24/7 İletişim +905437872917
ankara julien sütunu

Ankara Julien Sütunu Tanıtımı

Türkiye’nin başkentliğini yapan Ankara, tarihi ve doğal güzellikleriyle görülmesi gereken şehirlerden biridir. Bir Ankara gezisi planlıyorsanız ilk ziyaret edeceğiniz yerler arasında Anıtkabir, Gölbaşı, Atatürk Orman Çiftliği ve Nallıhan Kuş Cenneti gelir. Şehrin tüm güzelliğine şahit olmak için harika bir gezi listesi hazırlayabilirsiniz.

Ankara Julien Sütunu Tanıtımı

Listenizde olması gereken yerlerden biri de Ankara Julien Sütunu. Sütun Ulus’taki Defterdarlık ve valilik binasının arasındadır. Yüksekliği 15 metredir ve İmparator Julianus’un Ankara’dan geçtiği sırada şerefine dikilmiştir. Dikilişi ise M.S. 6 yüzyılla tarihlendirilir. Ankara Julien Sütunu, halk arasında Belkıs Sütunu olarak adlandırılır. Ankara gezinizde bu tarihi sütunu da ziyaret edebilir ve sütunun gökyüzüyle uyumuna şahit olabilirsiniz. Ankara Julien Sütunu’nun ardından; Gordion Müzesi’ni, Soğuksu Milli Parkı’nı, Atakule’yi ve Eğriova Yaylası’nı gezerek şehrin hem doğal hem de tarihi noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *