24/7 İletişim +905437872917

4G’yi bekleyenlere kötü haber!..

Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz 4G’nin data kullanımını 8 kat arttırdığını açıkladı.

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz, Turkcell Superonline ile 4G için önemli bir bileşen olan fiber altyapı tarafında en büyük alternatif operatör konumuna geldiklerini belirterek, “2015 yılı içinde kullanılmaya başlanmasını beklediğimiz 4G için yine en güçlü altyapıyı sunabilmek adına iş ortaklarımızla durmaksızın çalışıyoruz” dedi.

Yurtdışında 4G’ye geçen ülkelerde akıllı telefon sahiplerinin data kullanımının yaklaşık 8 kat arttığını anlatan Kuruöz, ihale sürecinin detaylarının önümüzdeki günlerde netleşmesini beklediklerini dile getirdi.

4G teknolojisini, 3G’nin tamamlayıcısı ve bir ileri seviyeye taşıyacak teknoloji olduğunu belirten Kuruöz, frekans bantlarının, farklı işletmecilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde küçük parçalar halinde ihale edilmelerinin uygun olduğunu düşündüklerini söyledi. 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *