24/7 İletişim +905437872917

Yahudi Budapeşte: Tarihçi ile 3 Saatlik Küçük Grup Turu

Tutkulu bir rehberle Budapeşte’deki Yahudi mirasını keşfedin. Kazinczy Sokağı Ortodoks Sinagogunu keşfedin ve Elizabeth Town’un efsanevi kalıntı barlarından birini ziyaret edin.

Yahudi Budapeşte: Tarihçi ile 3 Saatlik Küçük Grup Turu

Öne çıkanlar
  • Büyük Sinagogu görün (dışarıdan)
  • Carl Lutz’a adanmış Anıt Parkı’nı keşfedin
  • Kazinczy Sokağı Ortodoks Sinagogu’nun içine gir
  • Budapeşte sokak sanatının harika örneklerinin tadını çıkarın
  • Budapeşte’deki en iyi harabe barlardan birine göz atın
Tam açıklama
Pest’in en popüler bölgelerinden birini keşfedin. 7. bölge, Yahudi kültürünün 200 yıldan fazla bir süredir yeşerdiği ve bugün Doğu Avrupa’daki en büyük ve en aktif Yahudi topluluğuna ev sahipliği yapıyor. Turu vurgulamak için, Avrupa’nın en büyük ve dünyanın en büyük ikinci olan Dohány Street Sinagogu’nun mahallesini ziyaret edin.

Yahudi Mahallesi’nde, sinagoglara, anıtlara, koşer restoranlarına ve koşer dükkanlarına ev sahipliği yapan eski Getto sokaklarında yürüyün. Bu mahallenin ve Budapeşte ile ilgili yerel hikayeleri dinleyin. Yürüyüşünüz sırasında, Macaristan’ın Schindler’i olarak da bilinen, Uluslar Arası’ndan birine adanmış Carl Lutz Anıtı’nı ziyaret edin. Daha sonra hareketli Gozsdu Pasajı’na uğrayın ve art-nouveau tarzında inşa edilmiş, Avrupa’nın en büyük operasyonel ortodoks sinagoglarından biri olan Kazinczy Street Sinagogunu ziyaret edin.

Avrupa’nın en büyük Sinagogu ve Sinagog Üçgeni’nin diğer iki önemli tapınağının yanı sıra, harabe barlar ve gece hayatı hakkında yerel ipuçlarını dinleyin. Sokak sanatı ve Elizabeth Town’un diğer sırlarını öğrenin. Turun sonlarına doğru Elizabeth Town’daki en güzel harabe barlardan birini tanıyın. Ardından hareketli Gozsdu Pasajı’na uğrayın ve Kazinczy Caddesi Sinagogu’nun içini keşfedin.

Neler dahil?
  • Bilgili rehber
  • Kazinczy Caddesi Ortodoks Sinagogu’na giriş bileti

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *