24/7 İletişim +905437872917
anadolu medeniyetleri müzesi

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Tanıtımı

Anadolu’nun; eski çağlardan bugüne tarihin kalıntılarını sergileyen ve köklü bir geçmişe sahip olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara’nın Altındağ ilçesindedir. Mahmut Paşa Bedesteni ve Kurşunlu Han gibi iki önemli Osmanlı tarihi yapısı da bulunmaktadır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Tanıtımı

Dünyanın sayılı müzeleri arasına girmeyi başaran müzenin sergilediği eşsiz koleksiyonları arasında Paleolitik Çağ’dan başlayıp; Yontma Taş Devri, Neolitik Çağ, Kalkolitik Çağ, Eski Tunç Çağı ve Hititleri Urarturlar, Frigler gibi medeniyetlerinin yaşadığı döneme ait kalıntıları görebileceğiniz zengin içerikler bulunmaktadır. Büyük, önemli ve kalıcı bir müze olmayı devam ettireceğinin garantisini; Avrupa konseyine bağlı ve İsviçre’nin Lozan kentinde düzenlenmiş olan Avrupa Yılın Müzesi Ödülü’nü 1997 yılında alarak göstermiştir.

Tarihin her dönemine ait bilgilere sahip olmak istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz ilk müze Anadolu Medeniyetleri Müzesi’dir. Kitaplardan okuduğunuz bilgileri gidip görmek çok heyecan verici bir serüven olacaktır. O dönemlerde yaşayan insanlığın kalıntılarını sizde bıraktığı etkileri yakınlarınıza anlatırken keyif duyacaksınız.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *