24/7 İletişim +905437872917
Antalya Karain Mağarası

Antalya Karain Mağarası

Antalya Karain Mağarası Nerede ?

Türkiye’deki en büyük mağaralarından biri olan Karain Mağarası, denizden yaklaşık 450 m yüksekte ve Antalya’nın Yağca Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda mağara içerisindeki hayat, günümüzden 500.000 yıl öncesine kadar dayanmakta. Ayrıca Karain Mağarası, ülkemizdeki mağaralar arasında içerisinde insan yaşamış olan en büyük mağaramızdır. Kazılar sonrası ele geçirilen birçok hayvan kalıntısı vardır. Bunlar arasında aslan, zürafa, fil, su aygırı ve sırtlan gibi hayvanlar bulunmaktadır.

Daha çok tapınak niteliği taşıyan mağara, altın çağını Paleolitik Çağ’da yaşamıştır. Karain Mağarası tarihte sürekli olarak yerleşim yeri olarak kullanıldığından Anadolu tarihine ışık tutmaktadır. Tahmin edileceği üzere mağara turizme açıktır. Mağaraya girdiğinizdeki karşınıza çıkan tarihi doku sizi hemen etkisi altına alıyor. Mağaranın içerisindeki gittikçe derinleşen odalarda dolaşmak ve oralarda 500.000 yıl önce de yaşam olduğunu bilmek insana birçok farklı duygu hissettiriyor.

İlkokuldan üniversiteye kadar her yerde bize anlatılan tarihi hissetmek isteyenler için Karain Mağarası kesinlikle doğru adres.

Antalya Karain Mağarası Giriş Ücreti ?

Karain Mağarası’na girmek için: 3 ila 5 TL arası bir ücret ödemeniz yeterli.

Antalya Karain Mağarası’na Nasıl Gidilir ?

Adres : Karain Mağarası – Yağca Köyü -ANTAL YA

Nasıl Gidilir ?: Antalya-Burdur yolunda yaklaşık 13 km gittikten sonra göreceğiniz Karain tabelalarından sonra sola dönüp Karain Mağarası yoluna girebilirsiniz. Aracınızdan indikten sonra yaklaşık 250 metre tırmanarak mağaraya ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *