24/7 İletişim +905437872917
atatürk orman çiftliği

Atatürk Orman Çiftliği Tanıtımı

1991 yılında birinci dereceden tarihi ve doğal SİT alanı olan Atatürk Orman Çiftliği, 1925 yılında Atatürk’e hediye edilen arazide yapılan bir alandır.

Atatürk Orman Çiftliği Tanıtımı

Ankara’nın en gezilesi yerlerinden olan Atatürk Orman Çiftliği’nin içerisindeki hayvanat bahçesi, Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin benzeri, Devlet Mezarlığı ve tarihi Karadeniz Havuzu bulunmaktadır. Hepsini ayrı ayrı ziyaret edip sevdiklerinizle birlikte unutamayacağınız bir gezi yaşayabilirsiniz. Çiftlikte aynı zamanda Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe için yaptırılmış ev de vardır.

Atatürk Orman Çiftliği, Ankara gezisinde olanların uğradığı ve gören herkesin beğenisini kazandığı bir alandır. Anıtkabir, Gölbaşı, İnözü Vadisi, Gordion Müzesi, Roma Hamamı Açık Hava Müzesi, Nallıhan Kuş Cenneti, Ankara Kalesi, Ankara Julien Sütunu, Mogan Gölü Ankara’nın en güzel yerlerini oluşturmaktadır ve hepsini bir Ankara gezisine ekleyip keyifle gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *