24/7 İletişim +905437872917

1 Günde 2 Kale: 12 Saatlik Küçük Grup Turu

Bir turda 2 saygın kaleyi keşfederek Romanya’yı keşfedin. Günün ilerleyen saatlerinde ünlü Bran’s Kalesi’ne (Drakula Kalesi) geçmeden önce Pele Kalesi ile başlayacaksınız.

1 Günde 2 Kale: 12 Saatlik Küçük Grup Turu

Öne çıkanlar
  • Peles Kalesi’ni ziyaret edin
  • Kepek Peçeleri boyunca yürüyün
  • Brasov şehrini keşfedin
Tam açıklama
Transilvanya, Avrupa’nın en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır, en önemlisi eski Saksonya mimarisine ve kale kalıntılarına sahip olan Brasov. Romanya’yı ziyaret ettiğinizde kaçırmak istemediğiniz bir yer. Bu turda, seyahatiniz boyunca yüksek kaliteli bir araba / minibüste rahatlama ve profesyonel rehberinizle birlikte muhteşem manzaraları keşfetme şansınız olacak. Otelinizden / yakındaki konaklama yerinizden tahsil edildikten sonra, ilk durağınız Sinaia Şehri’ne gideceksiniz. Burada, Karpat Dağları’nda mevcut bir ortaçağ rotasında bulunan ve 1873-1914 yılları arasında inşa edilmiş ve 1873-1914 yılları arasında inşa edilmiş olan bir Rönesans kalesi olan Peles Kalesi’ni ziyaret edeceksiniz. .

Bu duraktan sonra, Drakula Şatosu’nda (Bran Şatosu) ürkütücü bir macera zamanı. 200 metrelik bir kayanın üzerinde gizemli bir havayla çevrili ve 200 metre yüksekliğindeki bir kayanın üzerinde tünemiş Bran Şatosu, kuleleri ve kuleleri nedeniyle ve İngiliz romancı Bram Stoker ve Count Dracula karakterinin öyküsünden sonra ünlü oldu. Kale, ilk olarak 1377’de Macaristan Kralı I. Louis tarafından yayınlanan resmi bir belgede belirtildi ve Saksonlara Kronstadt’tan (Brasov), 1212’den kalma bir Teutonik şövalye kalesinde sahayı inşa etme ayrıcalığı verdi.

Dar dolambaçlı merdivenler, çoğu 19. ve 19. yüzyıldan kalma gizli geçitler, mobilya, silah ve zırh koleksiyonları ile birbirine bağlanan 60 ahşap odadan geçmektedir. Kale, eski ve yerel tarzda köy evlerinden oluşan açık hava etnografya müzesi olarak nitelendirilebilecek pitoresk Bran köyü üzerinde durmaktadır; mobilya, ev eşyaları ve kostümler ile birlikte. Yolculuğunuzun son bölümünde Brasov’a, görkemli Siyah Kilise’den geçeceğiniz ortaçağ kenti, bohem tarihi merkezi ve ana meydan (Piata Sfatului) gezintisi yer alacak.

Neler dahil?
  • Peles Kalesi ve Bran Kalesi ücretlerine giriş
  • Canlı sertifikalı rehber
  • Yukarıda belirtilen otellerden araçla alma
Hariç olanlar
  • Yemekler ve içecekler
  • Kişisel giderler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *