24/7 İletişim +905437872917
Çanakkale Şehitlik Turları

Çanakkale Şehitlik Turu

Lutars Turizm Çanakkale Şehitlik Turu; 27 Yıllık yerel tecrübeyle Rehberli Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Turları.

TUR ADI: Çanakkale Şehitlik Turu

DÜZENLEYEN FİRMA: LUTARS TURİZM

TUR TARİHİ: 365 Gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

BİTİŞ SAATİ: 18:00 – 18:30

HAREKET NOKTASI: Çanakkale Feribot iskelesi

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Çanakkale şehitlik turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Çanakkale Şehitlik Turu Mükemmellik Sertifika

Çanakkale Şehitlik Turu Kişi Sayısı Sınırlaması Olmaksızın 365 Gün Boyunca Kesin Kalkıştır. Günübirlik Gelibolu Yarımadası Savaş Alanları ve Şehitlikleri gezisi. Sorularınız ve Rezervasyon için lütfen irtibata geçiniz.

 

Çanakkale Şehitlik Turu

Türk Tarihinde önemli bir yere sahip olan 1. Dünya Savaşı Osmanlı Devleti‘nin tüm coğrafyasına yayılmış ve Osmanlı 9 ayrı cephede savaşmak zorunda kalmıştır. Savaştığı dokuz ayrı cepheden sadece Çanakkale Cephesi‘ni kazanabilmiştir.

I. Dünya Savaşı Çanakkale Deniz ve Kara Muharebelerinin yapıldığı yerler Gelibolu Yarımadasıiçerisindedir. Yarımada Gelibolu ismini almış olsa da, tüm Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Eceabat ilçe sınırları içerisindedir.

Çanakkale Şehitlik Turu programımız Çanakkale merkezden hareket ederek Gelibolu Yarımadası Savaş Alanları ve Şehitliklerini gezip görmeye yönelik hazırlanmış günübirlik bir tur programıdır.

1996-97 yıllarında kısmi olarak başladığımız programı yıllar içerisinde ulaşımın kolaylaşması, şehitliklerin onarılması ve sayısının artması, diğer çevre imkanlarının elverişliliği sayesinde günümüzde çok daha geniş bir alana yayılmış ve kazandığımız tecrübe ile bizlerde yıllar içerisinde katkıda bulunmaya devam ettikçe siz değerli misafirlerimize en uygun ziyaret biçimi haline gelmiştir.

Çanakkale Şehitlik Gezisi bir tarih ve kültür içerikli tur programıdır. Turun en önemli unsuru rehberidir. 10 yılı aşkın süredir aynı rehberlerimiz ile devam etmekteyiz ve tüm yıl boyunca eğitimlerimize devam etmekteyiz. Tüm güncellemeleri takip ediyor ve size daima en yeni ve güncel bilgiyi vermeye gayret ediyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale merkez hareketli program ile aşağıda yer alan noktaları gezip görebileceksiniz.

 • Kilitbahir Köyü ve Kalesi
 • Namazgah Tabyası
 • Rumeli Mecidiye Tabyası
 • Seyit Onbaşı Anıtı
 • Havuzlar Şehitliği
 • Şahindere Sargıyeri Şehitliği ( Gerçek Şehitlik )
 • Alçıtepe Köyü ve Salim Mutlu Müzesi
 • Çanakkale Şehitler Abidesi
 • Ölüm Koyu (Morto) ve Kanlı Dere
 • Seddülbahir Köyü ve Kalesi
 • Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Anıtı
 • İngiliz Cape Helles Anıtı
 • Anzak Koyu ve Tören Alanı
 • Mehmetçiğe Saygı Anıtı
 • Kanlı Sırt Avustralya Anıtı
 • Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler
 • 57. Alay Şehitliği
 • Talat Göktepe Anıtı
 • 261 Rakımlı Tepe ve Mehmetçik Parkı
 • Conk Bayırı
 • Siper ve Tüneller
 • Atatürk’ün Gözetleme Yeri
 • Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer
 • Kemalyeri ve Kitabesi
 • Bigalı Köyü Atatürk Evi
 • Büyük Anafartalar Köyü

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU ÜCRETİ

Yetişkinler : 900 TL

0-6 Yaş Çocuklar: Ücretsiz (Herhangi bir hizmet verilmemektedir)

6-12 Yaş Çocuklar: 800 TL

Çanakkale Şehitlik Turu Ücrete Dahil Hizmetler
 • Rehberlik Hizmeti
 • Restoranda Öğle Yemekleri
 • Müze Girişleri
 • Feribot Geçişleri
 • Turistik Araçlarla Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
– Kişisel alış-veriş ve diğer harcamalar

Çanakkale Şehitlik Turu Program Detayı

Çanakkale Şehitlik Turu programımızın ana başlangıç noktası Çanakkale Feribot İskelesi’dir. Buluşma saati 09.00, hareket saati 09.30 ve şehitlik turu bitiş saati 18.30’dur. Şehir merkezinde konaklayan misafirlerimizi konaklama tesislerinden alabiliriz.

Çanakkale şehitlik turumuza katılmak için çevre illerden gelen misafirlerimiz otobüslerinden iskelede inebilirler. Otobüs son durağı otogar ise toplu taşıma ile iskeleye gelebilirsiniz.

Avrupa istikametinden gelerek turumuza katılacak misafirlerimiz Eceabat yada Kilitbahir‘den katılım sağlayabilirler. Eceabat buluşma saati 09.30, Kilitbahir buluşma saati ise 09.45‘tir.

Çanakkale ana buluşma noktamızda kayıt işlemleri de tamamlandıktan sonra feribot ile Gelibolu Yarımadası‘na geçiş yapıyoruz. Boğazın en dar noktası olan Çanakkale – Kilitbahir hattını kullanacağız ve feribot yolculuğumuz 5-10 dk sürecektir.

Kilitbahir‘e ulaşım sonrası günübirlik programımızın gezi güzergahına başlıyoruz. Gezi güzergahımızda orijinal savaş kronolojisini kullanacağız. Olayların tarihi oluş sırası gezimizin daha anlamlı ve anlaşılır olmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Çanakkale Şehitlik Turu Detaylı Güzergah:

Fatih Sultan Mehmet Han tarafından karşısındaki Kale-i Sultaniye ile birlikte İstanbul’un güvenliği için boğazın en dar yerine yapılan Kilitbahir Kalesi ve içerinde bulunduğu Kilitbahir Köyü. (Kale Bakımdadır) Dur Yolcu da Kilitbahir’de yer alır.

Çanakkale Şehitlik Turu Kilitbahir

Sultan Abdülaziz zamanında yapılan ve Çanakkale Savaşı esnasında önemli rol oynamış Namazgah Tabyası. Tabya içerisinde bir müze ve bir de video gösterim alanı bulunmaktadır.

Namazgah Tabyası

Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmış Rumeli Mecidiye Tabyası. Çanakkale Savaşı esnasında en çok faaliyet gösteren tabyalarımız dan bir tanesi. Seyit Onbaşı‘nın görev yaptığı tabyadır. Burada Mecidiye Şehitliği ve Mısırlı Feyzullah Efendi kabri de bulunmaktadır. Seyit Onbaşı Anıtı ise tabyanın altında deniz kıyısındadır.

Mecidiye Tabyası
Çanakkale Şehitlik Turu Seyit Onbaşı

Mustafa Kemal Atatürk‘ün ve beraberindeki 19. Tümen‘in cephe gerisinde savaşı beklediği ve hazırlandığı Bigalı Köyü aynı zamanda karargah olarak kullanılmıştır. Atatürk’ün Evi karargahtan restore edilerek müze haline getirilmiştir. Bigalı Köyü’nde bir 19. Tümen Müzesi bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Bigalı Köyü

Büyük ve Küçük Anafarta köyleri savaş esnasında cephe gerisinin önemli lojistik merkezleri olmuşlardır. 1915 yılında Anafartalar Cephesi‘ndeki muharebelerde şehit düşen bazı askerlerimiz, Büyük Anafarta Köyü Mezarlığına gömülmüşlerdir.Böylece köy mezarlığı, aynı zamanda bir şehitlik halini de almıştır.

Anafarta Şehitliği

Çanakkale Savaşı kuzey bölgesi olarak belirtilen alanlara Anzak birliklerinin ilk çıkarma yaptıkları Anzak Koyu, savaş boyunca yerleştikleri ve günümüzde törenlerin yapıldığı Anzak Tören Alanı ziyareti yapıp Arıburun Yarlarına aşağıdan bir bakış atacağız.

Anzak Koyu
Çanakkale Şehitlik Turu Tören Alanı

Mehmetçiğe Saygı Anıtı olarak da bilinen, savaş esnasında yaşanmış bir kahramanlık öyküsünün kompozisyonu olan anıt heykel Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı.

Mehmetçiğe Saygı Anıtı

Bizlerin buradaki mücadeleler nedeniyle Kanlı Sırt adını verdiğimiz noktaya yabancılar Lone Pine(Tek Çam) adını veriyorlar. Burada Avustralya Anıtı ve Mezarlığı bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Kanlı Sırt

Kırmızı Sırt savaşın çetin geçtiği bir diğer bölgedir. Burada savaştan kalma orijinal siperler ve lağım tünelleri bulunmaktadır. Günümüze kadar sağlam kalmayı başarmışlardır.

Çanakkale Şehitlik Turu Tüneller

Atatürk komutasında kahramanlık destanı yazan 57. Alay, merkez olarak Bomba Sırtı çevresinde konumlanmıştır. Mücadele ettiği bu alanda günümüzde bir sembolik şehitlik bulunmaktadır.

57. Alay Şehitliği

Gelibolu Yarımadasının son şehidi Talat Göktepe Anıtı, Talat Göktepe ,1994 yılında Arıburnu-Anzak muharebe alanlarındaki çam ormanını yok eden büyük yangında ,söndürme çalışmaları esnasında hayatını kaybetmiştir.

Çanakkale Şehitlik Turu Talat Göktepe

Mehmetçik Parkı ve Çanakkale Savaşı Kitabelerinin de bulunduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün hatıralarında bahsettiği 261 rakımlı tepe önemli bir konuma sahiptir. Düşmandan kaçan askerle karşılaşıp “Süngü tak yere yat.” emrini Atatürk burada vermiştir.

Tepe 261

Çanakkale Savaşı kuzey cephesinin kuşkusuz en önemli noktası Conk Bayırı olarak kabul edilir. Bölgeye en hakim tepedir. Conk Bayırı üzerinde, Türk Siperleri, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer ve gözetleme yeri bulunmaktadır.

Conk Bayırı
Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer
Çanakkale Şehitlik Turu Gözetleme Yeri

Sancak tepenin güneyinde bulunan Kemal Yeri Kitabesi; Mustafa Kemal Atatürk’ün karargah olarak kullandığı yerlerden biridir.

Kemal Yeri

Kuzeydeki ziyaretlerimiz sona erdikten sonra güney bölgesine hareket ediyoruz. Öncelikle Alçıtepe Köyünde öğle yemeği alıyor ve sonrasında gezimize devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşı eserlerini ilk toplamaya başlayan Alçıtepe Köyü bakkalı Salim Mutlu‘dur. Salim Mutlu topladığı savaş eserlerini sergilemeye açarak Çanakkale Savaşı üzerine ilk müzeyi kurar. Salim Mutlu Müzesi günümüzde de ziyarete açıktır.

Salim Mutlu Müzesi

Çanakkale Şehitler Abidesi, diğer adıyla Çanakkale Şehitler Anıtı, Gelibolu Yarımadasında bulunan en önemli ziyaret noktasıdır. Çanakkale Savaşında Şehit olan askerlerimiz anısına yapılan bu anıt aynı zamanda bölgedeki en geniş nokta. İçerisindeŞehitler Anıtı, Meçhul Asker, Avustralyalı Annelere Mektup, Yaralı Asker Anıtı, Sembolik Şehit Kabirleri, Türk Bahçesi gibi bir çok eser bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Şehitler Abidesi
Şehitler Abidesi Kabirleri
Meçhul Asker Kabri

Çanakkale Savaşı esnasında Fransızlar tarafından üs olarak kullanılmış bölgeye özellikle Nisan – Mayıs muharebeleri nedeniyle Alçıtepe yönünden kırmızı akan dereye Kanlı Dere, sularıyla besleyip kırmızıya çevirdiği koya da Ölüm Koyu (Morto) adını vermişler.

Morto Ölüm Koyu

Çanakkale kara savaşları öncesi İngiliz birliklerinin ana çıkarma noktası Seddülbahir Köyüdür. Ana çıkarma sahili olarak Ertuğrul Koyu‘nu seçmişler ve savaş sonuna dek burada kalmışlardır. Çıkarma esnasında ise Ezineli Yahya Çavuş ve arkadaşları bir kahramanlık destanı yazmışlardır.

Çanakkale Şehitlik Turu Ertuğrul Koyu
Yahya Çavuş Anıtı

Şahindere Şehitliği; gerçek bir şehitlik olan Şahindere Şuheda Kabristanlığı, içerisinde bulunan Teğmen Mustafa Efendi Kabri ile hafızalarda yer almaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Şahindere Şehitliği

Soğanlıdere mevkinde yer alan ve yol kenarında bulunan eski Hava Şehitliği restore edilerek yenilenmiş ve Soğanlıdere Hava Şehitliği olarak ziyarete açılmıştır.

Soğanlıdere Hava Şehitliği

Çanakkale Savaşı sırasında hastahane ve nekahethane olarak kullanılan, Halil Paşa Çeşmesi‘nin de bulunduğu Havuzlar Şehitliği bir sonraki ziyaret noktamız.

Çanakkale Şehitlik Turu Havuzlar Şehitliği

39 Replies to “Çanakkale Şehitlik Turu”

fatma ciftcibaşı
23 Ağustos 2019
merhabalar ılk oncelıkle sıtenız hayırlı olsun.bu sekılde acıklamalı oldugu ıcın memnun oldum ve daha sonrakı seferlerde canakkaleyı zıyaretım sırasında tekrar sızlerı tercıh edecegım bellı bız kartal beledıyesı nın duzenlemıs oldugu gezıye geldık ve bıze gondermıs oldugun rehper halıl yılmaz gercek o kadar cok ıyı ve okdar cok mutevazı kı bızı tekrar canakkalede dedelrımızın huzurunda o gunu bıze yasattı ve kendımı ben dahıl aractakı herkes aglamamak ıcın zor tuttuk o kadar cok guzel bır personel yetıstırmıs sınız kı gurur duyduk.BASARILARININ VE BASARILARINIZIN DEVAMINI TEMENLI EDER HAYIRLI İŞLER DILERIM…. Yazan: fatma ciftcibaşı Yer: istanbul/kartal Eklenme Tarihi: 15.04.2010 15:32:03
Yanıtla
SİNEM
23 Ağustos 2019
öncelikle siteniz hayırlı olsun ben çanakkale helen hotelden resepsiyonist sinem bizleri turunuzda misafir ettiğiniz için aykut beye ve rehberimiz halil e teşekkürler Yazan: SİNEM Yer: ÇANAKKALE Eklenme Tarihi: 26.04.2010 22:39:31
Yanıtla
Banu Türkmen
10 Eylül 2019
Biz İstanbul Mustafa Mihriban Boysan İ.Ö.O 5-B ve 5-C olarak gerçekleştirdiğimiz Çanakkale gezisinde 5-B sınıfının rehberi Lütfü Kısaoğlu çocukları ve biz velileri o kadar güzel bilgilendirdi ve kendisini çocuklara o kadar sevdirdi ki, çocuklar can kulağıyla kendisini dinleyip,bilgilendiler.Bu yüzden kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Yazan: Banu Türkmen Yer: İstanbul Eklenme Tarihi: 06.05.2010 18:01:40
Yanıtla
Suna
10 Eylül 2019
merhabalar sızlere cok tesekkur edıyorum ılk oncelıkle bugun gezmıs oldugum turd çanakkalede 4 yıl okumama ragmen tanıyamamısım ama sızlerın turuna katıldıktan sonra herseyı cok ıyı anladım rehperımız olsun hızmetınız olsun cok ıyıdı ama sunu soylemeden gecemıyecegım bana turu satarlarken benı ıkna eden ve okadar cok guzel anlatan ve bızımle ılgılenen arda halıl bey e cok tesekkur ederız kendımı onunla konusurken cok farklı bır ve özel hıssettek onunla konusması ve onun anlattıkları gezmeden once dınlemek guzeldı HAYATINDA BASARILARININ DEVAMINI DILERIM YILDIZIN OKADAR COK PARLAKKI GOK YUZUNDEKILERDEN DAHA PARLAKSIN VE INSANLARA GUVEN VERIYORSUN hayatta basarılarının devamını dıler ve herseyın gonlunce olmasını dılegımle ve sırket calısanlarınız ve sahıbınız okadar guzel bır organızasyonunuzvar kı muhtesemdı ozume dondum ıyıcalısmalar bol kazanclar….suna Yazan: suna Yer: istanbul Eklenme Tarihi: 22.06.2010 01:38:12
Yanıtla
Erdem Şuvak
10 Eylül 2019
Bir turun kilit ismi rehberidir. bu bakımdan İnsanı dinlettiren ve yormayan anlatımıyla bize duygulu anlar yaşatan rehberimiz İlyas beye teşekkürler… Yazan: Erdem Şuvak Yer: Kocaeli Eklenme Tarihi: 21.07.2010 13:40:42
Yanıtla
Baha Sofuoğlu
10 Eylül 2019
Merhabalar, Bozcaada, Assos ve Ayvalık turlarınıza katıldım. Bozcaada ve Assostan eşimle birlikte çok büyük keyif aldık. Özellikle Assos turu muhteşemdi. Ancak Ayvalık yat turu hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim; bence Ayvalıkı bırakıp Çanakkalenin diğer bölgelerini turlarınıza katmaya çalışırsanız çok daha iyi olur; Çanakkale çok güzel bir yer çünkü. Yazan: Baha Sofuoğlu Yer: Ankara Eklenme Tarihi: 26.07.2010 08:20:52
Yanıtla
Turgay Sezgin
10 Eylül 2019
Bugünkü Bozcaada gezimizde rehberimiz sayın Mehmet Ali Giray hocam sayesinde unutulmaz bir gün yaşadık,kendisine ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler,gelibolu oltacıları olarak sitemizde gezi rehberi bölümünde desteğimiz olacak iyi çalışmalar kalın sağlıcakla. Yazan: Turgay Sezgin Yer: Gelibolu Eklenme Tarihi: 26.07.2010 23:59:42
Yanıtla
Erdal AKGÜL
10 Eylül 2019
Geçen hafta yıllık iznimde Çanakkale? ye de uğradım ve uğramışken içimde ukte olarak kalan Çanakkale Şehitliğini gezme düşüncemi de gerçekleştirme fırsatım oldu. Bu gezi esnasında Bakanlık Onaylı Belge sahibi Gelibolu Yarımadası Milli Parklar Alan Kılavuzu Çanakkale Savaşları Danışman Rehberi Özkan DAL isimli bir arkadaşım saat 09:00? dan saat 16:30? a kadar bize eşlik etti. Kendisi bölgeye ve savaş hakkındaki bilgilere son derece vakıf, bilgisini aktarma konusunda son derece başarılı bir insan. Herkese mutlaka, özellikle genç yaştaki çocukları ile birlikte böyle bir gezi yapmalarını tavsiye ederim. Milli benliğim ve şuurum bir kez daha uyandı ve Türk vatandaşlığı bilincimi yeniden gözden geçirmiş oldum. Bize bu vatanı ve bugünkü hayatlarımızı yaşama şansını kutsal kanlarını dökerek ve canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimize, vatanımıza ve Yüce Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK? e ne çok şey borçlu olduğumuzu bir kez daha kuvvetli bir şekilde hatırlamamız gerektiği şu günlerde bu konuyu öncelikleriniz içine almanızı tavsiye ederim. Yazan: Erdal AKGUL Yer: Finansman Müdürü Eklenme Tarihi: 28.07.2010 11:40:42
Yanıtla
emine
10 Eylül 2019
Merhabalar,çanakkale deince artık aklıma sızın gelecegınızı bılıyorum sıtenızın ısmı,yapmıs oldugunuz turunuz,calısısan butun ekıp arkadaslarınız hepsı muhtesem mutavazı canakkaleyı gezdım ama kı ben bu yasıma kadar canakkale nın ne oldugunu bılmıyormusum du ama sayın selahı bey sayesınde ogrendım mutesem bır ınsan ve yapmıs oldugu ısın hakkını verıyor,ve turu bıze satan arkadasımızı arda halil bey ya bırsey soylemıyorum cunkı en ıyısını hakketıyor benım soylemek ısteyıpte soyleyemedıgım okadar cok guzel cumleler varkı işinin artık profosyenelı olmus ve ıyı bır calısma cıkartıyor ama anlayamadıgım olay bu kadar ısı aynı anda nasıl bır arada goturuyor supersın muhtesemsın bırtanesın ya gercekten en ıyılerını hakkedıyorsun ve ınsallah ıstemıs oldugun herseyı enguzel bır sekılde yaparsın ve yapabılecegını bılıyorum senı özleyecegız…butun calısma arkadaslarınıza basarılar dıleıyorum hakknızda hersey ıstedıgınız gıbı olsun… Yazan: emine Yer: istanbul Eklenme Tarihi: 29.07.2010 21:26:02
Yanıtla
abdurrahman kurt
19 Eylül 2020
merhabalar.biz selahi hocanın rehberliğindeki şehitlik turuna katılmaktan büyük memnuniyet duyduk.harikulade anlatımıyla olayları yaşıyormuşcasına bizleri derinden etkileyen,selahi hocaya buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz.ayrıca bize sahilde biletlerimizi veren yurtseve de .çok teşekkür ediyoruz.bundan sonra ne zaman çanakkaleye gelirsek mutlaka sizinle turlara katılacağız.kırklarelinden sevgiler… Yazan: abdurrahman kurt Yer: kırklareli Eklenme Tarihi: 08.08.2010 01:01:39
Yanıtla
HATİCE TEKİN
19 Eylül 2020
ÇANAKKALE TURUNA ARTVİN DEN KATILDIM.ÇANAKKALE VE ÇEVRESİNİ REHBERİMİZ SELAHİ TUTMAZ EŞLİĞİNDE ÇANAKKALEDE İKİGÜN BOYUNCA HAFIZAMDAN HİÇ SİLİNMEYECEK VE BENİ DERİNDEN ETKİLEYEN BİR GEZİ GERÇEKLEŞTİRDİM.SELAHİ BEYİN ANLATIMIYLA GEZER GİBİ DEĞİL ADETA OLAYLARI ORADA YAŞAR GİBİ HİSSETTİREN REHBERİMİZE BURADAN ÇOK TEŞEKKÜR EDEYORUM.ÇEVREMDEKİLERE ÇANAKKALE VE ÇEVRESİNİ MUHAKKAK GEZİP GÖRMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM.ARTVİN DEN SELAMLAR. Yazan: HATİCE TEKİN Yer: ARTVİN Eklenme Tarihi: 11.10.2010 16:39:26
Yanıtla
elifsu ballıktaş
19 Eylül 2020
30 nisan 1 mayıs tarihleri arasında ankara hüseyin hüsnü tekışık ilköğretim okulu 5/B sınıfı olarak yaptığımız çanakkale gezisinde bize rehberlik eden lütfü hocaya çok teşekkür ederim hocam sizi çok sevdik bize değişik bilgiler verdiniz gezimiz bittiği için üzgünüz ama sizi tanıdığımıza çok mutlu olduk Yazan: elifsu ballıktaş Yer: ankara Eklenme Tarihi: 02.05.2011 19:35:58
Yanıtla
seda
20 Eylül 2020
bize 1 gün boyunca bütün geliboluyu gezdiren tüm güzellikleri gösteren ve anlatan Çanakkaleden mutlu ayrılmamızı sağlayan Selahi hocamıza çok teşekkür ederiz iyi ki sizinle karşılaşmışız hocam Yazan: seda Yer: istanbul Eklenme Tarihi: 07.06.2011 19:09:1
Yanıtla
ARZU
20 Eylül 2020
Çanakkale turuna eşim ve iki kızımla katıldım.Rehberimiz Mahmut Bey sayesinde çok güzel bir gezi yaptık. Çanakkale de gerçek bir Destan yaşandığını , aslında her Türk vatandaşının mutlaka ve mutlaka burayı gezmesi görmesi ve şehitlerimizn ruhuna dua okuyup vatanımıza sahip çıkmanın ne demek olduğunu anlamasını dilerim. Muhteşem bir turdu. emeği geçenlere çok teşkkür ederim Yazan: ARZU Yer: KÖPRÜLÜ Eklenme Tarihi: 29.06.2011 17:21:29
Yanıtla
fatma marti
21 Eylül 2020
İlk geldiğimizde Selahi tutmaz hocamızl Tanıştık çokta memnun kaldık ve ertesi sene gene geldik gene Selahi hocamızla tekrar aynı yerleri gezdik her gelişimiz de yeni yeni şeyler öğrendik.Aklına ve zihnine sağlık hocam.tekrar geldik ama aynı firmada bulamadık sonra çanakalle denince ye geçmiş,tekrar onu bulduk ama gezmek istediğimiz yerlere o bakmıyormuş..bizde Lütfü hocayla devam ettik..aşağı yukarı 4 senedir geliyoruz geleceğiz de allah nasip ederse her gelişimiz de yeni yeni yerler öğreniyor..ve öğreneceğiz de HocALARIM SİZ VARSANIZ BİZ DE VARIZ YETERKİ SİZLER KAYBOLMAYIN YOKSA SİZİ NEREDE BULURUZ.SONSUZ SEVGİLER. Yazan: fatma marti Yer: istanbul Eklenme Tarihi: 07.08.2011 01:51:03
Yanıtla
Ahmet UZUN
21 Eylül 2020
2012 Yılının mart ayında Çanakkaleye geldim.Gelmişken Çanakkaleyi geçilmez kılan kahramanların yattıkları toprakları ziyaret edeyim dedim .OTEL RESEPSİYONUNA TUR OLUP OLMADIĞINI SORDUGUMDA 365 gün tur yapıldığını ögrendim .Nasıl mutlu olduğumu anlatamam.Bize Çanakkale savaş alanlarını gezdiren alankılavuzu Selahi TUTMAZ Çanakkale savaşlarını adeta bize şaşatı.Çanakkale savaşında türk milletinin dirençini savaştaki kazanımlarımızı vebukazanımların bize kurtuluş mucadelemize başarıyı getirdigini , MUSTAFA KEMALin Anadolunun savunmasında ve Cumhuriyetin kurulmasında hayatını ortaya koydugunu,bu topraklar özgür ve bağımsız olsun TÜRK milleti butopraklarda özgür ve bagımsız yaşasın diye hayatını feda ettiğini ögrendik. SELAHİ hocamızdan allah razı olsun ona çook çook teşekkürler. Yazan: Ahmet UZUN Yer: ANKARA Eklenme Tarihi: 28.03.2012 15:01:41
Yanıtla
HASAN YILMAZ
22 Eylül 2020
İNTERNETTEN GOOGLEDAN ARAŞTIRMA YAPTIM ÇANAKKALE DENİNCE SİTESİ ÇIKTI.İKİ AİLE OLARAK TURA 18.AĞUSTOS.2013 PAZAR GÜNÜ KATILDIK.TURDA SELAHİ HOCA İLE TANIŞTIK SELAHİ HOCA AYNI ZAMANDA KENDİSİDE ÇANAKKALELİ OLAYLARI TUR BAŞINDAN SONUNA KADAR SANKİ O GÜNLERİ YAŞIYORMUŞ GİBİ BİZLERE ANLATTI.BİZLERDE ÇOK DUYGULANDIK ÇÜNKÜ BANA GÖRE SELAHİ HOCA MÜKEMMEL BİR ANLATIMI VAR,AYNI ZAMANDA SOSYAL İLİŞKİLERİ ÇOK KUVVETLİ VÜCUT DİLİNİ ÇOK İYİ KULLANIYOR,GÖZLERİNİ KULLANARAK AYNI ZAMANDA BİZİMLE İLETİŞİM KURDU.BEN ÇOK MEMNUN KALDIM HERKESE BU TURU SELAHİ HOCA ANLATIMINDA TAVSİYE EDİYORUM.SELAHİ HOCAM ÇANAKKALEYE HER GELDİĞİMDE SİZİNLE BİR ÇAY İÇMEK İSTERİM. Yazan: HASAN YILMAZ Yer: İZMİR Eklenme Tarihi: 19.08.2013 09:17:35
Yanıtla
Mustafa ÖZGÜÇ
22 Eylül 2020
Selamlar Çanakkale hep görmek gezmek istediğim bir yerdi yurdun her yerinden gelmiş omuz omuza şehit düşmüş kahraman askerlerimizin kabirlerini görmek ve dua etmek nasip oldu gördük gezdik Selahi hocamız anlattı biz duygulandık güzel bir geziydi teşekkür ederiz .. Yazan: Mustafa ÖZGÜÇ Yer: İZMİR Eklenme Tarihi: 04.08.2013 01:32:44
Yanıtla
İbrahim KEKLİCEK
23 Eylül 2020
Selahi Hocamla şehitlik turu bir gezi olmaktan çok daha fazlasıydı; savaş yıllarında adada yaşananlar hocamızın harika sunumu sayesinde bilmediğimiz detaylarıyla gözümüzde canlandı ve asla zihinden silinmeyecek bir tarih-kültür örgüsü önümüze serildi. Hakkınızı helal edin Selahi hocam emeğinize sağlık… Yazan: İbrahim KEKLİCEK Yer: ANKARA Eklenme Tarihi: 21.08.2013 11:51:14
Yanıtla
ESRA ÇELİKER
23 Eylül 2020
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA YURTSEV HOCANIN DENETİMİNDE YAPTIĞIMIZ GEZİ HARİKAYDI. HOCAM HERŞEYE HAKİM HALİYLE BİZİ KAH AĞLATTI, KAH GURURLANDIRDI. İNANILMAZ BİR BİRİKİM. HARİKS BİR ANLATIM. YURTSEV HOCAM ÇOK TEŞEKKÜRLER. HERKESE SİZİ TÜM ÇEVREME TAVSİYE EDİYORUM. Yazan: ESRA ÇELİKER Yer: İSTANBUL Eklenme Tarihi: 09.09.2013 17:33:12
Yanıtla
Cem
1 Ekim 2020
17.08.2014 tarihinde eşimle Haluk Bey eşliğinde Çanakkale şehitlikler gezisine katıldık.Emekli bir asker kimliğinden ötürü gerek yaşanılan o zorluklarıve olayları canlandırmalar eşliğinde sayısal verilere dayanarak en ince detaylarına kadar açıklayarak bize duygulu anlar yaşattı..kendisine buradan tekrar çok teşekkürler.. Yazan: cem Yer: ankara Eklenme Tarihi: 27.08.2014 15:33:12
Yanıtla
Cemal Dinçer
1 Ekim 2020
18 ağustos 2013 tarihinde kızımla birlikte Yurtsev hocanın turuna katıldım. sayın hocadan son derece memnun kaldım. Hoca işini büyük bir zevkle ve heyecanla yapıyor. bizleri çok etkiledi. kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Firma olarak böyle bir rehbere sahip olduğunuz için sizleri de kutluyorum. Hocayı elden kaçırmayın, gerekli ödüllendirmeyi yapın lütfen saygılarımla Yazan: cemal dinçer Yer: trabzon Eklenme Tarihi: 18.09.2013 09:40:48
Yanıtla
İbrahim KEKLİCEK
7 Temmuz 2021
Selahi Hocamla şehitlik turu bir gezi olmaktan çok daha fazlasıydı; savaş yıllarında adada yaşananlar hocamızın harika sunumu sayesinde bilmediğimiz detaylarıyla gözümüzde canlandı ve asla zihinden silinmeyecek bir tarih-kültür örgüsü önümüze serildi. Hakkınızı helal edin Selahi hocam emeğinize sağlık… Yazan: İbrahim KEKLİCEK Yer: ANKARA Eklenme Tarihi: 21.08.2013 11:51:14
Yanıtla
Ali
7 Temmuz 2021
selahi hocam ağzınıza sağlık.ancak çanakkale bu kadar güzel anlatılır o anı yaşattı bize emeğinize sağlık teşekkürler. Yazan: ali Yer: bolu Eklenme Tarihi: 02.09.2013 15:15:12
Yanıtla
Fuat
13 Haziran 2022
Harika bir tur oldu. Herkese tek tek teşekkür ederim.
Yanıtla
Ferit
14 Haziran 2022
Bursa'dan gelip ailecek katıldık. Tur çok güzeldi. Rehberimiz çok çok iyiydi.
Yanıtla
Osman
15 Haziran 2022
En iyi tur şirketi. Turun planlaması ve zamanlaması harikaydı. Rehber, araç ve yemekler iyiydi. Paket makuldü.
Yanıtla
Necati
17 Haziran 2022
Rehberimiz Ahmet bey ile yaptığımız tur harikaydı. Gezmediğimiz yer kalmadı. Yemek aldığımız yer de çok güzeldi. Klimalar hep çalıştı. Çanakkale'de turu bulmak da zor olmadı. Katılmalısınız tavsiye ediyorum.
Yanıtla
Süreyya
20 Haziran 2022
Çanakkale'ye bir düğün için gelmiştik ve gelmişken şehitlikleri gezmek istedik. Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Çanakkale şehitlik turu programına ulaştık. Tek başına gezmek iyi olmaz dediler biz de tura katıldık. İyi ki tavsiyeye uymuşuz. Tur söylendiği gibi iyi geçti. Beklentimizin çok üzerindeydi diyebilirim ve herkese rahatça tavsiye edebilirim.
Yanıtla
Nuray
22 Haziran 2022
Çok kalabalık olmayan güzel bir turdu. Rehberimiz oldukça iyiydi. İşini uzun süredir yaptığı belliydi. Konulara çok hakimdi. En önemlisi de şirket güven veriyor. Kendileri oldukça kibar ve saygılı. Turdaki hizmetler de kaliteli olunca tavsiye edebiliyoruz.
Yanıtla
Perihan
27 Haziran 2022
Uzak bir yoldan gelip risk alarak tura katıldık. Çok memnun kaldık ve çok güzel bir gezi oldu. Herkese teşekkür ederim.
Yanıtla
Özlem
29 Haziran 2022
İstanbul'dan iş için Çanakkale'ye gelmiştik. Gelmişken bir Çanakkale şehitlik turu yapmasak olmaz diye düşündük ve arayışlara başladık. İnternetten Lutars turizmi bulduk yorumları çok iyiydi. Tura kayıt yaptırdık. Tur çok güzel geçti. Kesinlikle işinin hakkını veren firma.
Yanıtla
Pakize
30 Haziran 2022
İzmir'den başka bir tur şirketi ile görüştük ve onların tavsiyesi ile tura katıldık. Bütün kayıt işlemlerini onlar bizim için yapmıştı. Buluşma yerini rahatlıkla bulduk. Lutars tur da çok iyi bir tur şirketi. Çanakkale şehitlik turu programları çok güzel ve detaylı. Rehberimiz çok iyiydi 20 seneye yakın bu işi yapıyormuş. Konulara ve bölgelere çok hakimdi. Oldukça memnun kaldık.
Yanıtla
Hacer
1 Temmuz 2022
Çanakkale şehitlik turu bütün olarak bir organizasyon. Şehitlik olmasına rağmen mezar gibi düşünmeyin büyük bir yer. Gelibolu yazıyor ama Çanakkale merkezi olmuş. Geçen yıl arabayla geçerken uğradık bir şey göremedik. Bu sene tur şirketi ile gezmeye karar verdik. Bölgedeki herşey büyüleyici. Anlatan da olduğu zaman geçmişe gidip adeta yaşıyorsunuz. Lutars Turizm bu tur için kesinlikle doğru tercih.
Yanıtla
Halit
4 Temmuz 2022
Uzun zamandır yaşlı anne babamı Çanakkale'ye getirmek istiyorum. Yıllarca pandemi geçsin diye bekledikten sonra Yurtsev Bey sayesinde hayalimiz gerçek oldu. Bize çok güzel bir Çanakkale şehitlik turu hazırladı. Kendisi mükemmel bir rehber. Onca zaman beklemiş olmamıza değdi. Hayat boyu unutulmayacak bir anı. Hocam Allah sizden razı olsun.
Yanıtla
Fırat
5 Temmuz 2022
Yurtsev bey mükemmel bir rehberdi. Çanakkale'de harika bir gün geçirdik. Her şeyin yolunda gitmesini sağladı ve bu süreçte bize Türk tarihi hakkında çok şey öğretti. Tarihimiz için mükemmel bir gündü. Tüm gün boyunca zamanlaması bundan daha mükemmel olamazdı.
Yanıtla
Yılmaz
6 Temmuz 2022
Konya'dan gelip ailecek tura katıldık. Tur çok güzeldi. Rehberimiz bize tarihi yaşattı. Sanki o günlere gidip geldik. Öylesine muhteşem bir geziydi.
Yanıtla
Serdar
7 Temmuz 2022
Daha önce işyerinden bir grup ile tur yapmıştık. O zaman Yurtsev bey ile tanıştık. Bu yaz kendi ailemi getirmek istedim ve kendisine ulaştım. Sağolsun yardımlarıyla tura katıldık ve mükemmel bir tur oldu. Profesyonel yardım almak başka oluyor. Hiçbir şeyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.
Yanıtla
Emre
14 Temmuz 2022
3 arkadaş tura katıldık ve memnun kaldık. Rehber arkadaşımız oldukça iyiydi. Tur da fazlasıyla yeterliydi. Daha fazlasını beklememek gerekir. En iyi olabilecek olan oldu.
Yanıtla

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *