24/7 İletişim +905437872917
atatürk evi müzesi

Alanya Atatürk Evi Müzesi Tanıtımı

18 Şubat 1935 yılında Alanya’yı ziyaret eden Atatürk’ün, bu ziyareti sırasında kalıp dinlendiği bu ev, sahibi Tevfik Azakoğlu tarafından Kültür Bakanlığı’na bağışlandı ve 1987 yılında restore edilip döşenerek Alanya Atatürk Evi Müzesi olarak ziyarete açıldı.

Alanya Atatürk Evi Müzesi Tanıtımı

Alanya Atatürk Evi Müzesi’nin birinci katında bulunan odalarında, Atatürk’ün kişisel eşyaları, fotoğraflar, Atatürk’ün Alanyalılara yazmış olduğu bir telgraf ve diğer tarihi belgeler sergileniyor. Müzenin ikinci katında yer alan odalarda ise tipik Alanya evi çalışanları canlandırılıyor ve çevreye özgü etnografik eşyalardan örnekler gösteriliyor.

Eğer yolunuz Alanya’ya düşerse, Alanya Atatürk Evi Müzesi’ni de mutlaka ziyaret edin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *