24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Antalya Aquarium Tünel Akvaryum

Antalya Aquarium Tünel Akvaryum

Antalya Aquarium Tünel Akvaryum Nerede ?

Antalya Aquarium Maldiv adalarından esinlenerek inşa edilmiş. 5 milyon litrelik ana tank kapasitesiyle Avrupa’nın 2′nci, dünyanın 5′inci büyük akvaryumu özelliğini taşıyan, 131 metre uzunluk ve 3 metre genişliğiyle Avrupa’nın en uzun akvaryum tünelini içinde barındırıyor. Akvaryum içerinden 20 binden fazla balık ve su altı canlısı bulunuyor.

Aquarium’da 800 metrekare üzerine inşa edilmiş, özel ısı dengeleyici kıyafetler giyilerek girilebilen, geçek kar yağan mekanlarda var. Dışarıda sıcaklık 40 dereceye ulaşırken kar bölgelerinde sıcaklık eksi 5 derece. Gerçek karların kullanıldığı bölgede makinelere küçük su parçacıkları püskürtülüyor ve aynen doğada olduğu gibi yere kar tanecikleri olarak düşen sular mevsim içerisinde mevsim yaşatıyor.

Aquarium dünyanın en berrak akvaryum suyuna ev sahipliği ediyor. Ana tankın mimarisi İtalyan heykeltraş Benedetti tarafından Güney Afrika’da hazırlamış. Tankın içerisinde gerçek boyutlarda bulunan bir gemi, bir uçak ve birde denizaltı bulunuyor. Gidip görülmeye değecek bir yer olduğunu belirttir, iyi gezmeler dileriz.

Antalya Aquarium Tünel Akvaryum Giriş Ücretleri ?

Yetişkinlere 33 TL

Çocuklara 26 TL

– İndirim günlerini takip etmeniz durumunda daha uygun fiyatlara giriş yapmanız mümkündür.

Antalya Aquarium Tünel Akvaryum Yeme İçme Yerleri ? 

Akvaryumu gezerken yemek yiyebileceğiniz mekanlar ;

Mc Donals

Mado Cafe

Antalya Sofrası

Sushio

Antalya Aquarium Tünel Akvaryum’a Nasıl Gidilir ? 

Antalya Aquarium, Konyaaltı plajının doğu köşesinde, 5M Migros alışveriş merkezi, Minicity ve Hotel SU arasında bulunmaktadır.

Havaalanı : Antalya Aquarium, Antalya havalimanına 15 km uzaklıkta, şehir merkezinin sağında ve Cam Piramit yanında bulunmaktadır. Ayrıca Kundu Turizm Merkezine 22, Belek’e ise 45 km uzaklıktadır.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *