24/7 İletişim +905437872917

Çanakkale Turları

canakkale-turlari

ÇANAKKALE ŞEHİR TURLARI

Fatih Sultan Mehmet zamanında 15. yüzyılda kurulan Kale-i Sultaniye şehri yılları sonra Çanakkale ismini almıştır. Çanakkale şehir merkezinde çok sayıda tarihi, kültürel ve turistik ziyaret noktası bulunmaktadır.

aynali-carsi

Çanakkale Merkezde günümüzde kullanılmaya devam edilen, Aynalı Çarşı, Tarihi Yalı Hanı vb. çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır.

canakkale-truva-atı

Çanakkale Merkezde tarihi olayların ve bölgelerin anlatıldığı minyatür parklar bulunmaktadır. Kordon Mini Truva Parkı ve Çimenlik Kalesi en bilindikleridir.

canakkale-seramik-müzesi

Çanakkale Merkezde çok sayıda da müze bulunmaktadır. Seramik Müzesi, Kent Kültür Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Piri Reis Müzesi bunların başlıcalarıdır.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURLARI

Çanakkale il sınırları içerisinde en fazla ziyaretçi çeken bölge kuşkusuz Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri‘dir. Gelibolu Yarımadası içerisinde yer alan bölgede çok sayıda müzeler, savaş alanları, anıtlar ve şehitlikler bulunmaktadır.

canakkale-sehitler-abidesi

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri sınırları içerisinde çok sayıda savaş anıtı ve tören alanını barındırmaktadır. Çanakkale Şehitler Abidesi başta olmak üzere resmi törenlerin de yapıldığı anıtlar bulunmaktadır.

canakkale-sehitlik

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri sınırları içerisinde çok sayıda sembolik ve gerçek şehitlik barındırmaktadır. Gelibolu Yarımadası sınırları içerisinde Aziz Şehitlerimizin ebedi istirahatlerini gerçekleştirdikleri çok sayıda nokta bulunmaktadır.

gallipoli-lone-pine-cemetery

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri sınırları içerisinde yabancılara ait çok sayıda mezarlık, savaş anıtı ve tören alanını barındırmaktadır. Başta Avustralya ve Yeni Zelanda olmak üzere savaşa katılan ülkeler bölgede her yıl anma törenleri yapılmaktadır.

BOZCAADA TURLARI

Ünlü Yunan tarihçi Heredot‘un Bozcaada‘ya dair şu sözleri söylemiş; “Tanrı, Bozcaada’yı insanlar uzun ömürlü olsun diye yaratmış.” Ege Denizi‘nin kuzeyinde, Çanakkale açıklarındaki Bozcaada, Türkiye’de bile fazla bilinmeyen küçük bir adadır. Ege Adaları çekiciliğini yoğun bir şekilde yansıtır.

bozcaada-sokaklari

Rumlardan kalma taş evler, dar sokaklar ve taş döşeli yollarıyla Bozcaada sokakları tam anlamıyla bir ege adası havasında. Çiçeklerle bezeli tarihi yapıları gezerken huzur ve keyfi bir arada yaşayacaksınız.

bozcaada-gun-batimi

Türkiye’nin en batı noktalarından birisi olan Bozcaada, Ege Denizi üzerinden batan güneşe şahitlik etmek için en uygun noktalardan bir tanesi. Gün batımı izlemek istiyorsanız; Bozcaada sizler için tam olarak doğru adrestir.

bozcaada-urunleri

Bozcaada sizlere damak tadınıza da hitap edebilecek çok sayıda ürün sunmaktadır. Bağcılık, reçeller, kurutulmuş meyve sebzeler ve bir birinden lezzetli kurabiyeleriyle otantik tadım noktalarında sizleri bekliyor.

ASSOS TURLARI

Sırtını İda dağına yaslamış, Ege Denizini ve Yunanistan’ı karşısına almış bir coğrafya Assos. Tarih boyunca Filozofların ve mutlu insanların yurdu olarak bilinmiş.

assos-otelleri

Assos konaklama tesisi çeşitliliği bakımından zengin bir bölgedir. Ağaçlarla çevrili kamp alanları, taş konakları, butik otel pansiyonları ve modern konaklama tesisleriyle sizlere çok sayıda imkan sunmaktadır.

assos-gun-batimi

Tıpkı Bozcaada’da olduğu gibi Assos da batısının Ege Denizi kıyısında olması nedeniyle eşsiz gün batımı keyfi sunar. Karşısında Yunanistan Midilli Adası bulunan Assos gün batımını kaçırmamanız gereken bir yerdir.

assos-antik-kenti

Doğal güzellikleri ve manzarası yanında Assos çok sayıda tarihi ve kültürel yapıya ev sahipliği yapar. Felsefenin ana vatanı kabul edilen Assos’ta Athena Tapınağı gibi arkeolojik yapılar da bulunmaktadır.

TRUVA TURLARI

Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış Truva Antik Kenti‘nin mitolojik öyküleri, öykülere konu olmuş kahramanları ve ortaya çıkarılmış arkeolojik yapıları sizleri bekliyor. Homeros’un İlyada ve Odeyssia destanlarına konu olmuş olan, günümüzde Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü yakınlarında bulunan tarih sahnesinin en önemli kentlerinden biridir.

Truva-Antik-Kenti

Dokuz tarihsel katman halinde ele alınabilecek olan Truva, varlığı boyunca dokuz kere doğal afetler yüzünden yıkılmıştır; bu sebeple de kentin dokuz ayrı katmanı bulunmaktadır. Bu dokuz katman ortalama olarak 5000 yıllık bir dönemi kapsamaktadır.

truva-muzesi

Truva Antik Kenti yakın zamanda dünya standartlarında modern ve teknolojik bir müzeye kavuştu. Truva Müzesi açılmasıyla birlikte kentin tarihi görsel anlatımla desteklenirken; bölgeye ait tarihi eserler de tek bir yerde sergilenebiliyor.

truva-ati

Truva Ören Yeri içerisinde kentin tarihi kalıntılarıyla birlikte turistik objeleri de dikkat çekiyor. Öyküde yer alan Truva Atı‘nın bir kopyası alanda bulunuyor ve içi gezilebiliyor. Ayrıca o dönemdeki kıyafetleri giyerek fotoğraf da çektirebiliyorsunuz.

GÖKÇEADA TURLARI

Türkiye’nin Ege denizindeki en büyük adası olan Gökçeada doğası ve huzurlu atmosferi ile her yıl on binlerce turisti ağırlamaktadır. Kuzey Ege’nin incisi olan ve Çanakkale’ye bağlı olan Gökçeada, Rumlardan kalma köyleri, plajları, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile 7’den 70’e herkesi kendisine hayran bırakır. Gökçeada yani eski adıyla İmroz, keçileri ve bakir doğasıyla huzurlu bir tatil arayanlar için ideal bir seyahat noktalarından bir tanesidir.

gokceada-sokaklari

Gökçeada tıpkı Bozcaada gibi eski Rum yerleşimlerinden bir tanesi. Üzerinde yerleşim olan en büyük adada çok sayıda tarihi köy bulunmaktadır. Kaleköy, Tepeköy, Dereköy, Zeytinliköy gibi yerleşimler taştan doğal yapıları ve sokaklarıyla adeta insanı büyülemektedir.

dibek-kahvesi

Gökçeada gastronomi alanında da çok fazla yöresel çeşitlilik sunmaktadır. Adada serbestçe dolaşan çiftlik hayvanları, taş dibeklerde dövülen özel kahvesi, el yapımı kurabiyeleri ve bölgenin Rum sakinlerinden günümüze kalan tatlı çeşitleri sizi kendine hayran bırakacaktır.

gokceada-dalis

Gökçeada aktivite turizmi açısından da çeşitliliğe sahip bir yer. Su altı milli parkında dalış yapabilir, Ege denizinde yelkenin açıp sörf, karaya çıktığınızda orman içinde yürüyüş yapabilir, ATV sürebilir ve at binebilirsiniz. Bunlara ek olarak çamur banyosu yapabilirsiniz.

KAZDAĞLARI TURLARI

Kazdağları denildiğinde herkesin aklına öncelikle Edremit Körfezi‘nin yer aldığı güney sahilleri gelir. Oysa ki; temiz havası ve ormanlarıyla sarılı bölgesi kuzey yamaçlarıdır. Gülgen, köknar, meşe, ak ağaç, kestane, ıhlamur gibi asırlık ağaçlardan oluşan ormanlar kuzey tarafını sarmalar. Ormanlar çok sayıda endemik bitkiyi ve tüm yıl kurumayan akarsuları barındırır.

kazdag-ayazma

Truva Destanı‘nda Paris’in altın elmayı üç güzellere verdiği yer Bayramiç Ayazma bölgesidir. Buraya en yakın köy olan ve elma ağaçlarıyla adeta örtülü Evciler Köyü ise dünyada ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak bilinir. Bölgede çok sayıda Ayazma benzeri mesire alanı vardır. Alanda kısmi mangal yakımına izin verilmektedir.

kiremitte-alabalık

Kazdağlarının doğal derelerinde lezzetli alabalıklar yetişir. Akarsu kıyısına kurulmuş bir restoranda oturup bölgeye has toprak fırın ve güveçte pişmiş kaşarlı alabalığı mutlaka denemelisiniz. Yanına yöre ürünlerinden yapılmış köy ekmeği, pembe domatesten yapılmış çoban salata ve humusu mutlaka istemelisiniz.

trekking-kazdagi

Kazdağları aynı zamanda bilinen trekking rotalarından bir tanesidir. Böylesine muhteşem bir doğa olur da yürüyüş rotaları olmaz mı? Kazdağlarının kuzey yamacı ormanlarında özgürce ve dilediğiniz gibi doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Akarsu ve dere yatakları en çok tercih edilen güzergahlardır.