24/7 İletişim +905437872917
Ankara Göksu Parkı

Ankara Göksu Parkı

Ankara Göksu Parkı Nerede ?

Göksu Parkı, Ankara büyük şehir belediyesinin Eryaman’ da eski susuz göleti bölgesine inşa ettiği yeşil bir park alanıdır. 2003 yılının haziran ayında hizmete açılan parkın inşası 3 ay kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmiştir. 508.000 metre kare kullanılabilir alana sahiptir. 127.189 metre karesini gölet kaplamaktadır. Bu bölümde gölette doğru kurulmuş iskeleler balık tutma keyfi yaşayan insanların kullanım alanı olarak 9 adet iskele bulunmaktadır.

Bunun dışında ki alan kafe, dinlenme, restoran, piknik alanları, lunapark ve yürüyüş alanları için kullanılmaktadır. 250.200 metre karesi yeşil alana, 1,6 kilometresi ahşap bir yürüme yoluna, 13.000 metre karesi piknik alanlarına ait olacak şekilde dağıtılmıştır. Piknik alanlarında 473 hazır barbekü kurulmuştur.

Ankara Göksu Parkında Ne Yenir ?

Göksu Parkı etrafında çeşitli restoran ve kafeler bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı Göksu Parkında yenmeli, kahvaltı sonrası bir nargile keyfi ile süslendirilebilirsiniz. Böyle bir alışkanlığı olmayanlar için semaver çayının keyfine varmak düşer. Çocuklarınızın gün boyu Göksu Parkında enerjilerini harcarken sizde dinlenmenin keyfine varabilirsiniz. Kısa yürüyüşler ile parkı keşfe çıkabilir, gün sonunda akşam yemeğinizi yiyerek günü muhteşem bir şekilde sonlardıra bilirsiniz.

ANKARA’DA GÖRÜLECEK DİĞER YERLER

ANIT KABİR

Ankara denildiğinde akla gelen ilk yer ANIT KABİR olmaktadır. Anıt Kabir başlı başına bir tarih barındırır. Anlatmak ile anlatılamaz bir duygudur, Anıt Kabir’i gezmek. Aslanların sizi karşıladığı muhteşem tasarım ile döşenmiş bir yoldan gidilerek sona eren yolda sağlı sollu 24 aslan heykeli size eşlik eder. Türk milletinin aradığımız ve bulamadığımız birlik ve beraberliğini temsilen yapılmıştır.Mozole kaliteli bir mermer işçiliği ile imar edilmiş ve işlenmiştir. Türkiye’nin her yerinden gelen eşsiz taşlar ve mermerler kullanılmıştır. Yapıldığı dönemin en mükemmel mimarlık çalışması olan Anıt Kabir anlatmakla bitmeyen bir tarih saklamaktadır.

ALTIN PARK

Altındağ ilçesinde bulunan Altın park, adını aldığı mahallede yer almaktadır. 640 bin metre kare arsa üzerinde, çoğunluğu yeşil alanların oluşturduğu bir parktır. 1977 yıllarında golf alanı olan park, 1985 yıllarında büyük bir yenileme ile park halini almıştır. Çoğunluk ile gelin ve damatların görüldüğü park, bulunmaz manzaraları ile muhteşem bir dekor olarak kullanılır.

KURTULUŞ PARKI

Fidanlık Mah. De bulunan Kurtuluş Parkı ve Çankaya ilçesine bağlı olan park eskiden kurtuluş mahallesi idi. Bu sebeple ismini sahip olduğu mahalleden almıştır. Yürüyüş yapmak için mükemmel bir yerdir. Parkın içi sağlı sollu ağaçlar ile zenginleştirilmişidir. Kuşların cıvıl cıvıl öttüğü, yaprakların her mevsimin ayrı ayrı rengini şahane bir uyum ile sağladığını görmek huzur verecektir.

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ

Bir doğa harikası olan çiftlik 1937 senesinde ulu önder Atatürk tarafından hazineye bağışlanmıştı. Günümüzde ise tarım ve hayvancılık işletmesine ait olarak hizmet verir. İçinde muhteşem bir hayvanat bahçesi bulunan kuruluşta tamamen doğal ürünlerin satışı da yapılmaktadır. Bulunan malzemeler tümüyle tarım işletmesi gözetimindedir. Şimdiler de ise Cumhurbaşkanlığının yeni köşkü bulunuyor.

BURAYA YAKIN KONAKLAMA YERLERİ

CİTY HOTEL

Çalışanların profesyonel olduğu kurumda, tam anlamı ile temiz ve güzel hizmet verilmektedir. Kahvaltı servislerinin doğallığı, öğlen ve akşam yemekleri mükemmel olan otel size hizmet vermek için müşterileri beklemektedir.

AKYÜZ HOTEL

Odalar geniş ve oda içinde oturma alanınız size aittir. Düzenli olarak turist ağırlayan otel hizmet kalitesi açısından muhteşemdir. Kahvaltı mekânı büyük, fakat zengin bir menü hayali kurmayın.

DİVAN ÇUKURHAN OTEL

Tarihi kale içerisinde yer alan otel hizmet kalitesinde sınır tanımıyor. Otel tamamı ile tarihi yapıları canlandırmak adına dekore edilmiş. Kendinizi bu tarihi kalıntıların içinde başka bir ruh hali içinde hissetmeniz olanaksız. Hizmet kalitesi ile birinci sınıf olan otel gidilmeye değer. Her bütçeye cevap verebilecek yer olan Ankara konaklama problemi yaşanacak bir yer değildir. İstediğiniz yerden size uygun bir otel bulmanız mümkün.

Ankara Göksu Parkına Nasıl Gidilir ?

Adres: Göksu Mh. Pk. 06105 / Ankara

Nasıl Gidilir?: İstanbul Ankara yolu üzerinden Eryaman tabelasından ayrılıp 20 km sonra Göksu parkına ulaşabilirsiniz. Kızılay’a 25 km mesafededir. Ankara’da içinden otobüs kullanarak gitmek isteyenler için tavsiyemiz 540 yâda 541 yeraltı treni otobüslerini kullanarak 1. Veya 2. Durakta inerek gitmeleridir.

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *