24/7 İletişim +905437872917
ankara tabiat tarihi müzesi

Ankara Tabiat Tarihi Müzesi Tanıtımı

Maden Tetkik Arama Enstitüsü’nün 1935 yılından 60’lı yıllara kadar yapmış olduğu çalışmalar sonucunda kurulan Ankara Tabiat Tarihi Müzesi’nin öncüsü Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Ankara Tabiat Tarihi Müzesi Tanıtımı

Türkiye’nin tek tabiat tarihi müzesi özelliğini taşımakla birlikte MTA Genel Müdürlük binasında bulunmaktadır.

Ankara Tabiat Tarihi Müzesi’nin giriş bölümü paleontolojiye ayrılmıştır ve burada yaklaşık olarak 6400 fosil sergilenmektedir. Müzenin önemli parçaları arasında yer alan ve ABD’den satın alınan bir dinazorun fosil iskeleti ve Fransa’nın müzeye hediye ettiği 15 milyon yıl önce yaşamış bir filin iskeleti bulunmaktadır. Türkiye’nin önemli müzelerinden biri olan Ankara Tabiat Tarihi Müzesi, eski dönemlerde yaşamış canlıların fosillerinin sergilendiği tek müze konumundadır. Ankara tatilinizde müzeyi gezip değişik vakitler geçirebilirsiniz. Çankaya-Balgat’taki MTA Ankara Tabiat Tarihi Müzesi ziyaretinizi gezi listenize eklerken Anıtkabir’i, Gölbaşı’nı, Nallıhan Kuş Cenneti’ni, Soğuksu Milli Parkı’nı ve Atatürk Orman Çiftliği’ni listenize dahil etmeyi sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *