merkezi’nin Ramazan ayında bombalanacağını yazdılar. Hatta panik büyüsün diye aynı mailleri İç Güvenlik Bakanlığı ve FBI’a da gönderdiler.

fft16_mf5273104.jpeg

FBI TESPİT ETTİ
 
Ancak elektronik takip sonucu maillerin çift tarafından gönderildiği FBI tarafından tespit edildi. 11 Temmuz’da İstanbul’dan New York’a döndüklerinde JFK Havalimanı’nda kendilerini FBI ajanları bekliyordu. Bir ajan A.D.’e, ‘O mailleri siz mi gönderdiniz?’ diye sordu. A.D. doğruladı. Nedeni sorulduğunda, ‘Benim hakkımda yaşlı adama kötü şeyler söylüyordu. Hayatımı mahvetti. İntikam almak istedim’ yanıtı verdi. Uzun süredir işsiz oldukları belirlenen çift 50 bin dolarlık kefaleti de ödeyemeyince o günden beri Suffolk cezaevi’nde tutuluyor. Plandaki rolü tam olarak delillendirilemediği için M.D.’nin en fazla 1 yıl ceza alacağı belirtiliyor. A.D.’nin ise daha ağır bir cezayla karşı karşıya kalacağı kaydedildi. 
 
Evinde ölü bulundu
 
Yaşanan olaydan hemen sonra çiftin hedefi olan Murray Frank, evinde doğal yollardan ölmüş halde bulundu. Tek mirasçısı olan kardeşi de birkaç gün sonra öldü.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *