çanakkale şehitlik turu

Çanakkale Şehitlik Turu: Her gün kesin hareketli Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri turu. Günübirlik Gelibolu Çanakkale Şehitlik Turu

TUR ADI: Çanakkale Şehitlik Turu

DÜZENLEYEN FİRMA: LUTARS TURİZM

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Çanakkale Feribot iskelesi Vitalis Kültür Kafe

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Çanakkale şehitlik turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Lutars Turizm 20 Yıllık yerel tecrübeye sahiptir. Tur firmasının hazırlamış olduğu Çanakkale Şehitlik Turu videosunu izleyip kararınızı ona göre verebilirim.

Bitiş Saati: 18.00

Çanakkale Şehitlik Turu

Ücret ve ücrete dahil olan, dahil olmayan hizmetler.

Çanakkale Şehitlik Turu Ücreti:

Yetişkinler : 60 TL

0-6 Yaş Çocuklar: Ücretsiz (Herhangi bir hizmet verilmemektedir)

6-12 Yaş Çocuklar: 30 TL

Çanakkale Şehitlik Turu Ücrete Dahil Hizmetler
  • Rehberlik Hizmeti
  • Restoranda Öğle Yemekleri
  • Müze Girişleri
  • Feribot Geçişleri
  • Turistik Araçlarla Ulaşım

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale şehitlik turu ziyaret noktaları

Kilitbahir Kalesi – Namazgah Tabyası ve Müzesi – Rumeli Hamidiye Tabyası – Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı

Bigalı Köyü Atatürk Evi Müzesi – 19. Tümen Müzesi – Büyük Anafarta Köyü – Büyük Anafarta Şehitliği– Anzak Koyu ve Tören Alanı – Mehmetçiğe Saygı Anıtı – Kanlı Sırt – Kırmızı Sırt istikametinde tüneller ve siperler arasından orijinal savaş yolu yürüyüşü -57. Alay Şehitliği – Mehmet Çavuş Anıtı –Cesarettepe – Arıburun Yarları – Kılıçbayırı – Talat Göktepe Anıtı –Mehmetçik Parkı 261. Rakımlı Tepe – Conkbayırı Atatürk ve Yeni Zelanda Anıtları – Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer – Atatürk’ün Gözetleme Yeri – Kemalyeri

Alçıtepe (Kirte) Köyü Salim Mutlu Müzesi – Çanakkale Şehitleri Abidesi – Morto Koyu – Kanlı Dere – Seddülbahir Köyü – Ertuğrul Tabyası – Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği – Zığındere Hastane Şehitliği – Nuri Yamut Anıtı – Şahindere Sargı Yeri Şehitliği – Soğanlı Dere Sargı Yeri Şehitliği – Soğanlıdere Hava Şehitliği – Havuzlar Şehitliği

Çanakkale Şehitlik Turu Program Detayı

– Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz.

– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgah Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

– Rumeli Mecidiye Tabyası’nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri’ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz.

– Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü’ne ulaşıyoruz.

– Ertuğrul Koyu’na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, tabya, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıp Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

– Kuzey Cephesi olarak adlandırılan bölgeye Kabatepe üzerinden ilerleyerek Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve bilgiler alıyoruz.

Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz.

– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe’de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

– Bu bölgede; Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

– Aracımıza binerek tekrar Eceabat üzerinden Çanakkale‘ye dönüş yapıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızı sonlandırıyor ve sizleri uğurluyoruz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir